25.5.2024 | Svátek má Viola


Diskuse k článku

EVROPA: Boj o svobodu slova

EUvsDisinfo je webovou stránkou, která byla v roce 2015 založena vůdci EU, aby potírala údajnou „ruskou propagandu“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kanioková 17.4.2018 21:42

:)))))))))))))

To mi připomíná časy "domovních důvěrnic", chicht

P. Grigar 17.4.2018 21:23

Re: Tohle jsou tajné informace vedoucí k bombardování ?

...výpovědi osob přímo na místě útoku jsou slušně řečeno nevěrohodné. Uvádějí "chemický zápach.." jenže údajně použitý sarin je bezbarvá kapalina bez zápachu, pouze nečistá forma(neprofesionálně vyrobený..) může páchnout po hořčici nebo spálené gumě. Ve srovnání s ostatními BCHL je relativně stálý a snadno detekovatelný ( např.ORM-17-Oritest).Optimální účinek dosahují aerosoly nebo páry, tekutý v kapkách nebo kalužích je málo efektivní, tenze jeho par je oproti vodě cca.10%. Osoby zasažené sarinem vypadají jinak, měl jsem možnost vidět na vlastní oči, na to nezapomenete. Zápach chloru ucítí i vaši sousedi, když vám ve skříni s úklidovými prostředky bouchne WC dezodorant vedle SAVA do bazénu.

Experti na místě mohou odebírat vzorky a provádět testy,citlivost detekční trubičky na sarin(DT 11) je 0,05mg/m3, ale kdo vám zaručí jejich nepodjatost.

Celkově z mého pohledu jsou hrůzy chemického útoku v Sýrii.. propagační kecy pro amatéry.

J. Kopis 17.4.2018 21:10

Bolševici měli k cenzuře vždy blízko

není jediný důvod, proč by se mělo politbyro EU chovat jinak. Jen to dokresluje bolševický obrázek EU s Junckerem, Mogheriniovou a spol!

K. Janyška 17.4.2018 20:44

Tak je to, ne jinak !!!

3 velká negativa, tedy mír, svoboda a spravedlnost stojí a rostou výhradně na kvalifikovaných zákazech, tedy zákazech, stanovených soukromým právem a EU stojí na příkazech. Což nevidíte onen rozdíl a onen protisměr ?

EU bude buďto postavena na negativní smlouvě, tedy na principu já pán-ty pán, nebo prostě nebude !!! Spontánní řád lidského světa v Evropě ji nedovolí. To, co je popsáno v článku jsou spontánní a neosobní projevy toho, co říkám... Dzp.

J. Ticháček 17.4.2018 18:43

Re: Není svoboda

Zinscenované?

To prohlášení ani nemusí znamenaty že tam něco objevili. A po pravdě řečeno, oběti chemického útoku dokáže natočit každý puberťák disponující mobilem stejně starým, jako je on sám.

R. Langer 17.4.2018 17:44

Re: Žádná cenzura, natož ministerstvo pravdy se nekoná

Ten úřad lže, a o nějakém ověřování nemůže být ani řeč.

V. Braun 17.4.2018 17:35

Re: pane Zingo díky za článek

Za prvé, kde jsou v článku zmíněna nějaká mainstreamová media? Nikde. Za druhé, pan Zinga operuje slovem cenzura, tedy zákaz publikování. Kde je v článku zmíněn nějaký zákaz publikování. Nikde.

J. Kanioková 17.4.2018 16:56

Díky za informace..

J. Kanioková 17.4.2018 16:54

Dodatek

"Taky jsem na twitteru viděla pár drsných fotek" z útoku chem. zbraněmi..

J. Kanioková 17.4.2018 16:49

Re: Není svoboda

# RobertFisk : "V # Douma , # Syria "nebyl žádný útok chlórem, britský novinář Rober Fisk oznámil z Douma ve východní části # Ghouta for Spirit Radio. - https://twitter.com/SyrianaAnalysis/status/986001655115272194

Chybné vyšetřování OSN o Sýrii -https://consortiumnews.com/2017/03/11/a-flawed-un-investigation-on-syria/#comment-249059

J. Kanioková 17.4.2018 16:40

Taky jsem na twitteru viděla pár drsných fotek,

ovšem v komentářích k nim byla spousta obvinění jiných lidí, že jsou to fotky z jiných útoků, ze starších událostí, odjinud.

J. Sinnreich 17.4.2018 16:06

Re: internet budou muset

Internet nebude EU rusit. Naopak, pouze pekne cenzurovat a pokutovat nespravne nazory. Dovolit pouze ty "spravne" informace. (Cina muze byt prikladem). Prijde to drive, nez si kdo dovede predstavit.

Ś. Svobodová 17.4.2018 15:30

bazinga

je odkaz na seriál Teorie velkého třesku, kde se používá slovo "bazinga!" ve smyslu: Dostal jsem tě! Nachytal jsem tě! Mám tě!

G. Mýtič 17.4.2018 15:27

Re:

Vy si evidentně vystačíte s bla-bla vlastním, že ;)?

P. Aron 17.4.2018 15:27

Re: Není svoboda

pravdu jste si naběhl. Ten článek se snaží tvrdit : Pokud ČT zveřejní podobný fake stala se obětí rafinované lsti. Pokud to udělá někdo jiný, jde o šíření fake news. A to přesto, že ČT má obrovský štáb lidí který má možnost a měl by mít i povinnost zprávy ověřovat. Na rozdíl od menších či malých společností a serverů.

O formulacích a nálepkování ani nemluvě : desinformační server, propagandistický server.

P. Aron 17.4.2018 15:01

Tohle jsou tajné informace vedoucí k bombardování ?

Zdůrazňuje se, že „francouzské služby zanalyzovali očitá svědectví, fotografie a videa, které se objevily na speciálních stránkách, v mediích a na sociálních sítích ve chvílích a dnech útoku", také byly zanalyzována „svědectví speciálních služeb".

„Prozkoumání videí a fotografií na síti, na kterých jsou zachycené oběti, umožnilo říct, že většina z nich není narafičená. Spontánní povaha rozšíření fotografií na všech sociálních sítích potvrzuje, že nejde o foto ani videomontáž," uvádí se v dokumentu.

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12691-francie-utok-syrie-priznalo-zavery-socialni-site-media

P. Aron 17.4.2018 14:56

pane Zingo díky za článek

Myslím, že je to velmi ilustrativní. Ano takhle dnes vypadá práce mainstreamových médií a různých organizací ať už naše Jandovy Evropské hodnoty či různé organizace, které se tváří, že odhalují desinformace.

P. Aron 17.4.2018 14:53

Re: Není svoboda

Poslední dobou si všímám často, jak některým lidem už vůbec nejde o fakta nebo aspoň snahu je hledat v té směsi informací, ale o tu víru. A hrozně je rozhodí, když jim tu víru berete. Je to již po staletí stejný vzorec myšlení. Stejně vadili reformátoři církve, kteří přitom nechtěli zrušit víru. Jen reformovat instituce. A tak nejen, že ohrožovali hlavně ty instituce a prebendy s nimi spojené, ale také víru prostých lidí v pana faráře, v pana biskupa, prostě v existující řád světa. A pan farář s panem biskupem je v tom pochopitelně utvrzovali a volali kacíř, útočí na svatou matku církev. My to známe v moderní podobě třeba za komunismu, kdy kdo nesouhlasil s jedinou hlásanou pravdou byl stoupenec imperialistů. Pak ti co byli odpůrci komunistů zvítězili, dostali se k moci. Ze začátku byla podpora i víra. Pak jak lidi ztráceli iluze, začali občas pochybovat včetně mě o tom, zda ta vrchnost, establishment není špatný už od základu jsme zase za kacíře.

A. Alda 17.4.2018 14:45

Dík za informace.

Doufejte, že Vás za to odhalení neznovičukují.

V. Novák 17.4.2018 14:04

Re: Není svoboda

Víra Uhlířská není omezena pouze na komunisty - jak ostatně vy dokazujete každým svým příspěvkem.

A co - podíval jste se na to zpravodajství?

No tak...

Přece si věříte natolik, že nějaký americký reportér z místa vámi nemůže otřást natolik, abyste musel z diskuze utíkat! Vzpomeňte na Jana Lucemburského...

P. Han 17.4.2018 13:50

Re: Není svoboda

Představte si, že mi to neuniklo. "ČT použila bez ověření záběry z twitterového účtu korespondenta ruské televize, které neměly s bombardováním Damašku nic společného." Toto jsem napsal a z toho je snad kdekomu možné odvodit, že ty záběry na twitterovém účtu onoho ruského novináře byly falešné. Proč se tomu divit, není to první případ. Pokud se pamatuji, Rusové jednou dokonce, aby diskreditovali Američany, použili scény z videohry. Což se profláklo samozřejmě také, ale k některým jedincům se to už nedoneslo, případně je jim to fuk a ty lži opakují stále. Ale to, co píšete teď, už nemá nic společného s tím, na co jsem reagoval, a vůbec nic s tím, co je obsahem vámi citovaného článku. Ani s článkem pana Zingy. Jediné, co to všechno spojuje, jsou Rusové, Rusové, Rusové... Nemám je rád, nikdy jsem je rád neměl a nikdy jim neuvěřím, pokud to nebude sakra dobře podepřené z jiné strany. Ale to už jsme se od toho, že ČT přebírá neověřené informace a je jim celkem jedno od koho, docela vzdálili.

J. Farda 17.4.2018 13:40

Re: Není svoboda

Nejsem a nebyl jsem nikdy komouš, dobrý muži, tudíž Váš ftip o mé uhlířské víře je vtipný asi tak jako ruská anekdota o Ivánu Iváničovi. Pokračujte ve svém synkrezi ruské propagandy a tvrdé skutečnosti, imperialistické a zaprodané propagandě ČT se vyhýbejte jako čert kříži, žijte a nechte žít! Vyhovuje Vám na rozloučenou více pozdrav Howgh nebo Zdravstvujte? Každopádně žijte blaze, psychoanalytiku Nováku ... :-)

K. Janyška 17.4.2018 13:32

Tak je to ne jinak !!!

3 velká negativa, tedy mír, svoboda a spravedlnost stojí

a rostou výhradně na kvalifikovaných zákazech, tedy zákazech, stanovených soukromým právem a EU stojí na příkazech. Což nevidíte onen rozdíl a onen protisměr ?

EU bude buďto postavena na negativní smlouvě, tedy na principu já pán-ty pán, nebo prostě nebude !!! Spontánní řád lidského světa v Evropě ji nedovolí. To, co je popsáno v článku jsou spontánní a neosobní projevy toho, co říkám... Dzp.

K. Janyška 17.4.2018 13:31

Re: Šokující cenzura chránící propalestinské aktivisty

Rozumím vám. To mi vadí také... Dzp.

B. Hejda 17.4.2018 13:26

Re: Žádná cenzura, natož ministerstvo pravdy se nekoná

Podstatné je, že ten úřad jenom zveřejňuje ověřené informace v reakci na články, na které ho někdo upozorní, což žádným způsobem neohrožuje svobodu slova.

Dovozovat, že jednou někdo výrazně změní jeho náplň práce a on se stane Ministerstvem Pravdy je jako dovozovat, že Stomatologická komora jednou nainstaluje kameru do každé spíže a zakáže nám jíst sladké jenom proto, že její členové nám (za peníze státu!) říkají, že to nemáme přehánět s cukrem.

V. Novák 17.4.2018 13:25

Re: Není svoboda

A to americké televizní zpravodajství jste si pustil nebo se mu radši zdaleka vyhnete, aby nic nenarušilo vaši Víru Uhlířskou?

V. Novák 17.4.2018 13:23

Re: Pokus potírat ruskou propagandu ruskými metodami

Pokud psal nějak nelichotivě o ruských soukromých žoldnéřích, obrátil bych se spíše na ty žoldnéře. Tahle prapodivná sorta lidí je tom jako Siciliáni - nemají rádi žádné svědky, nejen ty Jehovovy...

J. Farda 17.4.2018 13:21

Re: Není svoboda

Já vím své, Vy víte své, to jste Štastný Člověk ... :-)

V. Novák 17.4.2018 13:19

Re: Není svoboda

Dúma je obsazená a odborníci tam mohou - ovšem vzhledem k tomu, že místy ještě probíhají boje se zbytky zřejmě sebevražedných bojůvek (i v Čechách se střílelo ještě 9.května 45 a později) a není zcela odminováno, nelze jim zaručit absolutní bezpečnost. A odborníci OPCW jsou vědci, ne vojáci ani žoldnéři, aby se hrnuli do palby.

Co převzali naši novináři, mě nezajímá - já jsem se podíval přímo ke zdroji a v době, kdy vaše "neupochybnitelné zdroje" opakovaly co údajně Lavrov prohlásil, na oficiálním webu ruského zamini nic takového nebylo. Lavrovových vyjádření hafo - k chemickému útoku v Dúmě nic. Vzhledem k manipulacím (a taky pitomosti) našich presstitutů, věřím radši oficiálním zdrojům.

J. Farda 17.4.2018 13:06

Re: Není svoboda

Ti ruští chemičtí odborníci v khaki byli vidět ve zpravodajství TV, pravda, na ČTV, a bylo jasně komentováno, že v akci prověřují "zasažená" místa. A pokud to neřekl Lavrov, tak to byl vrátný od něj, a naši prosťáči novináři to naivně převzali jako oficiální stanovisko ruské vlády ergo ministerstva! Dúma je - k Vaší námitce - obsazená už třetí den a dosud nic nenašli, zahraniční odborníky tam nepouštějí, takže co?! Zato ale víme, že to tam za britský žold zinscenovaly "bílé přilby". V případě Skripala nejdřív žádný novičok nebyl, pak byl nejspíš z Česka a nakonec to je provokace MI6! Prostě Rusům ani slovo, lhali, lžou a lhát do sich por budou ... :-)