13.4.2024 | Svátek má Aleš


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Stát jako mafie

Jako mladíka a novopečeného emigranta mě Sydney v roce 1968 ohromila. Nejen svou bezprostřední krásou a velikostí, ale i svým svérázným způsobem života. Byl jsem vyjukaný a nechápal, jak lidé mohou žít v tomto konglomerátu, aniž by museli mít občanské průkazy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 28.9.2012 9:30

Re: spějeme

Už alespoň zrušili tu prohibici... ;-)

A. Nikoloki 28.9.2012 10:00

Re: spějeme

Nu máme pozdní ráno a ani mne neopuští ta lepší varianta řešení: "Všechno špatně, zpátky na stromy a začít znova.". Ta horší varianta je, že úplně špatně je celý vesmír a ta řešení nemá žádné :-( ...

J. Boleslav 28.9.2012 11:12

Re: spějeme

Máte pravdu, je ale třeba rychle začít, dokud je ještě dostatek stromů. :-)

J. Schwarz 28.9.2012 18:57

Re: spějeme

Jo, dostalo, ale většinou tak že vypukla válka a ti, co přežili byli rádi že jsou rádi, ani je nenapadlo si stěžovat že neteče teplá voda, musejí chodit pěšky a kaviár je drahý. Vždyť si to lidi dělají sami - furt kverulujou a politici to řeší tak, že každému dost usilovnému kverulantovi vyhoví tak, že vydají zákon kterého se dožaduje. Tím se ale dotknou zájmů jiných a ti ti řeší podobně. namísto rozumných dohod se množí buzerace a zákazy, počty policajtů rostou. beztrestní jsou jen ti, ze kterých se nedá vytřískat žádná pokuta. Ti, dokud někoho nezabijí - nejraději přímo zodpovědného úředníka - nemusí nic. Na jejich "minimum" jim podle našich idiotských "humanistických" představ nesmí nikdo sáhnout. A představte si - oni si tohle neprosadili, nevynutili! To jsme si prosím prosadili sami! Takovým blbcům to ale patří.Howgh.

T. Řehořek 28.9.2012 1:07

Hladová zeď

Pane Moci, čtení Vašeho článku evokuje minimálně smutek -- příběh s nadějným začátkem, tragickým koncem a ještě tragičtějšími vyhlídkami do budoucna nikdo nečte rád. Přemýšlím, jak Vámi popsaná situace vznikla, a nemohu se ubránit dojmu, že se jedná o hladovou zeď. Neustále nad tímto tématem přemýšlím, když -- s velkým zoufalstvím -- zde v Čechách pozoruji, jak jsou v supermarketech nahrazovány prodavačky automatickými, samoobslužnými pokladnami. Co s těmi lidmi, kteří nic neumí a nedovedou se nic nového a užitečného naučit? Hladová zeď v podobě jalových pracovních míst na úřadech vzniká všude, nejen v Austrálii. Vidím to na dvě smutné alternativy: 1) uděláme ze všech neschopných úředníky; 2) vyženeme neschopné na ulici, ať živoří. Varianta 2) by jistě vedla k krvavým nepokojům, varianta 1) se tudíž logicky sama prosazuje jako méně bolestivá. Snad si ani netroufám navrhnout, jak z toho ven :-(

J. Schwarz 28.9.2012 7:01

Re: Hladová zeď

jak z toho ven? Pokud jeden nechce dělat těm, co nic neumí otroka a přitom se bojí "krvavých nepokojů" může se taky tvářit že nic neumí a přestat pracovat na místech, vyžadujících náročnou kvalifikaci a znalosti. Posloužit pouze přátelům, a ne vyděračům a lumpům. ono se dá žít i s málo penězi, když jeden ví jak. Ale obávám se, že oněm "krvavým nepokojům"  se stejně vyhnout nelze, takže je radno část "pracovního času" věnovat namísto práci tréninku bojových umění, střelby a taktiky boje v malých skupinách. Howgh.