28.4.2024 | Svátek má Vlastislav


Diskuse k článku

EVROPA: Jak se stát užitečným skotem

Francouzský prezident Macron má nové líbivé heslo: „Více Evropy“. Zní to tak pěkně! Skoro až hipísácky – cítíte v tom takové to „více lásky, více míru, více porozumění, více spolupráce mezi národy...“, že?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Polanský 29.1.2018 21:36

Snad takové trouby nebudeme, abychom

vlezli do federace. To nám ta jedna federace, která se nakonec rozpadla, nestačila? Jenom blbec opakuje stejnou chybu dvakrát.

J. Pleva 29.1.2018 20:09

Ano

Když přistoupíte na placení zadlužených států jako Řecko místo na vlastní sociál, dopadnete jako např. Švédsko. Když mě bolí noha, pošlu žádost o návštěvu lékaře a za 4 měsíce mi přijde odpověď, že za další 2 měsíce můžu přijít. Zářné zítřky už jsou tady!

J. Mrázek 29.1.2018 16:20

Pokrok světem vládne...?

Německé úřady povolily Syřanovi bigamii, může si přivézt druhou ženu

Úřady trpí bigamii, která je v Německu trestná, napsal v pondělí server deníku Berliner Zeitung. Těmito slovy komentuje rozhodnutí úřadů, které syrskému běženci povolily, aby za ním do Německa přicestovala jeho druhá manželka. Muž se dostal do země v roce 2015 spolu s jednou manželkou a čtyřmi dětmi, momentálně žije v kraji Pinneberg (spolková země Šlesvicko-Holštýnsko).

V. Novák 29.1.2018 17:52

Re: Pokrok světem vládne...?

Asi tak před rokem a něco se v Dánsku pokusili zakázat sňatky neplnoletýc nevěst.Ustavní soud jim to zatrhl, že by rozbíjeli rodiny.

Když právníci odmítají dodržovat právní řád - tak co dál?

Mimochodem - ten dvojmanžel asi nebude zrovna sekulární Arab, že...

M. Prokop 29.1.2018 18:13

Re: Pokrok světem vládne...?

Co právníci, státní čunitelé, to je důležitější.

V. Lunák 29.1.2018 15:03

Co ekonomové ví a neví

Ekonomové rozhodně neví nic o tom, že by nepřímé zdanění bylo výhodnější než přímé. Jednorázový růst míry zdanění (dočasně) zpomaluje růst HDP, v případě nepřímých daní mnohdy více.

Ekonomové vědí, že monetární unii je třeba doprovodit fiskální unií, což bylo v případě eurozóny sdělováno od počátku. Zdá se, že krok za krokem by se k vyřešení tohoto nesouladu mohlo dojít.

M. Prokop 29.1.2018 15:41

Re: Co ekonomové ví a neví

Ano (jakékoliv) ZVYŠOVÁNÍ daní zpomaluje růst HDP.

Krok za krokem, aneb salámová taktika.

Fiskální unií k občanské válce.

P. Klíma 29.1.2018 14:09

Super!

J. Matuška 29.1.2018 15:22

Re: Super!

Článek jsem si dal do archivu - bude se hodit. Veřejnost by se neměla nechávat vtahovat do debat, které jsou v podstatě o ničem a ale měla by věnovat svůj čas podstatným věcem. Děkuji Markétě Šichtařové za osvětu! Bacha na sekuritizaci dluhů! Jak dlouho mně trvalo, než jsem si zapamatoval pojem "subsidiarita". Pomocí tohoto kouzelného slovíčka přesvědčoval kdysi občany Cyril Svoboda. A jak to dopadlo a dopadá ve skutečnosti?

A. Alda 29.1.2018 13:47

Macron není ani lišák, ani zkušený politik.

Macron je něco jako Drahoš, ovšem bez toho etického étosu, když se živil jako finančník, zatímco Drahoš jako vědec.

Macron nesahá Drahošovi ani po klenbu nožní, a Drahoš naštěstí volby prohrál.

J. Mrázek 29.1.2018 16:23

A Nový Zeland je také v háji

viz diskuse pod článkem....Viz diskuse pod článkem .... https://zpravy.idnes.cz/politicky-azyl-novy-zeland-romove-rasismus-fz8-/zahranicni.aspx?c=A180129_143641_zahranicni_elka

I. Schlägel 29.1.2018 13:38

Je to tak.

Více Evropy, rychlejší cesta k průšvihu socialistického střihu.

M. Kolář 29.1.2018 11:50

proč máme nižší dluhy

Článek je pravdivý v tom, že poukazuje na vážný problém zadluženosti, v tomto případě veřejné. Týká se to jak EU, tak i USA. Problém jižního křídla existuje, a je vážný. Pro země platící eurem platí, buď fiskální federalismus, nebo oddělení jihu od EMU. To je také pravda. Na druhou stranu článek je zavádějící v tom, jak operuje s "naší" (postkomunistickou) nízkou zadlužeností jako s projevem "naší" finanční kázně. To pravda není. "My" jsme totiž na straně "vítězů" ve věci masivních redistribučních procesů hospodářské síly z titulu globalizace a v našem případě ještě významněji z titulu hospodářského akcelerátoru blízkého jádra eurozony. Západní země jsou na straně poražených a jejich dluhové problémy jsou tím zvýrazněny, byť jsou jistě i důsledkem fiskální nezodpovědnosti. Autorka článku zastírá před čtenářem složitější popis hospodářské reality a vytahuje si pouze zlomky popisu aby mohla sestavit článek s příslušným účinkem na čtenáře..

M. Prokop 29.1.2018 12:00

Re: proč máme nižší dluhy

Máte pravdu v tom, že trend zadlužování u nás také je.

My ovšem nechceme, aby to za nás "zatáhli" jiní, jak se má stát s podstatně většími dluhy "jihu", pod pokličkou přerozdělovací EU.

M. Kolář 29.1.2018 12:40

Re: proč máme nižší dluhy

Pokud se nebudeme snažit pochopit celou realitu, ale jenom její část tak,jak se nám to momentálně hodí, nic na tom v konečném účtu nevyděláme, jen proděláme.

R. Brzák 29.1.2018 13:06

Re: proč máme nižší dluhy

Pochopit realitu je jistě základem jakéhokoliv rozhodování. Rozhodovat se bez dokonalého pochopení - a jen proto, že náš soused se již nějak rozhodl, se k jeho rozhodnutí přiklonit - je příznakem závislosti (vyplývající možná z toho, že náš soused má v naší společné věci větší moc) a tudíž nezodpovědnosti. Která generuje nesvobodu. A na té nemůžeme vidělat nikdy.

R. Langer 29.1.2018 14:00

Re: proč máme nižší dluhy

V konečném účtu prodělají všichni, ale ne všichni se toho musí zúčastnit!

M. Prokop 29.1.2018 15:49

Re: proč máme nižší dluhy

Celá realita je ta, že EU je momentálně ZA hranicí únosnosti integrace, prostě na to "nejsou lidi", jak můžete vidět třeba na praktické neexistenci celoEUnijních stran. A bez nich fakt nejde v integraci pokračovat, protože lokálně volení vůdci budou zcela zákonitě preferovat názory svých lokálních voličů. To je politický problém, který IMHO nemá v dohledné době řešení, pocity lidí, kam až jsou ti "jejich" a kde už jsou ti "cizí" se mění hodně pomalu i když je to ponecháno přirozenému vývoji a sociální inženýři netlačí na pilu. K tomu navíc 3i ....

A další problém je ekonomický. EU, původně odstraňující překážky volného trhu, je začala byrokraticky produkovat, což je zdrojem mnoha nesmyslů, opět značně popouzejících lidi proti soudruhům v Bruseli, takže co by prošlo v době růstu a fungující ekonomiky, nutně naštve v době všemožných problémů, zhusta způsobených socialistickými regulacemi a klimašílenstvím.

Na tom fakt lze jen prodělat.

J. Mrázek 29.1.2018 16:29

O redistribuci zisků zahr.firmám..

..ani nemluvě. 500 miliard pryč, plus příspěvky do EU a pár miliard SEM a s určením, kam můžeme, kam nesmíme a že 80% vlastních peněz za 20% unijních v nákladech na povolené a v žádném případě na podniky, které by mohly konkurovat zahraničním...

M. Prokop 29.1.2018 18:15

Re: O redistribuci zisků zahr.firmám..

Kdo firmu vlastní, tomu patří zisk.

Nebýt historicky Mrázků, mohlo být českých vlastníků více.

L. Novák 29.1.2018 11:28

Ti, co si zvolili socialistu Zemana, zvolí si i EU-federaci

a ani při tom okem nemrknou. Někdo jim nabulíkuje, že je to pro ně dobré, a ovčani strčí hlavu do oprátky...

R. Brzák 29.1.2018 11:45

Re: Ti, co si zvolili socialistu Zemana, zvolí si i EU-federaci

Oni nejen voliči Zemana jsou zmatení - například v takovém Guardianu je Zeman popisován jako ultrapravicový odpůrce EU - a většina zahraničního tisku Zemana popisuje podobně. Já Zemanovi jeho eurofederalismus věřím - ostatně, mnoho jeho návrhů na zlepšení EU je eurofederalističtějších, než většina toho, co nám předkládá současná EU věrchuška.

J. Zima 29.1.2018 13:40

Re: Ti, co zvolili socialistu Zemana, zvolí si i EU-federaci

Z toho je jen vidět, že Zemanovy názory na novináře jsou alespoň částečně oprávněné.

Kdyby byli co k čemu, tak napíšou, že Zeman je bezcharakterní oportunista, který hlásá, co se mu právě hodí. Před pár lety byl velký zastánce užší integrace ČR do EU a vyzýval k co nejrychlejšímu přijetí eura. Za vzor nám dával socialismus skandinávského typu vyznačující se mj. velkou vstřícností k imigrantům.

Jak vycítil změnu nálady ve společnosti obrátil o 180 stupňů, euro dnes ne a pak jen za určitých podmínek a je z něj největší bojovník proti imigraci.

R. Brzák 29.1.2018 15:34

Re: Ti, co zvolili socialistu Zemana, zvolí si i EU-federaci

v podstatě souhlas...

J. Vlček 29.1.2018 15:38

Re: Ti, co zvolili socialistu Zemana, zvolí si i EU-federaci

Pane Zimo, opravdu jen blbec by dnes tvrdil to, co třeba říkal před pěti lety. Ona totiž se za těch pět let situace v Evropě tak změnila, že jen naprostý ignorant by na tyto změny nereagoval změnou svého názoru na to, či ono.

Kdyby si novináři těchto změn v Evropě všímali, upozorňovali na ně a psali o jejich příčinách, namísto kydání špíny na prezidenta, byli by lidmi bráni vážně. Protože tomu tak není, pokládá většina lidí prezidentovy názory na novináře za zcela oprávněné.

J. Mrázek 29.1.2018 16:30

Re: Ti, co zvolili socialistu Zemana, zvolí si i EU-federaci

Amen .

J. Kanioková 29.1.2018 17:21

Přesně !

J. Zima 29.1.2018 20:07

Re: Ti, co zvolili socialistu Zemana, zvolí si i EU-federaci

Opravdu? A co se tak dramaticky změnilo v EU za posledních řekněme 10 let? Řecká dluhová krize začala oficiálně v roce 2009 a nejméně od roku 2004 se vědělo, že Řecko hrubě falšuje finanční statistiky a že ty dluhy budou problém. Že skandinávské země přijímají mnoho muslimských imigrantů je notoricky známo už přes 20 let, stejně jako že EU ovládají levičácké "elity" (mladý maoista Barosso apod.) a obsah Lisabonské smlouvy (podepsána 2007) mu byl jistě také znám. Že to tehdy nevěděli obyčejní je celkem pochopitelné, neboť se o tom téměř nepsalo. Avšak politik jako Zeman v té době i určitou dobu i předseda vlády ty informace musel mít a blbej taky není. Z toho jednoznačně plyne, co jsem napsal výše. Je to bezcharakterní křivák, který touží po moci a neštítí se žádné lži aby se k ní dostal.

M. Prokop 29.1.2018 15:50

Re: Ti, co zvolili socialistu Zemana, zvolí si i EU-federaci

Oni to někteří napsali.

J. Kanioková 29.1.2018 17:20

Není třeba "vyciťovat" změnu nálady,

stačí sledovat, co se děje na Západě Evropy. Na důsledky bruselských šíleností..