20.4.2024 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

EVROPA: Výroba ultimátní totality

New Green Deal (NGD) je sice odsouhlasen, jeho prováděcí předpisy Fit for Fifty Five dosud nezačaly platit, Německo ještě neuzavřelo všechny své jaderné elektrárny (zbývají tři), ale ceny energií už podněcují prudký růst inflace.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Formánek 6.2.2022 15:04

Na počátku bylo slovo, jed amorální filosofie Rousseaua. Začalo to romantismem, kultem utrpení a návratu k přírodě. Pak přišel biologiický determinismus, ve kterém člověk je jenom geneticky determinované zvíře bez svobodné vůle. A z toho amalgámu vznikla nesvatá aliance hluboce zamindrákovaných buzen a ekologů, kteří milují svého čokla a chřástala víc než člověka, svého bližního.

Pro nás katolíky je to jednoduché: Bůh nám dal zemi, abychom byli odpovědnými zahradníky. Plevel je třeba spálit, aby rostlo obilí pro člověka. Jediná trpící lidská bytost má pro mně větší cenu než všechny ohrožené zvířecí druhy.

Ekonáboženství je útočištěm všech obětím slabochů a zoufalců, kteří sami sebe nenávidí a volají tedy po hromadní sbevraždě lidstva. Ale sami jsou příslušníky bohatých městských elit, jejich pokrytecká askeze se jmenuje elktromobil, vůbec s neuvědomují, jak brutálně zashují do života chdých lidí na vsi a vůbec netuší, jakým pohrdáním tento režim častují ženské v našem vesnickém koloniále.

Když tohle píšu, slyším hučení životdárného ohně v kamnech. Tohle teplo kamen je jediným skutečný teplem života. Ale ekochcípáci se bojí ohně, v jejich strachu o vlastní život (protže tu touhu zemřít si neuvědomují) se bojí tenounkého pramínku kouře z cigarety bližního, bojí se násilí všeho vitálního a hrdého.

Evropě vládnou dušenvně nemocní. Věřím, že už to přehnali natolik, že přijde revoluce, která je pošle tam, kam patří, do Bohnic. Šibenice nejsou třeba, stačí jim říkat do očí, jste chípáci, pro člověka je sebevražda smrtelný hřích, ale vy už nejste lidé, tak najděte tu odvahu a neotravujte.

Š. Formánek 6.2.2022 15:29

Ale musíme být těmi odpovědnými zahradníky. Plýtvání a ničení naší zahrady světa je skutečnost, na tu se v této diskusi poněkud zapomíná. Encyklika papeže Františka Laudato si není žádný greeen deal, ale analýza problému a výzva k solidaritě a odpovědnosti. https://www.farnostsusice.cz/doc/encyklika-laudato-si.pdf?1442638547358

A to plýtvání na všech stranách je hanebné a dementně kontraporduktivní. Živím se poctivě tvorbou rychlých eshopů. Moje stránka má 0,5 MB, typický český eshop od firmy Shoptet má 8 MB, 16x víc. Je to pomalé a spálí to zbytečně spoustu elektřiny.