28.5.2024 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

AUSTRÁLIE: Stát jako mafie

Jako mladíka a novopečeného emigranta mě Sydney v roce 1968 ohromila. Nejen svou bezprostřední krásou a velikostí, ale i svým svérázným způsobem života. Byl jsem vyjukaný a nechápal, jak lidé mohou žít v tomto konglomerátu, aniž by museli mít občanské průkazy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Z. Kulhánková 28.9.2012 21:13

Když jsem se v roce 2000 přestěhovala z Kanady do ČR,

šokovalo mě mnoho věcí, ale hlavní mezi nimi byly:

1) placení za každý litr vody (u nás se platí paušál jako součást daně z nemovitosti)

2) koncesionářské poplatky za rozhlas a televizi a jejich tvrdé vymáhání (u nás neexistuje)

3) nutnost živnostenského listu pro drobné podnikatele (u nás prostě podnikáme a na konci roku z příjmu zaplatíme daně) a s tím související 4) velice vysoké poplatky za zdravotní a sociální pojištění, které podnikatel platí bez ohledu na to, kolik a jestli vůbec vydělává (u nás platíme zdravotní 100 dolarů za rodinu a sociální na konci roku v daních, podle toho, kolik jsme vydělali)

Pokud vám to v Austrálii připadá hrozné, zkuste se na pár let přestěhovat do ČR. Já už jsem zpátky v Kanadě a nemůžu si to tady vynachválit.

V. Ondys 28.9.2012 21:56

:))))))) Ve svým věku už vím

že člověk musí umět hodně věcí překousnout, paní Kulhánková, pokud to platí pro všechny s tím, že se snad ještě dá pochopit nepříjemný pach nohou, ale smradlavé hlavy do systému rozhodně nepatří, pak už zákonitě musí být prohnilé všechno.

Z. Kulhánková 28.9.2012 22:42

Re: :))))))) Ve svým věku už vím

Člověk nemusí překusovat nic, může se prostě sebrat a jít jinam, kde je to rozumnější.

V. Ondys 28.9.2012 23:11

:))))))))) To jo, ale já jsem starej badatel

a tady se jeden dozví nejvíc o příkladných parazitech s lidumilnými úmysly a sociálním cítěním.

B. Rybák 1.10.2012 15:53

Re: :))))))) Ve svým věku už vím

Vzhledem k trendu, popsaném velmi věrohodně panem Mocem Vám to "nic" může brzy nabobtnat tak, že ho (zase) nepřekousnete.

Z. Kulhánková 1.10.2012 19:14

Re: :))))))) Ve svým věku už vím

Teoreticky máte pravdu, ale:

1) jelikož v Evropě to bobtná daleko rychleji, bude mi v reálu kanadské bobtnání pořád připadat jako pohoda nesmírná - my tady brbláme i nad existencí daně z příjmu, která u nás byla zavedena v roce 1917 jako dočasné válečné opatření,

2) v mém věku už se můžu utěšovat, že se toho nedožiju.

J. Matuška 28.9.2012 18:23

Ta glosa je napsaná hodně sugestivně.

Při čtení mě napadlo, jestli by lidé neměli volit politickou stranu typu Svobodných. Jsem přesvědčený, kdyby u nás vyhráli /nebo v Austrálii/, stát by se o hodně zmenšil a buzerace zároveň s tím a Bruselu bychom se také jen tak nedali. Jsem volič ODS, ale s myšlenkou, že jednou dám hlas této partaji, se pořád peru. Jsem ale kardiak, a tak si naše "socialistické" zdravotnictví docela chválím. Aby u nás existovalo zdravotní pojištění jako pojištění aut, nevím, nevím. Možná, že v tom je právě zakopaný pes, že dost lidí má podobné obavy jako já. Neměl by na tom Petr Mach trochu zapracovat a jít v tomhle na kompromis?

J. Schwarz 28.9.2012 19:01

Re: Ta glosa je napsaná hodně sugestivně.

Tak právě tohle je socialistická past. Socan jednoho donutí platit jako mourovatej, že se stát prý "postará". A po letech tak vyrobí i z člověka nezávislého a svobodomyslného socana - když mne léta obírali, tak ať teď platí!Jjenže oni platit nebudou - to jim jen já svým postojem dávám volnou ruku k tomu, aby okrádali další nevinné oběti. Namísto toho abych vzal pušku a to hnízdo zlodějských grázlů vyčistil...

S. Rehulka 30.9.2012 13:24

Re: Ta glosa je napsaná hodně sugestivně.

Zdravím, pane Matuško ! Žiji už více než čtyřicet let v Austrálii, ale sleduji dění v rodné "staré zemi".

Volit tam nemohu (a nechci), sedět jedním zadkem na dvou židlích považuji za neslušné, ale moje rodina tam, i několik mých kamarádů volí Stranu Svobodných Občanů.

S jejich programem a názory jsem se seznámil právě na Neviditelném Psu a články Františka Matějky mi mluví z duše !

Od těch, kteří SSO nevolí, slýchám argument : vždyt nejsou v Parlamentu, ani Senátu ! To je, podle mého hloupá výmluva.

Právě proto, by měli SSO volit, aby v tom Parlamentu a Senátu, plném "přebarvených" demokratů a komunistů byli konečně lidé, slušní.....

R. Malaschitz 28.9.2012 10:11

1989

V 1989 koloval vtip o tom, že za koľko rokov dobehne Československo Západ. Vtip bol v tom, že by sme Západ dobehli iba vtedy ak nám pôjde Západ oproti.

Smutné je, že teraz po 23 rokoch vidíme, že ten "Západ" nám naozaj ide oproti.

L. David 28.9.2012 9:59

Jen aby si to nepřečetl Kalousek!!!

R. Langer 28.9.2012 9:16

Inu,

socialismus, zhouba lidstva.

Smutné čtení... :-(

V. Ondys 28.9.2012 8:11

:)))))) Ať žije společenský pokrok!

Původní obyvatel Austrálie prý znal své životní prostředí tak dobře, že se mohl vydat do pouště bez vybavení a přežil, ve skutečnosti prý nepotřeboval ani technický rozvoj, aby obhájil svou existenci, před lety prý zemřela celá rodina žízní v důsledku poruchy nejkomfortnějšího auta navzdory chladiči plnému vody, s kterou by údajně vydržela do příchodu pomoci.

P. Hlosta 28.9.2012 8:50

Re: :)))))) Ať žije společenský pokrok!

Napadlo vás někdy, jak byste řešil v případě svého ztroskotání v pustině svůj hlad, maje plechové konzervy s masem a žádný nůž,či jiný nástroj k otevření konzervy? ;-) Mlátit do ní šutrem není dost účinné, ačkoliv nakonec ji natolik zdevastujete, že patrně byste se do ní dostal.

Já návod na otevření konzervy bez nástroje už dávno vymyslel a vyzkoušel. Postačí placatý kámen a konzervu svrchu brousit po jejích ztluštělých krajích, až se víčko ze sevření uvolní. Jediný způsob, jak přežít bez civilizace je myslet. To je jediná vymoženost člověka v přírodě oproti jiným živočišným druhům. V civilizaci pohodlí člověka odnaučí i myslet přirozeně a sebezáchovně. ;-)

V. Kain 28.9.2012 13:14

Re: :)))))) Ať žije společenský pokrok!

V takové buši byste natáhl péra i kdyby jste byl Einštain.Ale k té byrokracii na kterou jednoho krásného dne zajdeme.Austrálie je Austrálie tam by si to voliči nemuseli nechat líbit i když dneska je tam hodně muslimských pijavic.To my v Evropě jsme jiní kabrňáci.Každý stát má přebyrokratizováno a aby toho nebylo málo,tak další tisíce nikým nevolených  úředníků je v Bruselu.Jaká je cena kterou evropané musí zaplatit za ty bruselské škůdce?Ročně to jsou desítky miliard eur které házíme do kanálu.A soudruzi v Bruselu si nyní když je každý na dně budou zvyšovat platy.Půl miliardy lidí není schopno tu hrstku Barrosů a Van Rompuyů nakopat do řiti.

J. Boleslav 28.9.2012 16:21

Re: :)))))) Ať žije společenský pokrok!

Ročně nás bruselanti stojí asi 0.3% HDP, což je celkově docela slušný peníz. Hlavně ovšem za to odtud nic rozumného nedostáváme, protože všechny od státu potřebné činnosti zajišťují samy jednotlivé národní státy. Z Bruselu proto k nám chodí už většinou jen samé hňupoviny, aby mohli tamní příživníci vykázat alespoň nějakou činnost.

V. Ondys 28.9.2012 18:08

Re: :)))))) Obávám se, že to je mnohem dražší špás

Levicové panstvo hodí na krk daňovému poplatníkovi ze soukromé sféry, kde se s ním vůbec nikdo nemazlí, ještě řadu dalších potřebných s neúměrnými požadavky (jenom z pozice jejich existence) kvůli údajné legitimitě stranických papalášů mít totální moc nad osudy všech z příkladně lidumilných důvodů (ale o to pak nestydatějších nároků na luxus nejúspěšnějších podnikatelů s jejich rizikem v :)))) nemilosrdné soutěži o nejlepší místo na slunci).

S. Rehulka 30.9.2012 13:30

Re: :)))))) Ať žije společenský pokrok!

Pane Kaine, zdravím ! Myslím, že si politický život v Austrálii příliš idealizujete. Naše současná vláda Labor, jsou Socani a ještě k tomu plní byrokratů.

Dá-li Pán Bůh, po volbách půjdou k čertu, ale myslím, že pro celý svět je nejdůležitější, aby i v Bílém Domě seděl Američan, nikoliv muslimský, rudý agent !

R. Langer 28.9.2012 9:25

Re: :)))))) Ať žije společenský pokrok!

Jo jo, dneska by to ale jakémukoliv obyvateli nikdo nedovolil. Ještě by se mu mohlo něco stát.

Také si nejsem úplně jistý, jestli by někomu pití destilované vody z chladiče skutečně zachránilo život. Ale to nevím, možná by to krátkodobě projít mohlo.

P. Hlosta 28.9.2012 8:10

My tu Austrálii doženeme. Zatím mohou nespokojenci emigrovat zpátky domů. :-)

Tak to je pro mě zklamání ta Austrálie, v které jsem nikdy nebyl a jen o ní slýchával jako o něčem mimořádném co do svobody. To bylo ale strašně dávno. Tak dávno, že si jen pamatuji, že letenka do Austrálie stála 20 000 korun a to byly koruny ve světě nesměnitelné. Tuhle informaci mám taky jen z doslechu, takže nevím, jestli vůbec byla pravdivá. Ale stejně jsem nikdy neměl k volné dispozici 20 000 korun a zajímavé, že ani dnes nemám jen tak dvacet tisíc na nějakou letenku, protože priority jsou rozhodně jiné v tom jak spotřebovat vydřené peníze.

Jestli je tak špatně v té Austrálii, pak mohu upokojit, že u nás to není o moc lepší, jen zatím o kousek. Takže k nám by bylo i výhodné emigrovat zpátky. Ovšem jen na čas, protože republika se mocně rozjíždí stejným směrem jako ona Austrálie. Taky máme korupční prostředí s náramně spokojenými státními úředníky, kteří třímají razítka. Ovšem nóvum oproti socialismu je v tom, že není podstatné z jakého politického uskupení dotyčný úředník vznikl.

Jak vidno, celosvětově se rozjel způsob vládnutí s pomocí šedých zón. To prostě mimo politickou aktivitu existuje samostatná část, zvenčí neovlivnitelná, leč druhým vládnoucí. Pro ni se musí přizpůsobit i političtí lídři, jí se musí přizpůsobit každý požadavek zvenčí. Demokratičtí zastupitelé jsou bezmocní, protože nejsou diktátory, aby mohli řešit cokoliv násilím. Vše musí jít byrokratickou cestou v té demokracii. Paradoxně demokratičtí zastupitelé vytvářejí znovu a znovu pro vládnoucí šedou zónu nové a stále novější příznivé podmínky k jejich existenci. Vládnoucí vrstva byrokratů jen kvete jak je hnojena stále novými zákony a předpisy.

U nás je toho hnoje ještě málo. Teď ale s tím průšvihem s chlastem nastává obrovská příležitost posílit administrativní džungli a získat pro vládnoucí šedou zónu další významné body. Zatím je to jen nějakých šest nových formulářů a potvrzení ke každému z nich, aby se mohl zákazník nakonec ožrat bezpečným chlastem.

J. Boleslav 28.9.2012 8:42

Re: My tu Austrálii doženeme. Zatím mohou nespokojenci emigrovat zpátky domů. :-)

Jednoho takového reemigranta znám, pořád se jen nad zdejšími poměry rozčiluje. Asi není pomoci, jde to do kytek všude. Někde pomaleji, jinde rychleji. :-(

P. Hlosta 28.9.2012 8:53

Re: My tu Austrálii doženeme. Zatím mohou nespokojenci emigrovat zpátky domů. :-)

Aspoň máme ověřené, že existuje jednotný nepřítel lidstva a to je byrokracie :-))

R. Langer 28.9.2012 9:30

Re: My tu Austrálii doženeme. Zatím mohou nespokojenci emigrovat zpátky domů. :-)

Je to dcera socialismu.

J. Boleslav 28.9.2012 11:09

Re: My tu Austrálii doženeme. Zatím mohou nespokojenci emigrovat zpátky domů. :-)

Byrokracii nevymysleli socialisti, ale vydatně ji všude podporují a "vylepšují", protože v ní správně vidí své potenciální voliče. Bez fungující byrokracie se ale stát neobejde. Jiná věc je, jak moc je rozsáhlá a efektivní.

R. Langer 28.9.2012 9:28

Re: My tu Austrálii doženeme. Zatím mohou nespokojenci emigrovat zpátky domů. :-)

"Ovšem nóvum oproti socialismu je v tom, že není podstatné z jakého politického uskupení dotyčný úředník vznikl."

Omyl. On u nás dotyčný úředník vznikl VŽDYCKY ze socialistického uskupení, že se soudruzi jinak pojmenovali na věci nic nemění, stejně jako že NSDAP byla vždycky LEVICOVOU stranou.

J. Jurax 28.9.2012 20:23

Re: My tu Austrálii doženeme. Zatím mohou nespokojenci emigrovat zpátky domů. :-)

No, ono je téměř třidvacet let po sametu - takže rozvinutý současný byrokrat lehce přes třicet si ze socialismu užil nanejvýš, že byl jiskřička ...

J. Schwarz 28.9.2012 18:48

Re: My tu Austrálii doženeme. Zatím mohou nespokojenci emigrovat zpátky domů. :-)

Byrokratům to vychází, protože lidi jsou blbí, pohodlní a většina snadno sedne na lep žvanilům, kteří slibují že se o lidi "postarají". Všechno to jede podle stejného mustru: třeba takhle - Televize NOVA zaplní obrazovku ohromujícími čísly doprovázenými hrůzostrašnými historkami očitých svědků, kolik lidí že se zase utopilo. Chopí se toho politická strana - lidi je třeba ochránit, lidský život je přece to nejcennější, co máme. Bude to stát každého jen tisícovku ročně na nové "dani k zapezpečení vodních ploch a toků". Několik let se nic neděje, až někdo zažaluje stát že se mu utopila tchyně, vysoudí 15 melounů, NOVA zase udělá tyátr a lidi se za své daně začnou dožadovat, aby úřady začaly konat. Tož úřad konat začne - prvním počinem je zákaz prodeje plavek bez zabudovaného záchranného kola následovaný zákazem koupání bez plavek. Následující rok úřad zvýší aktivitu a vydá výnos, zakazující koupání mimo schválené bazény vůbec. Pak sněmovna schválí vznik oddílu vodní policie a vydá zákaz přibližovat se k tokům a jezerům, hlubším než metr blíž než na 100m pod pokutou až 20000 Kč. Logickým dalším krokem  je vybudování zátarasů tak, aby byl nepovolený přístup k vodě znemožněn. následuje zákaz koupacích van. Posledníma konečným stadiem byrokratického "řešení" problému je instalace strážních věží a pokyn zahájit na narušitele ochranných pásem vodních ploch a toků bez varování ostrou palbu. A občan je konečně před utopením bezpečně ochráněn. Má, co chtěl. Howgh.

J. Boleslav 28.9.2012 7:36

Podle příbuzných, kteří v Austrálii

žijí zhruba stejně dlouho jako p. Moc, dokonce i ve stejné oblasti, není nejhorší tamní problém ten, který popisuje p. Moc, ale problém permanentního nárůstu barevných asiatů a jejich preference na úkor bílých.

M. Jelínek 28.9.2012 2:19

spějeme

vímm dávno že spějeme k zániku , je jen otázkou kdy t bude , a možná se toho ani nechci dožít .. ale jsem svobodný a svobodný umřu ....

J. Boleslav 28.9.2012 7:32

Re: spějeme

Nesmíte to p. Jelínku vidět tak černě. Třeba se do rána z té depky vyspíte. Zatím se lidstvo ze včech problémů vždycky nějak dostalo, třeba tomu tak bude i do budoucna.