20.6.2024 | Svátek má Květa


Diskuse k článku

EVROPA: Evropská socialistická inspirace

Nová vláda pod vedením šéfa sociální demokracie Bohuslava Sobotky je chvála Bohu na světě. A sociální demokraté jsou přece stranou obyčejných lidí, původně měli dokonce v názvu slovo "dělnická".

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Charvát 29.1.2014 19:49

Ježišmarjá

... proč to překládají a zveřejňují? Vždyť se těmi blbinami naši soudruzi inspirují a zavedou to tady taky. Jako by nebylo dost těch, které vymyslí se svými odborovými našeptávači sami.

J. Sládeček 29.1.2014 17:49

Zrno, v ČSSD nejsou soudruzi, ale

přátelé.

K. Luboš 29.1.2014 14:39

Jenomže p. autor zapomněl...

...že v CZ dělá levice pravicovou politiku a pravice levicovou politiku. Takže levice privatizuje, odstátňuje, obrací se na mezinárodní kapitál, snižuje daně, usiluje o euro, snaží se zapojit CZ do globálního světa. No a měla ekonomický růst. No a česká pravice...? Zachovávala státní podniky a banky, horovala pro národní kapitál, zvýšovala daně, trvá na vlastní zaprděné měně v tom našem jedinečném a zaprděném rybníčku, zadlužuje stát a nemá žádný hospodářský růst.... Tak nějak je to prostě jaksi všechno úplně naopak!

L. Novák 30.1.2014 15:50

Re: Jenomže p. autor zapomněl...

Prosím vás, z kterého léčebného ústavu jste tenhle nesmysl napsal? :-)

P. Hlosta 29.1.2014 11:14

Celkem nic proti článku

Mně na tom článku  nepřijde nic, s čím by se nedalo souhlasit. Krom jedné, zdá se, maličkosti. Autor tak nějak označuje tu obyčejnou sortu lidí za ty, pro které ony vlády konají to "dobro". Je vedle, jak ta jedle! Ony zákony na "ochranu a podporu" těch obyčejných, potažmo dělnictva, vytváří a prosazují administrativně byrokratické síly, jedny z nejvzdělanějších a nejelitnějších v každém státě.

Nejvzdělanějších proto, že školy jsou logickou podmínkou pro vstup do elitní byrokracie. Nejelitnější je ona administrativní složka mezi občany státu proto, že státní úředník má nejalibističtější zaměstnání, bez osobní odpovědnosti, má největší vliv na každého politika, protože může jeho snahy bojkotovat bez rizika, má zajištěné blahobytné postavení mezi občany až do své smrti. Politici jsou jen slabingři proti státním úředníkům. Jsou totiž na nich plně závislí a kdyby se snažili sebevíc, dosáhnou pouze toho, co jim administrativa, byrokracie dovolí. Ta jim dovolí pouze to, co ji neohrozí a z čeho má užitek.

Jistěže demokratičtí zástupci jsou ti, kteří tvoří zákony a mohli by ovlivnit celkové směřování v hospodaření k všeobecnému prospěchu. To by ovšem všeobecný prospěch musel být jejich cílem. Museli by se zříct své moci nad nejen obyčejnými občany a dát jim prostor pro podnikavý život, nezávislost na státu a tím znemožnit sami sobě populistické praktiky. Navíc by přestala řež pravo levá, protože lidé by se nějak domluvili bez účasti politika a státu.

Pravicoví se tváří jako spása státu a ekonomiky a stejně tak levicoví. Hlavně strašákem na lidi, že jich sejme diktatura, třeba proletariátu, nebo oligarchů. Případně že hrozí nebezpečí zvnějška a brzy dojde ke konci světa, když nebudou zvoleni. Státní aparát zatím, místo služby, dělá lidem problém se vším, kde to jen trošku jde. Hlavně aby to nešlo lehce, protože potom by byl státní úřad viditelně na houno!

R. Langer 29.1.2014 12:42

Re: Celkem nic proti článku

Jak se může levice tvářit jako spása státu a ekonomiky? Jedině tak, že si pod tím někdo představuje všeobecné znárodnění (já vím, ono je jich víc než dost), ale to už tady snad bylo?

R. Tichý 29.1.2014 13:20

Re: Celkem nic proti článku

"Ony zákony na "ochranu a podporu" těch obyčejných, potažmo dělnictva, vytváří a prosazují administrativně byrokratické síly, jedny z nejvzdělanějších a nejelitnějších v každém státě. "

Opravdu si toto myslíte o volených zástupcích kdekoliv na světě????

P. Vaňura 29.1.2014 16:13

Volené zástupce zhodnotil už

Adolf Hitler v knize Mein Kampf (jde jim je o koryta, pak o koryta a pak ještě jednou o koryta).

Jistě, od něho to sedí, JENŽE je třeba si uvědomit, že Hitler z toho vyvodil, že političtí handlíři ho v rámci "plácání prapodivných koalic" nakonec udělají kancléřem zcela legálně.

A bohužel, MĚL PRAVDU.

Snad nejvíce šokující je, že mešinová německá vláda výměnou za toleranci ze strany NSDAP odvolala r. 1932 zákaz činnosti SA a SS. který působil Hitlerovi nemalé potíže.

Je to snad něco, čeho naši politici nebyli schopni, co myslíte???

R. Tichý 30.1.2014 8:18

Re: Volené zástupce zhodnotil už

Nechápu položenou otázku.

A. Bocek 29.1.2014 7:28

Kocourkovští radní ,

s nadšením přivítali . že místní rabiját (potomek Grassela) rozbil v celém Kocourkově okna , místní slenář bude mít na několik měsíců práce nad hlavu a ještě bude musit příjmout pomocníka. Ve svém nadšení zapoměli , že nevydělá krejčík, švec a hostinský bude muset dokonce pomocníka propustit. Ve stejném duchu jsou přidávání sra... do nafty, výroby z FVE a VE do energetické sítě, povinné nikým nevyžádané státní služby a jiné Brusetoviny .

R. Langer 29.1.2014 9:32

Re: Kocourkovští radní ,

Tak klasika... :-(

Z. Bureš 29.1.2014 6:54

Jak známe socialisty made in Czech republic.........

.....pod vedením takových vemen, jako je Dluhoš, Zaorálek, Mládek .....a když k nim nyní přibydou ještě komunisté-STBáci a křiví, národně-frontovní lidovci, kteří za vidinu koryta, "odmávnou" všechno a všem - tak při této, zcela reálné vidině,......se mi jeví Chorvaté a Francouzi jako žabaři okresního formátu !!!

K. Frauknecht 29.1.2014 8:15

:-))

Všechno špatný je pro něco dobrý! Třeba to půjde všechno rychlejš. A prožít několik "revolucí" - kdo to má?

R. Langer 29.1.2014 9:33

Re: :-))

Špatně, správně je to heslo: "Všechno špatný je pro socana a komouše dobrý!". :-(

T. Kočí 29.1.2014 10:16

Re: Jak známe socialisty made in Czech republic.........

Bohužel jste to vystihl.

V. Kain 29.1.2014 10:53

Re: Jak známe socialisty made in Czech republic.........

Sobotkovi ten průšvih s těmi byty na Ostravsku může zlámat vaz.Ty neprávem vyplácené náhrady jsou jen třešnička na dortu.Je zřejmě dost hladový.Nyní do něho začínají šít ze všech stran a Bohouš dělá jakoby o nic nešlo.Že by se tato užvaněná nula nechala připravit o premiérský plat,tak to můžeme zapomenout.Nečas po aféře s Nagyovou odstoupil.Sobotku z postu nedostaneme ani párem volů.Jak může hájit předseda senátu tohoto usvědčeného zloděje? Je vidět že tam máme jednoho lotra vedle druhého.

P. Kmoníček 29.1.2014 13:49

Re: Jak známe socialisty made in Czech republic.........

Sobotka se přece nepamatuje.

F. Lesniak 29.1.2014 14:25

Re: Jak známe socialisty made in Czech republic.........

Ale nemůže. Sobotkovi zláme vaz Babiš a to dost brzy. Pak budou nové volby a idioti, kteří toho práskače volili mu dají zase hlasy a ještě přibudou další. Socani se dostanou na úroveň ODS a pak konečně pojedeme s kopce.

I. Schlägel 29.1.2014 5:58

Problém je ten,

že kdybyste ve výčtu dosavadních socialistických "prorůstových opatření ve prospěch lidu práce" pokračoval celé dny, stále by seznam nebyl u konce. On totiž průběžně stále narůstá.

J. Mrázek 29.1.2014 8:11

Moudří se začínají ozbrojovat

Nemoudří podporují tento typ demokracie- nejlepšího ze špatných systémů... a začíná se naplňovat vtip, že optimisté se učí anglicky, pesimisté čínsky a realisti střílet ...

K. Frauknecht 29.1.2014 9:14

Re: Problém je ten,

„Tu a tam se již v mracích státní regulace začínají objevovat trhliny. Stále více lidí si začíná uvědomovat, že vláda jim nemůže dát nic, co by dříve nevzala někomu jinému - nebo přímo jim samým.“

Henry Hazlitt

R. Langer 29.1.2014 12:00

Re: Problém je ten,

To je z nějaké pravicové pohádky...? ;-)

K. Frauknecht 29.1.2014 14:39

No baže.

Na netu je právě dobrý, že se dá prakticky fšechno dohledat. Tak to zkuste :-).

P. Boublíková 29.1.2014 5:23

Ještě těm našim troubům

napovídejte :-(