25.2.2024 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

EVROPA: Maďarsko patří Maďarům a ne Bruselu

Od zahájení disciplinárního řízení proti Maďarsku už uplynul nějaký čas, ale mně stále nedává klidně spát. Přemýšlím, co tím Evropská unie vlastně sleduje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jelínek 14.10.2018 11:12

Každej Maďar

může za to, že je Maďar, jenom Janyška je kompozitér.

J. Svoboda 14.10.2018 17:56

Re: Každej Maďar

Každej magor může za to, že je magor, Jak se vám mezi nimi líbí?

J. Pospíšil 14.10.2018 6:12

V diskusích o připrchlících se furt mluví o penězích.

Prakticky nikde se nepíše o tom, že postupná kolonizace islámskými příchozími mění daleko důležitější věci, a to kulturu evropských zemí, chápání lidských práv, vzniká naprosto nesmyslný zmatek v pojetí rovnoprávnosti žen, kdy na jedné straně ženu degradujeme zaváděním dalších pohlaví, takže není jedním ze dvou, ale z desítek pohlaví a na druhé straně připouštíme u části dnes už trvale usídlených chování k ní jako neplnohodnotné a nerozhodující o svém těle a partnerovi či partnerech u stále větší části zde žijících muslimů. Máme už dvojí pravidla na to, jak humánně zabíjet zvířata, buď co nejšetrněji nebo halal, na mnoha místech se rozvolňuje právní řád, protože se část obyvatel řídí šarií. Mění se vzhled měst, některé čtvrti vypadají jak orient. Trpíme agresi tlup mladíků zejména vůči ženám, omlouváme zabíjení z důvodů víry a řadu dalších kulturních změn bereme jako "normální", když už tady žijí.

Další proud kolonistů a vysoká natalita bude tyto jevy akcelerovat. Necháváme si prostě předělávat naši kulturu na kulturu smíšenou, cím dál více cizí. A to od lidí, jejichž náboženství nepřipouští nic jiného, než postupné ovládnutí míst, kde žijí islámem a podřízení všech islámu.

A tak na to koukáme, neděláme proti tomu nic a už jsou přisluhovači, kteří říkají, že tak je to správně.

Není to správně.

J. Fridrich 14.10.2018 7:08

Souhlas... Snad neni pozde na obrat, v Americe s Trumpem jiz nastava, Madarsko, Polsko OK, probouzi se Rakousko a Italie. Merkel, Juncker, Macron tam stale nebudou....

J. Kopis 14.10.2018 21:11

Re:

U nás to hned tak nebude, už jen proto jak dopadly senátní volby a také proto - https://tadesco.cz/vaclav-klaus-prima-babis-merkel/

S. Netzer 14.10.2018 10:54

Re: V diskusích o připrchlících se furt mluví o penězích.

Svatá prostoto.

K. Janyška 14.10.2018 10:59

Re: V diskusích o připrchlících se furt mluví o penězích.

Ano, jste jí... Dzp.

R. Tesařík 14.10.2018 12:45

Re: V diskusích o připrchlících se furt mluví o penězích.

Vám už straší v hlavě jediná fráze... Nějaká cévní příhoda?

K. Janyška 14.10.2018 10:59

Re: V diskusích o připrchlících se furt mluví o penězích.

Nadlimitní množství necivilizovanců ve spontánním řádu civilizovaných, který se šíří právě od civilizovaných více k civilizovaným méně, brzdí vývoj lidského světa nebo ho dokonce vrací zpět. To je podstata problémů s masívní migrací. O kulturu nejde, ta je vždy snesitelná, když ji "provozují" civilizovaní lidé... Dzp.

J. Kopis 14.10.2018 17:02

Re: V diskusích o připrchlících se furt mluví o penězích.

Naopak se vytváří příhodné prostředí i u nás pomocí podepisováním nejrůznějších výzev, úmluv a dohod předkládaných neziskovými organizacemi tlačenými financemi od Sorose a dalších neomarxistů!

L. David 13.10.2018 23:27

Je přeci dobré vidět, jak samozvanci z Brusele

odhaluji svoji pravou tvář.

Jen ať v tom pokračují, aby se i slepým Bruselofilům otevřely oči ke zjištění, jaká drzá a současně neschopná sebranka chce vládnout Evropě!

M. Prokop 13.10.2018 23:54

Re: Je přeci dobré vidět, jak samozvanci z Brusele

Sice neschopná, ale ovládající "peníze z Brusele". A na to slyší kdekdo (kdo si neuvědomí, že jsou to jeho peníze, cezené přes Brusel).

F. Houžňák 13.10.2018 18:50

Ještě by nám měl ten pán od ODS vysvětlit,

proč si myslí, že Maďaři volící Orbánovu stranu ho "následují slepě". Zase chrlí eurosocialistické fráze.

Š. Hašek 13.10.2018 20:12

Re: Ještě by nám měl ten pán od ODS vysvětlit,

Pan radní nepíše upřímně. To pošklebování se Maďarům je tam znatelné (jak jste poznamenal).

Dále kritizuje štrasbrusel, že nás žene do náruče Ruska, problém bude jinde, nikoliv v té náruči.

Pan Míth jenom zjistil, že je nutno/možno opatrně brusel kritizovat. Začnou se množit!

F. Houžňák 13.10.2018 20:31

Jo, jo, opatrné kritiky třeba Merklovky teď přicházejí

i v Německu, ale jenom tak polehoučku, aby soudruzi nenarazili, ale aby mohli třeba za pár let říkat, podívejte, já hrdina byl proti už tenkrát a statečně jsem kritizoval. Takový nový druh socialistické komunální satiry.

R. Langer 14.10.2018 3:03

Re: Jo, jo, opatrné kritiky třeba Merklovky teď přicházejí

Přesně!

J. Kanioková 14.10.2018 19:26

Jo, jo, a kdo neopatrně, pohoří

Nemecká herečka zlikvidovaná kvôli „nesprávnym“ názorom, preklína Angelu Merkelovú - https://slobodnyvyber.sk/nemecka-herecka-zlikvidovana-kvoli-nespravnym-nazorom-preklina-angelu-merkelovu/

J. Kanioková 14.10.2018 19:28

A jsem moc zvědavá na to Bavorsko

Adamzdenek 13.10.2018 18:47

bliskavka

Bla, bla, bla. Takže Maďaři dělají co chtějí, až na to že jedna strana ovládá vše, nepřipomíná vám to něco. Jarda má asi v hlavě slusnej chaos, radši si ji nabliskej barde a jdi se uklidnit do institutu vk

P. Han 13.10.2018 19:11

Re: bliskavka

Aha, už vím. Zase jedna reinkarnace Sohorové.

R. Langer 14.10.2018 3:05

Re: bliskavka

Ne, nepřipomíná. Fakt se hlasovalo o mnohem víc stranách. Asi si něco špatně pamatujete.

R. Langer 14.10.2018 3:08

Re: bliskavka

Jo, vlastně pamatuješ, soudruhu. :-P

M. Gavlák 13.10.2018 18:05

To je důvod, proč už nevolím ODS.

Strašné, rádoby konzervativní kecy. Možná by si autor mohl uvědomit, že žádný "Brusel" Maďarsku nic nevnucuje. Maďarsko dobrovolně vstoupilo, stejně jako Polsko, do společenství evropských států a zavázalo se plnit základní normy demokracie, a nedělá to, stejně jako Polsko. Takže - Maďarsko nepatří Maďarům, ale jen těm správným Maďarům. Totéž je v Polsku Tyhle státy rády využívají výhod členství (Orbán a jeho spřátelení podnikatelé, napojení na dotace, by mohli vyprávět), ale nerady plní to, k čemu se zavázaly. Myslím, že kdyby dnes EU rozhodovala o vstupu, Maďarsko, Polsko a také možná my, by neměli šanci, a že civilizované západní země dnes litují.

V. Čermák 13.10.2018 18:25

Re: To je důvod, proč už nevolím ODS.

Ale, ale. Maďarsko i Polsko dobře ví, k čemu se Zavázalo a k čemu Ne. A vaše Menšinové řečičky na tom nic nezmění...

P. Han 13.10.2018 19:22

Re: To je důvod, proč už nevolím ODS.

Vy jste někdy volil ODS? A prosím vás, proč??? S těmihle názory? Jediné vysvětlení může být, že jste se mezitím naučil číst a zjistil, že ČSSD se píše jinak.

Hm, Maďarsko patří Maďarům, komu jinému? Že těch Maďarů, kteří si myslí, že Maďarsko patří Bruselu, je minimum, je - zdá se - spíš váš problém. Nedávno jsem se z Maďarska vrátil a plačící davy jsem neviděl. Vás patrně irituje to, že Maďaři i Poláci jsou hrdí na svůj národ i stát, zatímco vy pořád hledáte nějakého "přítele nejvěrnějšího", který vás povede za ručičku na věčné časy a nikdy jinak. Základní normy demokracie? To je možnost demokraticky si zvolit, nebo snad ne?

V. Církva 13.10.2018 22:31

Re: To je důvod, proč už nevolím ODS.

No jestli si opravdu myslíte že v ostaních státech EU je větší svoboda a demokracie než u nás nebo v Maďarsku, pak je mi Vás líto.

R. Langer 14.10.2018 3:07

Re: To je důvod, proč už nevolím ODS.

Tak pozor, muslimáci mají vice svobody rozhodně.

J. Jurax 13.10.2018 15:33

"Proč si europoslanci myslí, že jsou chytřejší než maďarští voliči? Proč si myslí, že vědí lépe, co je dobré pro obyvatele Maďarska?"

No proč - protože jsou to hlavy bruselem pomazané ... čím, to napsat nelze, censor by se rozčílil ...

M. Prokop 13.10.2018 20:28

Re:

Hovno projde.

J. Kanioková 13.10.2018 14:26

1*****

naprostý souhlas s autorem. Kritika EU je naprosto logický důsledek toho, v co se EU změnila. Proti Maďarsku zasáhnou protože prý "ohrožuje demokracii". Česko se musí v EU ve vlastním zájmu postavit za Maďarsko, protože nadutost EU institucí, arogance a samolibost je nebetyčná. To z EU se stala = destrukce demokracie - autoritářským a vůdčím molochem evropské unie !!! Jestliže odstup mezi rétorikou a realitou ve veřejném životě existuje vždy a všude, tentokrát se z něj stal významný, možná nejdůležitější, nástroj politiky samotné. Vytváření kódované pseudořeči, totálně kontrolované mocí. V Evropském společenství, později Unii, se od té doby vžil postup, že se o tom, co je důležité, nemluví, že se věci ZÁSADNĚ nenazývají svými pravými jmény a že se postupuje postranními manévry. Rétorika v kódované evropské novořeči přitom hraje rozhodující roli. Vedoucí orgány, parlament a státníci, kteří je ovšem sami v evropských instancích ukuchtili, se potom tváří nevinně a tvrdí, že jsou „nuceni" přizpůsobit instituce a sociální a státoprávní fungování ve svých zemích těmto „imperativům". Veřejnému mínění je pak předepsána role vše pasivně spolknout.

Kritika Maďarska svědčí o podpoře ilegální migrace, o tom už nelze pochybovat.

Globální pakt - Ministr zahraničí Hamáček z ČSSD: Globální pakt o uprchlících je už schválen a my jsme ho podpořili - https://www.euportal.cz/Articles/19865-ministr-zahranici-hamacek-z-cssd-globalni-pakt-o-uprchlicich-je-uz-schvalen-a-my-jsme-ho-podporili.aspx?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk

Takže ... "MY" jsme to podpořili, fuj !