Pondělí 3. 6. 2024Tamara polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 136
  • Poslední: 1.8. 2016 8:06
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Vondráček 30.7.2016 12:03

Re: fakt skvjelej nápad..

Bohatost Vaše myšlenkového světa je zřejmá na první pohled ...

J. Kombercová 30.7.2016 12:05

Re: fakt skvjelej nápad..

K prvnímu odstavci... nemyslím, že takhle to autor myslel... on přece píše, že Němce u nás policajti zbytečně nebuzerují a že by možná i druhá strana, pokud by upustila od zbytečných kontrol, udělala dobře... pas se kontroluje na hranicích, tedy měl by, ne až ve vnitrozemí... tady je ten problém, který mám s migranty, ty nekontroloval během průchodu několika hranic nikdo, tak tam by se sousedi měli konečně soustředit, aby dokonali tu evidenci... i když, bohužel, několik stovek tisíc už asi nedohledají.

J. Fialová 30.7.2016 12:22

Re: fakt skvjelej nápad..

Je poněkud neveselé, že u jednoho podezřelého Němci nevěděli kdo je a kdy a kudy přišel, ale Maďaři jeho otisky prstů měli (Die Welt před pár dny). Předpokládám že pamatujete, jak se vloni Maďarům nadávalo za to že berou otisky prstů...

J. Kombercová 30.7.2016 12:31

Re: fakt skvjelej nápad..

Pamatuji dost dobře, není to ani rok... od situace v Maďarsku jsem si začala tříbit názor ne tuhle migrační hrůzu.

J. Fialová 30.7.2016 12:38

Re: fakt skvjelej nápad..

Já o něco dříve - když se objevilo

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/371558-uprchlici-jsou-prima-kseft-v-italii-z-nej-profituji-politici-i-mafie.html

P. Rudolf 30.7.2016 12:28

Re: fakt skvjelej nápad..

Nikdo nekontroluje v demokracii nikoho zbytečně. Kontroly v Německu dobře znám, jsou maximálně slušné. Jeden můj známý ale jezdí léta po Evropě autobusem a kdysi ( dávno před migrantskou kryzí) mi vyprávěl, jak často jeho bus jedoucí do Francie, Španělska či dalších zemí, Němci kontrolují kdekoliv na svém území, na což mají samozřejmě absolutní právo ( jako i policisté v jiných evropských zemích), převážně staví celníci. Proto taky musí být všechna zavazadla v zavazadlovém prostoru označená, aby se vědělo komu patří.

S. Netzer 30.7.2016 12:33

Re: fakt skvjelej nápad..

Kontroly jsou v https://de.wikipedia.org/wiki/Zollgrenzbezirk, a ne pouze "na celnici", jak si to někteří světoběžníci představují.

V německém "Zollgrenzbezirku" může kontrolovat i česká policie.

M. Šejna 30.7.2016 11:24

Asymetrická britsko-francouzská hranice

já jsem doposud zažíval asymetrii pouze při cestách do Anglie. Kontroly před vstupen do Anglie byly v Dunkerque na několik hodin čekání. V Doveru při cestě zpět do Francie to trvalo jen pár minut.

Jenže nedávno Francie zavedla stejně tvrdé kontroly, jako Britové, a najednou se v Doveru tvoří mnohahodinové fronty. No a Britové jsou najednou nasr@ní, že jim to prý frantící dělají naschvál jako pomstu za brexit. Jaksi jim uniká, že frantíci začali jen aplikovat brexit v praxi, tedy že jen začali plnit přání Britů vyslovené v referendu.

B. Rybák 30.7.2016 11:45

Re: Asymetrická britsko-francouzská hranice

Velká Británie je doposud plnoprávným členem EU a frantíci nemají žádné právo uplatňovat na nich své pojetí "brexitu"!

Jenom velice hloupého (politicko-korektního) Brita by nenapadlo, že frantíci (jejich vláda) se mstí za to, že měli referendum o "brexitu"!

S. Netzer 30.7.2016 11:58

Re: Asymetrická britsko-francouzská hranice

Tak to bude v budoucnu vypadat všude ve vaší vysněné Evropě národů. :-))))

Zdejším hrdinům sice nevadí "stát hoďku na čáře", ale až budou muste stát 15 hodin "na čáře" jako Angličani v Doveru, (http://www.lavoixdunord.fr/region/transmanche-la-galere-des-automobilistes-britanniques-ia0b0n3648871), tak si teprve svou "Evropu národů" užijí plnými doušky. :-))))

M. Vondráček 30.7.2016 12:02

Re: Asymetrická britsko-francouzská hranice

Stále lepší než Vaše multikulturní Evropa v čele s Německem. Jak ta může vypadat se ukázalo v minulých dnech .

M. Šejna 30.7.2016 13:14

pane Rybáku

Britové jsou sice furt v EU (a nejspíš jen tak odejít nehodlají), ale kontroly na hranicích prováděli důkladně. Oni totiž nejsou plnohodnotnými členy Schengenu. V posledních týdnech začali Frantící aplikovat na britských hranicích stejné metody, jako Britové. A najednou je to špatně.

I já mám pocit, že to Frantíci dělají záměrně, jako pomstu. Jen by mě zajímalo, jak byste tyto metody kontrol nazval u Britů, kteří to nejspíš nedělají jako pomstu, zato to dělají záměrně už mnoho let.

Frantíci prostě jen přešli z asymetrie na symetrii, aby i chytrého (politicky nekorentního) Brita napadlo, pro co vlastně referendoval.

J. Václavíková 30.7.2016 17:44

Re: pane Rybáku

:-)

M. Šejna 30.7.2016 11:04

pane Jakle

české autobusy se kontrolují v Německu proto, protože migranti migrují hlavně do Německa, a to i přes Česko. Až budou migranti migrovat do Česka přes Německo, určitě začnou kontroly německých linek i u nás.

A pokud sledujete zprávy, tak české kontroly v těchto dnech právě začaly. Policie totiž má informace, že uprchlící, kterým v Německu nepovolili pobyt, budou nejspíš pokoušet štěstí u nás. Včera o tom byla reportáž v TV přímo "z místa činu", tedy ukázky toho, jak česká policie kontroluje cestující německého autobusu.

P. Rudolf 30.7.2016 9:45

Centrum českého žvástu IVK

opět ve formě.

Stačí si položit otázku: kde se v minulých dnech odehrály barbarské atentáty? Odpověď - za A) v Německu, nebo za B) v Česku? Či odkud byla ona pistolka jednoho z atentátníků? Odpověď - za A) z Německa, či za B) z bývalého Československa? Pokud ani po těchto odpovědích se autorovi nerozsvítíl, pak patří do IVK jako jeden český herec na hrnec.

J. Kombercová 30.7.2016 9:56

Re: Centrum českého žvástu IVK

Tak sláva, alespoň jeden útok jste vyřešil... ani ten íránský Němec, ani ti němečtí Turci, ale bývalé Československo je na vině. To je dedukce... a sedí jak Jandák na hrnci.

P. Rudolf 30.7.2016 10:05

Re: Centrum českého žvástu IVK

Je symptomatické, že jste jako tradičně nepochopila ani obsah, ani kontext příspěvku. Tak to pro vás zjednoduším: Hranice si důsledněji obvykle hlídá ten, jež se cítí být ve větším ohroženî. Když vykradou někoho u vás na vsi, tak si buďte jistá, že i přesto, že se i vy budete bát o něco víc, jeho opatření budou důslednější.

R. Tesařík 30.7.2016 10:13

Re: Centrum českého žvástu IVK

Matlanice.

P. Rudolf 30.7.2016 10:20

Re: Centrum českého žvástu IVK

To komentujete snídani, kterou vám připravili, nebo obsah své hlavy?

J. Kombercová 30.7.2016 11:11

Re: Centrum českého žvástu IVK

Vlákno máte o něčem jiném, to, že reagujete na článek, jste měl avizovat.

Pokud ve zbrani patrně koupené přes internet na Slovensku hraje roli hlídaná hranice mezi ČR a Německem, tak to mi tedy ušlo.

"Vy hovoříte tak moudře, že Vás ani nemůžeme pochopit." :)))

P. Rudolf 30.7.2016 12:16

Re: Centrum českého žvástu IVK

Tak to je zatím snad ta největší bomba, kterou jsem od vás kdy četl. Tak já komentuji článek tím, že pod ním založím nové vlákno, ale měl bych (asi ty méně chápavé) upozornit na to, že reaguji na článek, pod kterým reaguji, a ne na jiný. Vy jste myšlenkový gigant.

Ale pro ty totálně nechápavé: mé příspěvky raději nečtěte, neb byste mohli nabýt dojmu, že reaguji na něco úplně, ale úplně jiného, než na co zjevně reaguji!

J. Kombercová 30.7.2016 12:38

Re: Centrum českého žvástu IVK

Moje poslední věta (citace) v předchozím komentáři.

Nikdy jsem zde nepsala, že vím všechno nejlíp, sama dovedu posoudit, že nepatřím mezi ty nejchytřejší... víte, během života jsem se potkala s různými lidmi, hloupějšími, vzdělanějšími... ti opravdu inteligentní mi nikdy nedali najevo, že já jsem z nás dvou ta blbější. Tohle má dost společného s charakterem... arogance taky musí z něčeho vyvěrat. Ale o tom se bavit nechci, to je každého jeho problém.

P. Rudolf 30.7.2016 14:41

Re: Centrum českého žvástu IVK

Správně. Proto si o charakteru třeba takových internetových okopávaček a práskaček nemyslîm nic dobrého. Ale o tom se bavit nechci.

J. Kombercová 30.7.2016 14:58

Re: Centrum českého žvástu IVK

Já jsem vás, pane Hofmane, nepráskla, vy to dobře víte.

N o a s těmi okopávačkami, to je taky takovej argument na hovno.

L. Popovský 30.7.2016 19:23

Skvělý postřeh, paní Kombercová. Také mám zkušenost, že lidé, kteří toho v životě hodně dokázali, jsou skromní a tolerantní.

T. Kočí 30.7.2016 10:40

Re: Centrum českého žvástu IVK

Na Rudolfa nereagovat! Píše denně kraviny.

S. Netzer 30.7.2016 10:49

Re: Centrum českého žvástu IVK

Vy zde máte za úkol dozorování a moderování diskuse?

J. Schwarz 30.7.2016 10:53

Re: Centrum českého žvástu IVK

A na Netzerku taky ne! U té se pro změnu nedá poznat, o čem píše, neboť se většinou jedná jen o nesmyslný shluk znaků...

J. Schwarz 30.7.2016 10:50

Re: Centrum českého žvástu IVK

A nožík - nebyl značky Mikov? Finové jsou taky pěkně podezřelá individua, vždyť ten 17-ti letý Afghánec - či snad / 25 - ti letý Pákistánec / mohl použít sekerky značky Fiskars...

M. Vondráček 30.7.2016 11:20

Re: Centrum českého žvástu IVK

Kdepak, můžou za to Američani, vždyť se střílelo u Mc Donalda :-)

S. Netzer 30.7.2016 9:26

Až začnou Němci

pašovat pervitin do ČR, tak se dočkáte, myslivče.