19.6.2024 | Svátek má Leoš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
iko 28.4.2009 0:05

Re: au pair

ano, s velkou pravdepodobnosti muzete, protoze to zdaleka neni jediny pripad, ktery znam.

Harpyje 27.4.2009 23:43

Re: Vodník v dalším maškarním převleku - ?

R^VVVV

Prorok 27.4.2009 23:07

Soudit tak můžete a nebudete daleko od pravdy

Žid i Arab jsou ze stejného těsta.

Sigmund 27.4.2009 22:51

Re: Vodník v dalším maškarním převleku - ?

Aha,tak děkuji za vysvětlení. Vrtalo mi hlavou zda to není nějaká nová nadávka nebo tak.. :-)  Nevím tedy co vedlo Harpyji k přesvědčení,že jsem provokatér? To že se bráním urážení své víry? No,to je asi jedno. Každopádně ještě jednou děkuji za vysvětlení.

Jakub S. 27.4.2009 22:42

Re: Vodník v dalším maškarním převleku - ?

Příteli - jedna z tří už legendárních postav, postaviček, figurek na diskusích LN a NP:  Janeček (Seatte), Vodník (Utrecht), a ještě jeden z Utahu. Bavili různými pokřivenými způsoby nazírání a zkreslování skutečnosti a vnucováním svých  e v i d e n c í  ostatním. Pozakazovali je a snad už i sammi nahlídli pošetilost svého konání... ale byly to pěkné časy: sranda nad veškeré pomyšlení. Jak si nabíhali, jak bojovali proti všem, všem, jak všichni byli v jejich šťavných vyjádřeních komančové atd. - my všichni tady (co jsme neodešli) jsme vlastně zrádci a kolaboranti... a Janeček přidal vždy zase něco o Židovském spiknutí.. jo jo. Staré pověsti internetové!

Křesťan 27.4.2009 22:38

III.cesta křížová

.. je asi nevyhnutelná....

Katolíci do čela , Polsko+Slezsko+Morava+Rakousko+Slovinsko+Chorvatsko a Itálie

a ve jménu míru a Krista nezůstane v Palestině kámen na kameni, a pak bude mír .

Sigmund 27.4.2009 22:26

Re: Vodník v dalším maškarním převleku - ?

Co nebo kdo je "Vodník"?

Jakub S. 27.4.2009 22:11

Re: moje babička

Holka, klid. Vydechni. Není třeba pořád bojovat: on prostě citoval nepěkné staré lidové rčení, no. Ovšem vaše hodnocení je naprosto přesné. Je to na obě strany, vlastně.

Dr. Chocholoušek 27.4.2009 22:10

Re: moje babička

A taky poudala:" Od toho je doktor, aby ti ulevil, vnoučku..."

Takže, pane Kočí, zastavte se v Bohnicích. Zdraví Chocholoušek.

kopretina 27.4.2009 22:03

Re: au pair

Ok, židovské rodiny se k Vám nechovaly hezky, ale jak to souvisí s izraelsko-palestinským konfliktem? Židé jsou různí, někteří jsou hodní, někteří zlí.

Má kamarádka chodila s Arabem (muslimem), ze začátku se měli rádi, ale pak se k ní její přítel začal chovat majetnicky, myslel si, že jí vlastní, začal být na ní hrubý a zlý a musela se s ním rozejít. Můžu na základě tohoto případu soudit, že jsou Arabové hrubý, zlý,majetnický?

kopretina 27.4.2009 22:00

Re: moje babička

To je rasistický a zevšeobecňující postoj. Ne každý Žid šidí lid a ne každý křesťan je antisemitou. Tento text je urážlivý jak vůči Židům, tak vůči křesťanům.:-(

Felix 27.4.2009 21:56

Re: au pair

Milá Veroniko. Tvůj příspěvek pod tento článek je zcela mimo místu .. Hodnotit výše uvedený konflikt mezi Palestinci a Židy optikou chování tří židovských rodin k tobě, která ses nechala nich najmout jako služka na  hlídání dětí, to je trochu úchylné zjednodušování a odsuzování !!!  Je to zjednodušování, hodné tak leda nějaké blondýnky :-D (...pardon, já vím, znám sice tři blondýnky, které jsou opravdu natvrdlé, ale vím, že z toho nemůžu obecně vyvozovat vůbec nic vůči blondýnkám, .. tak ještě jednou omluva!;-D;-D)  ... Zajímavé by jistě bylo, kdybys nám ještě napsala, jak ses nechala najmout od tří bohatších palestinských rodin (ruských, německých či jakékoliv jiné národnosti) jako služka na hlídání dětí a popsala nám, jak hezky se k tobě chovali !!! ;-D;-D;-D .. jj vím .. nedalo by se z toho také nic moc o právech či povinnostech Palestinců, Rusů či Němců nic moc vyvozovat .. vím! ... Nevím jen jedno. Jestli si vůbec něco z mého příspěvku pochopila! Přeji ti více rozumu při odsuzování kteréhokoliv národa! .. A doufám, že najdu možnost se zastat stejně tak obecně i Palestinců, když je někdo začne házet do jednoho pytle s jejich hloupými kumpány, kterým pořád nedochází, kudy vede cesta k mírovému soužití!

Karel Kočí 27.4.2009 21:50

moje babička

..dobrý večer ....

moje babička velmi laskavá žena říkávala : ." a od toho je žid aby šidil lid, a od toho je křesťan aby žida trestal .." , nevím proč to tato velmi zbožná a hodná žena často pravila ???

Jakub S. 27.4.2009 21:39

Re: Hitler sice nenáviděl židy,

Dík - mohlo mě to napadnout... prostě: Casablanca...

Jakub S. 27.4.2009 21:37

Vodník v dalším maškarním převleku - ?

Oh mon Dieu - ! Merci beaucoup!

popznámka 27.4.2009 21:34

Re: A jéje, to zase bude v álejích nablito po podivné sebrance

Souhlas. Agresivní Německo po každé prohrané válce jako trest ztratilo část svého území. Pokud by světové společenství postupovalo a měřilo palestinským agresorům stejným metrem, pak by nejspíš palestinští humanoidi skončili v moři ...

Jakub S. 27.4.2009 21:34

Re: Největši vinik.

Nikdo mu jej nevymývá. Často mě neskutečně na - no... irituje. Ale v tomto má prostě a jednoduše převážně pravdu a šlus.

Jakub S. 27.4.2009 21:32

Dyť ano.

Ale mne nenapadne o tom pochybovat. Neměly by do jejich rodin chodit, a ony by si měly (ovšem - kdo jim to vysvětlí...) brát  s v o j e  děvčata. Šalom.

Jakub S. 27.4.2009 21:30

Ano, pan Lahav je někdo.

Spirite, tisknu ruku - šalom! Pana Lahava vždy hltám. Podnítí k bezpočtu myšlenek, inspiruje, ukáže fazety skutečnosti, které člověk odtud (a mladší, a v podstatě sekulární) nevidí. Jenom to paušální hodnocení všech vlád Státu Izrael šmahem jste trochu, víte, příliš striktně přehnal, opravdu. Není to tak jednoznačné, stoprocentně.

Midori 27.4.2009 21:30

Re:

Moje dcera pracovala jako au pair v Londýně v ž.rodině. Tvrdí úplně totéž, co paní Veronika.

Jakub S. 27.4.2009 21:21

Re: Re:Zkuste vyvrátit fakta. Jen hloupě kafráte, nic víc.

Holka! Prosím, tyhle nechejte být! Neshazujte se přistoupením na přestřelku s nimi... mmch, tentokrát máte vcelku (nahoře) na tuhle vec tentýž názor jako já. Ovšem na nižších rovinách, konkrétnějších, je to složitější, že.

Jakub S. 27.4.2009 21:18

Aupairko, prosím - !!

Veroniko! Tenhle váš příspěvek je vrcholně nešťastný, to jste neměla, děvče. Nenapadne mě o tomto hodnocení vaší zkušenosti pochybovat, aby bylo jasno. Jde o to, že  t a d y  má vše zcela jiné konotace (nevíte-li, prosím, podívejte se, co to je, je to důležité), že tohle vaše zestručnění má dopad zcela  jiný, než můžete tušit... že aniž víte víc o židovské duši, šla jste do těch rodin, to nebylo dobré, pro nikoho... proboha prosíím, děvče: zadržte, pokoru, nastudovat si něco o kořenech a důsledcích atd. atd. vztahů mezi Židy navzájem i mezi nimi a různými národy, státy, komunitami atd. - satis. Už dost, rozepsal bych se na stránky, ne. Podstatu jste snad pochopila. Děkuju za zaražení a zamyšlení - a za (doufám!!) pokus revizi vašeho nešťastného přípodotku tady a teď. - Ostatní: to jsem asertivní, co? No jistě - nejde o to, si ji znepřátelit či nad ní udělat kříž - to by bylo to nejhorší...

Harpyje 27.4.2009 21:16

Re: objektivita s ale..

Il me semble que c´est lui.

Jakub S. 27.4.2009 21:10

Re: objektivita s ale..

To je Vodník - ? Utrecht? Jo?

Veronika 27.4.2009 21:07

au pair

Dobrý den,pracovala jsem v USA  N.Y. 10 let , hlídání dětí, celkem  u  6 rodin, z toho 3 židovské,mé zkušenosti s židy jsou vesměsi  negativní, jsou rasisti i vůči nám (jsem bílá,bydliště Praha),nemají nás v lásce a podobné zkušenosti mají i mé kamarádky.

přeberte si to jak chcete, je to tak :-(!!!

Sigmund 27.4.2009 20:23

Re: objektivita s ale..

Tyto verše se opět týkají konfliktu s modláři. Ale to by jste věděla,pokud by jste zmíněnou suru četla. Jenže Vy někde zahlédnete verš a děláte unáhlený závěr. A na základě tohoto chybného závěru kritizujete Korán. A to mne štve. Nevadí mi,pokud má někdo jiný názor,ale pomluvy mi lezou krkem. Kdysi jsem četl Bibli,nikterak mne ta kniha nenadchla,ale nesnižuji se k tomu,abych ji zde pomlouval. Nevytrhávám z ní verše a netvrdím,že mají jiný význam. Chápete mne? Fanděte si čemu chcete,diskutujte,když Vás to baví,ale nepomlouvejte něco co tak málo znáte. A já Vás pak nechám na pokoji...

kopretina 27.4.2009 20:03

Re: objektivita s ale..

Proč to okecáváte. Ve verši se píše, aby muslimové bojovali proti nevěřícím. Tečka. Nečerpám z fašistických stránek.

Spirit 27.4.2009 20:03

Re: Palestinsky narod - skutecnost nebo fantazie ?

Spojovat názory pana Lahava, původem maďarsky mluvícího Žida z Prešova, s členstvím v KS je stejně pobloudilé, jakobyste rozlišoval automechaniky bývalé komunisty a nekomunisty. Myslím si, že kdo takto uvažuje, není schopen objektivity. Jinak pan Lahav je prototypem etnického Žida, který je tak dobrý (vícekrát se tady přetřásaly vysoké počty židovských vědců), protože o všem, i o článcích židovské víry, ba každé větě Talmudu, Mišny nebo Midráše dokáže pochybovat. Náboženští i sekulární Izraelité, kteří hlásají jednou pro vždy daná dogmata a o ničem nepochybují, nejsou praví Židé. Takoví už 60 let řídí Izrael.

Tangua 27.4.2009 19:52

Re: objektivita s ale..

A četl jste vůbec zmiňovaný Korán? Pokud ano a souhlasíte s obsahem, pak opravdu patříte jinam než do civilisované společnosti.

Harpyje 27.4.2009 19:49

Re: objektivita s ale..

Co má, Vodníku, tento článek společného s koránem? 8-o