19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

EVROPA: Jak se stát užitečným skotem

Francouzský prezident Macron má nové líbivé heslo: „Více Evropy“. Zní to tak pěkně! Skoro až hipísácky – cítíte v tom takové to „více lásky, více míru, více porozumění, více spolupráce mezi národy...“, že?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Valenta 29.1.2018 9:15

Re: Žádný strach paní Šichtařová,

O rozvrácené politické scéně hovoří i Klaus. Vám nestačí pohled na to co zůstalo z tradičních stran?

R. Tesařík 29.1.2018 9:10

Re: Žádný strach paní Šichtařová,

Rozvrácená politická scéna...děláte si kozy.. Co v Německu, ok?

Š. Minařík 29.1.2018 9:07

Re: Žádný strach paní Šichtařová, zip

oslí můstek je rčení, ale osel si vždycky nějaký oslí most vytvoří.

Z. Rychlý 29.1.2018 9:03

Re: Otci Zakladatelé spolupracující Evropy to narýsovali

Houbeles. Ti dobře věděli, že smečce nekompatibilních států se bude lépe vládnout, a o nic jiného nešlo. Budování ráje na zemi se ještě nikde nepovedlo, a na 100% bylo vždy zneužito darebáky. Teď tomu není jinak. Už ta zárodečná myšlenka měla mesiášské vady.

M. Valenta 29.1.2018 8:59

Žádný strach paní Šichtařová,

mi v té federaci, jestliže tedy k nějaké její formě v budoucnu dojede, určitě nebudeme. Být Vámi tak, bych se spíše strachoval jak to s námi bude dal. To Vám fakt pohled na rozvrácenou politickou scénu a okolí Zemana, natěšené na další lumpárny nic neříká?

M. Klas 29.1.2018 8:45

Nic nového se nenaučili!

Francie a Německo neustále mají potřebu řešit svoje problémy na úkor jiných,nyní takzvaných nových zemí EU.U Německa je pikantní,že jsou "nejvíce ekologickou zemí" EU a zatěžují s tím pomalu také celou EU a okolí.Zakázali si používat jaderné elektrárny,ale od ČR kupují energii vyrobenou z atomu,70 % energie vyrábí Německo z uhlí,což je je asi to pravé ekologické!Německo je jedničkou v separaci plastů a odpadů,ty ale není schopno je likvidovat bez vývozu do jiných zemí,třeba do Číny(plasty).Legendární jsou občané Německa,co pohazují německé plastové odpadní pytle z automobilů v českém příhraničí a kolem autostrád do ČR.No a německé větrníky,co zatěžují přenosovou soustavu celé EU s přenosem jinak nevyužitelné energii jsou již legendární.Chtějí být prostě němci a francouzi nejlepší,ale účet má platit za ně někdo jiný.Jako ti uprchlíci,co o nich Merkelová řekla slavnou větu,že je zvládne.Ale zapoměla dodat,že bez zapojení celé EU to nepůjde a ono to nepůjde a ani se zapojením celé EU.Prostě kdo chce velet,musí si uvědomit důsledky svých příkazů,což Merkelová a Macron nejsou schopni přesně tak,jako to už předvedli speciálně pro ČR jeich předci třeba mnichovskou dohodou,kde nás mistrovali také bez naší účasti.Tato vlastnost jim zůstala a pořád si myslí,že to projde,ale ono to opět neprojde.Nic nového se nanaučili a nic starého nezapoměli!

V. Student 29.1.2018 8:30

EU měla přinášet prospěch.

A ne být (ne)efektivním nástrojem hasícím ekonomické průšvihy členských států. Jenže na ten se stále více proměňuje. Co s tím?

P. Aron 29.1.2018 8:07

současnou EU

ovládla Nová levice. Není to ta EU, jakou jsme si představovali v době vstupu.

EHS bylo Evropou spolupráce. EU nejpozději od Lisabonské smlouvy, ale spíše již od Maastrichtu se stala projektem Nové levice. Odpovídá tomu i personální obsazení : Bývalí funkcionáři : Barroso dříve maoista, baronka Ashton dřívější komunistka. Současní : Mogherini dříve komunistka. Juncker, jede do Trevíru otevírat výstavu k 200 výročí Karla Marxe, přičemž sochu K.Marxe dodali Číňané. Co dodat ?

P. Aron 29.1.2018 8:05

Re: Otci Zakladatelé spolupracující Evropy to narýsovali

EHS bylo Evropou spolupráce. EU nejpozději od Lisabonské smlouvy, ale spíše již od Maastrichtu se stala projektem Nové levice. Odpovídá tomu i personální obsazení : Bývalí funkcionáři : Barroso dříve maoista, baronka Ashton dřívější komunistka. Současní : Mogherini dříve komunistka. Juncker, jede do Trevíru otevírat výstavu k 200 výročí Karla Marxe, přičemž sochu K.Marxe dodali Číňané. Co dodat ?

P. Aron 29.1.2018 8:00

Re: Otci Zakladatelé spolupracující Evropy to narýsovali

Dokument : americký režisér Oliver Stone - Ukrajina v ohni. Je to dlouhé, autor se vrací do historie, ale nudit se nebudete.

https://www.youtube.com/watch?v=8CKXapWpAfQ

Š. Minařík 29.1.2018 7:58

Re: Otci Zakladatelé spolupracující Evropy to narýsovali

Ruskou agresí má na mysli 200 vojenských základen USA po celém světě a zejména snahu začlenit do NATO všechny sousedy Ruska.

J. Fridrich 29.1.2018 7:46

Re: Otci Zakladatelé spolupracující Evropy to narýsovali

Ukrajina, Krym - dříve Mad'arsko, ČSSR, Zakavkaz.....

J. Macků 29.1.2018 7:42

Re: Otci Zakladatelé spolupracující Evropy to narýsovali

Jen té Ruské agrese jsem si nějak nevšiml.

Perryman 29.1.2018 7:41

Tak jasne, voda je prece dobra. Co by za ni na Sahare dali :-)

J. Zima 29.1.2018 7:32

Re: Myslím,

Máte pravdu, že rozprostření na Slovensko moc nepomůže. Problém je v tom, že pouze na Německo rozprostřít nelze a tak se s tím nutně svezou všichni v eurozóně chudí i bohatí. Jak říkal sapér Vodička, vinej nevinnej, berte to po řadě.

J. Zima 29.1.2018 7:28

Re: Více Evropy, tvrdé jádro a

Takže vám nevadí, že by se z vašich daní platily dluhy Řecka a dalších? Respektive ve skutečnosti by se sanovaly německé a francouzské banky, které Řecku a dalším půjčily?

Vy máte asi velké příjmy a na ostatní, kteří berou v průměru třetinu toho, co za stejnou práci Němci, kašlete, že?

K. Novák 29.1.2018 7:27

Myslím,

že Macron nemá na mysli řecké a další jihoevropské, ale francouzské finanční problémy. Pro francouzské banky vyjde odpuštění dluhu Řecku nebo bankrot Řecka nastejno. Rozprostření problémů francouzských bank na Slovensko by toho moc nevyřešilo. Řešením je rozprostření na Německo, takže z toho asi nic nebude.

J. Vavruška 29.1.2018 7:13

Gorbačov svého času razil heslo "více socialismu", což nakonec vedlo k rozpadu SSSR a zavedení kapitalismu.

A. Pakosta 29.1.2018 7:07

Re: Více Evropy, tvrdé jádro a

Někteří lidé nechápou varování před velkou vodou tak dlouho,dokud nemají metr vody na dvoře.

J. Fridrich 29.1.2018 6:44

Otci Zakladatelé spolupracující Evropy to narýsovali

Otci Zakladatelé spolupracující Evropy to narýsovali jinak - a správně ( K. Adenauer, W. Churchill, J. Monett, R. Schuman, P.H. Spaak, A. de Gasperi ), Základní jejich myšlenka - spolupracující země Evropy - je samozřejmě správná. Spolupráce ekonomická, obranná, politická - to vše narýsovali tito Zakladatelé správně již po skončení II. světové války. Nemohli ovšem předpokládat, že za 50-60 let přijdou ( bohužel svobodně zvolení stádem nemyslících ovcí-občanů evropských zemí ) do čela hlavních zemí Evropy nerealističtí, pseudohumánní slaboši, kteří při prvních krizových zkouškách - Ruská agrese v Evropě a agresívní Islám pochodující do Evropy - totálně selžou. Oni chtějí rozprostřít nejen dluhy, ale i islámské likvidátory naší křest'anské Západní civilizace.

Tito sjednocovatelé Evropy po II. světové válce se musí nyní obracet v hrobě .....

M. Mařák 29.1.2018 6:01

Více Evropy, tvrdé jádro a

další krok k federaci vítám. Doufám, že se to letos zase o něco posune. Nechápu, co na tom kromě jejího tradičního katastrofismu autorka vidí špatného. Ostatně nikdo nikoho nikam nenutí, stejně jako tomu bylo při vstupu do EU.

I. Klepáček 29.1.2018 3:57

Ano

Máte pravdu, ale to je všechno, co se s tím dá teď dělat.

Jsme vypasení ; naše pseudoelitky nepotrebují lidské chování a skromnou znalost, ale mediální zisk a hloupé pudy. Zatím jediný druh otřesu se zdá být válka. Asi opravdu bude.

.............snad ji vyhrajou delfini aspoň na moři. U nás by mohli potkani.............nebo snad kůrovec ?