13.6.2024 | Svátek má Antonín


Diskuse k článku

JEN TAK : Počty nejsou matematika

Po mnoha letech, když už byl socialismusus plně rozvinutý a já byl dávno pryč z fabriky, povídá mi Karel – známý řezník. V socialismusu, zvláště v tom rozvinutém, musel mít každý, kdo nechtěl žrát jen flaksy, svého známého řezníka.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Polášek 9.12.2022 11:49

Hm, mně za socíku k tomu mít maso stačilo, když jsem se dostavil do masného krámu během těch 1 - 3 hodin denně, kdy v tom krámu maso bylo a nebylo vyprodáno. Je fakt, že k pár druhům masa, takzvaných podpultovek, jsem se nedostal, ale nijak moc mně to nevadilo.

Co se týká bývalých, tak i dneska je nejspíš plno "bývalých" ;-D.

Například já jsem bývalý projektant, technolog a technik, s vysokoškolkým technickým vzděláním a praxí. Ale dnes, protože šmejdovští personalisté a personální manažeři ve firmách a protože je mně dnes dost přes 50 +, jsem v podstatě strojírenský dělník a podobný pracovník. Kousek od mně takhle podobně funguje bývalý konstruktér, nyní naposledy pracující kreslíř za pár šupů na smlouvu na dohodu o provedení práce. Hlavně že pokrytečtí lháři ve firmách soustavě hodně let bečí, jak nemohou sehnat lidi do technických profesí a jak jim stát ty lidi musí dovážet, jinak že zkrachují .;-D;-€

J. Majzlík 10.12.2022 22:56

Protože se mimo jiné i kvůli neustálému rozvoji moderních "technologií" počala silně prosazovat, a to zvlášť v nevýrobní sféře generace mladších ročníků, které se obklopily vozovou hradbou vzájemné provázanosti a tichého ochranářství.