Pondělí 3. 6. 2024Tamara polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 138
  • Poslední: 29.3. 2018 20:31
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
R. Langer 28.3.2018 11:56

Re: Muslimové nejsou civilizovaní. To je hlavní problém.

Kdepak, naštěstí pro nás naopak nakonec o tu světskou moc přišlo, a proto jsme se dostali tam kde jsme dnes. A křesťané se s tou ztrátou moci dodnes pořád nemohou smířit.

J. Vintr 28.3.2018 14:10

Re: Muslimové nejsou civilizovaní. To je hlavní problém.

To, že se světská moc vzdala křesťanství, nás skutečně dovedlo do stavu, kde jsme dnes. Krok před propastí.

R. Langer 28.3.2018 15:59

Re: Muslimové nejsou civilizovaní. To je hlavní problém.

To možná platí pro křesťany, pro mě nikoliv.

R. Langer 28.3.2018 11:58

Re: Muslimové nejsou civilizovaní. To je hlavní problém.

Přesně tak. Pak jim to nakonec vyfoukli komouši, co to od nich obšlehli, ale slíbili ten Ráj už na zemi. Proto jsou k sobě navzájem tak nesmiřitelní. Těžká konkurence. ;-)

V. Novák 28.3.2018 17:29

Re: Muslimové nejsou civilizovaní. To je hlavní problém.

No, tak třeba Arabský polostrov byl kompletně pohanský, kromě kousků, kde se uchytil judaismus. V Persii vládl zoroastrismus, Afrika byla křesťanská velmi částečně a křesťanství se uchytilo až když ho začali Římané prosazovat. Cca 80 let poté, co bylo křesťanství povoleno a postavno na roveň ostatním náboženstvím Říma, už násilně potlačovalo nekřesťanské kulty i vědění. Zničilo Alexandrijskou knihovnu umučilo Hypatii.

V. Novák 28.3.2018 17:25

Re: Muslimové nejsou civilizovaní. To je hlavní problém.

Civilizuje se přece obchodem.

Rození kšeftaři Arabové, kteří obchodovali tři tisíce let před tím Židem, co se považoval za Syna Božího, jsou tudíž mnohem cvilizovanější.

V. Student 28.3.2018 9:21

Já celkem souhlasím, ale

...ale jak to myslíte, že bychom mohli mít jiného prezidenta, kdyby nepřevládl strach z migrance? To jako pana Drahoše? Ten se vám zdal být solidnější hrází proti migrantům než Zeman? Ehm..ehm...

M. Prokop 28.3.2018 9:56

Re: Já celkem souhlasím, ale

A je Zeman vůbec nějakou hrází? Co kde zahradil?

J. Svoboda 28.3.2018 10:16

Re: Já celkem souhlasím, ale

Pořád touží stavět hráze na kanálu Odra-Labe-Dunaj :o)

V. Student 28.3.2018 10:17

Re: Já celkem souhlasím, ale

No tak aspoň se proti té migraci vymezuje a varuje před ní. Což u prezidenta málo není. Takový Drahoš podepsal Výzvu vědců proti strachu a xenofobii, či jak se to chlácholení a tutlání problémů s migranty jmenovalo...

J. Svoboda 28.3.2018 10:22

Re: Já celkem souhlasím, ale

Takže o výzvě nevíte nic, ale máte na ni pevný názor :o)

O. Zuckerová 28.3.2018 11:10

Re: Já celkem souhlasím, ale

Pan Svoboda 169, 10.22:

Výzva vědců: My, zde podepsaní vědci a vědkyně, pracovníci akademických a výzkumných institucí, jsme velmi znepokojeni prudkým nárůstem xenofobie ve společnosti. Mnozí politici i média užívají rétoriku strachu z cizinců a lhostejnosti k jejich utrpení, dříve považovanou za extrémní a nepřijatelnou. O imigrantech, lidských bytostech, se píše, jako by šlo o škodnou zvěř či parazity valící se do naší vlasti, aby vysávali sociální systém nebo rovnou vraždili a znásilňovali.

- Takže tu Výzvu si, pane Svobodo, přečtěte hlavně Vy.

V. Student 28.3.2018 15:59

Re: Já celkem souhlasím, ale

Děkuji.

J. Vintr 28.3.2018 19:59

Re: Já celkem souhlasím, ale

No a co jiného ti migranti dělají?

S. Donát 28.3.2018 11:13

Re: Já celkem souhlasím, ale

Zeman není žádná hráz. Stejně jako Drahoš. Jejich vliv na terorismus u nás se limitně blíží nule. Jediné, co bych v tomto ohledu přiznal Zemanovi, je jeho podpora zakotvení práva na držení a nošení zbraní do ústavy. Je to také jeden z důvodů, proč jsem to Zemanovi hodil.

R. Langer 28.3.2018 12:00

Re: Já celkem souhlasím, ale

A jakému číslu by se ten terorismus u nás tedy podle vás měl blížit?

S. Donát 28.3.2018 12:17

Re: Já celkem souhlasím, ale

Asi jsem tak úplně nepochopil vaši otázku. Zkuste ji prosím nějak přeformulovat.

R. Langer 28.3.2018 12:49

Re: Já celkem souhlasím, ale

Aha, máte pravdu, to já jsem špatně pochopil, kdo má mít ten vliv na terorismus u nás. Nicméně, někde se začít musí. A právě Drahoš v tomto bodě začal tím, že rovnou skončil. ;-)

S. Donát 28.3.2018 13:34

Re: Já celkem souhlasím, ale

Ano, tak bych to také viděl. Ale pořád nemohu považovat prezidenta Zemana za hráz proti muslimům :)

V. Pokorný 28.3.2018 9:20

Pakliže

si u nás jeden každý z těch vítačů a kolaborantů vezme sám a dobrovolně nějakého kozojeba a migranta, pak může mentorovat ostatní. Ale protože jsou to křiváci a vypatlanci,tak se tak nestane. Franckům to přeju, budovali si to tam a budují pořád. Jsem pro, aby se ani jedna žádost o azyl ze strany těch muslimů vůbec neřešila a hned je expedovat tam, kam patří i nepatří.

J. Schwarz 28.3.2018 10:03

Re: Pakliže

Kolaboranti a vypatlanci navíc hájí jen vlastní zájem. Sami se setkávají - pokud vůbec - jen s civilizovanější, lépe vychovanou částí muslimské komunity, s profesory, umělci či vysoce postavenými osobami. Během rautu či diplomatických rokování se docela shodnou. Po "běžných lidech" pak chtějí, aby se stejně shodli s průměrným muslimem. Stejně tak si politik požvaní u kávy se sachrem s představitelem "romské komunity" a pak to vydává za příklad tolerance a žádá po obyvatelích sídliště aby stejně tolerovali životní styl běžných cikánů. Jde o vysokou školu pokrytectví, neb politik dobře ví že na Barrandově nebo na Hanspaulce se vila, ve které bydlí 50 cikánů na dávkách a kde se střídají další příbuzní ze Slovenska jako na nádraží a řvou ve dne v noci, za trochu normálních okolností nevyskytne.

M. Valenta 28.3.2018 9:00

Přírodní katastrofa roli má a podstatnou.

Islámský terorizmu by pravděpodobně nikdy v této síle nevznikl, nebýt přírodní katastrofy v podobě přelidnění v pásu od Maroka až po Pákistán.

P. Lenc 28.3.2018 9:13

Re: Přírodní katastrofa roli má a podstatnou.

Valenta...

M. Valenta 28.3.2018 10:50

Re: Přírodní katastrofa roli má a podstatnou.

Mám s Vámi trpělivost a tak jeden příklad: Kdyby se např. v Egyptě vyvíjela populace podobně jako v Evropě měl by dnešní Egypt místo 90 mil., miliónů ca 10 a podobné počty platí pro většinu islámských států. Opravdu si myslíte, že by ca 10 x méně lidnaté státy vyvážely terorizmus v této míře?

J. Vintr 28.3.2018 10:10

Re: Přírodní katastrofa roli má a podstatnou.

Přečtěte si Korán a podívejte se někde na historii šíření Islámu. Katastrofou je samotný Islám. Jenže ne přírodní, ale lidskou. Zásadní chybou bylo pustit tuto katastrofu do Evropy. Tuhle chybu už nepůjde napravit a Evropa v podobě, v jaké ji známe, na ni za pár desetiletí zajde.

P. Lenc 28.3.2018 13:44

Re: Přírodní katastrofa roli má a podstatnou.

Pane Vintře, je to zbytečné, to je prostě Valenta...

R. Tichý 28.3.2018 6:54

No, zda se, ze by ČR mela otevrit dvere puvodnim obyvatelum zapadni Evropy. Vyhodne by bylo prijmout francouzske zidy, kteri prijdou vzdelani a zaopatreni. A vzhledem k tomu, ze nas venkov se vylidnuje, lze s radosti pozvat i zapadoevropske zemedelce a jine drobne podnikatele.

P. Dvořák 28.3.2018 7:51

Re: Hm.

Španělský zemědělec u nás bez dotací pěstující pomeranče nebo papriky, dobrý nápad! Také vinaři z oblastí Champagne by byli přínosem. "Jiné drobné podnikatele" myslíte třeba ty stovky majitelů pařížských kavárniček nebo italské rybáře, kteří ve velkém "zachraňují" uprchlíky?

Kolik jich pozvat? Milion, pět, deset?

R. Tichý 28.3.2018 8:01

Re: Hm.

No, když si ten španěl postaví skleník, proč ne.

Vinařů máme plno, ale když se prosadí, proč ne.

A ti ostatní? Když se prosadí, proč ne.

Schválně jste si vybral debilní příklady a zkusil jste se předvést. Skončilo to velikou nulou.

P. Skála 28.3.2018 8:18

Re: Hm.

Vy musíte být tichý blázen, Richarde...

V. Novák 28.3.2018 9:12

Re: Hm.

Španěl možná postaví skleník - ale pak do něj potřebuje desítky Maročanů na obhospodařování rajskejch. On makat nebude. A Čech za podmínek španělských Maročanů taky ne.