25.2.2024 | Svátek má Liliana


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 9.6.2011 10:19

Ano. Ekologická éra

začala genocidou vyvolanou zákazem DDT. Počet jejích (především) dětských obětí je odhadován na 50 000 000. Jenom na Madagaskaru, kde byla malárie prakticky potlačena zemřelo rok po-té cca 150 000 lidí. Jak je pro zelené myslitele charakteristické, na počátku tohoto zločinu nestála seriozní a komplexní vědecká analýza, ale hysterický nářek nad osudem nebohých ptáčků americké spisovatelky a bioložky Rachel Carsonové v knize "Tiché jaro" (žvást, o ránu, kdy žádný ptáček nezazpívá). Smutnou realitou je i to, že vůdcové vznikajícího ekologistického hnutí tuto genocidu obhajovali tím, že zabrání přelidnění. Kromě ptáčků mělo být působením DDT ohroženo i zdraví lidí (což bylo vědecky vyvráceno). DDT je stále nejúčinnějším a cenově dostupným prostředkem proti malárii a řada rozvojových zemí si vynutila (navzdory vydírání EU) jeho používání. Vysledkem kompromisu, je ale omezené užíívání (např. pouze v obydlích), které napomáhá vzniku rezistence komárů na DDT. Ve středověkém klimatickém optimu zabíjela malárie např. i v Británii. Máme se na co těšit.

J. Schwarz 8.6.2011 17:02

Tak podle vás

CO2 se hromadí v horních vrstvách atmosféry... děkuji za poučení, to jsem ještě nevěděl. Rovněž netuším, zda se krvežíznivý komár orientuje podle koncentrace CO2, v onom případě bych očekával, že se nad tepelnými elektrárnami budou vznášet mraky zklamaných komárů. A pokud jde o "záchranu Planety" před lidmi způsobeným oteplením, pak bych plasmodiu udělil medaili za zásluhy o Přírodu , za virus neštovic  dal sloužit zádušní mši a ty, co způsobili jeho holocaust bych žaloval u mezinárodního soudu v Haagu za zločiny proti klimatické stabilitě atmosféry.

J. Krásenský 8.6.2011 15:17

Pane Eliáši

Vaši před přispěvatelé se nad věcmi uvedenými v článku zamysleli - a shodli se na tom, že jsou to bláboly (lehce rozpoznatelné i středoškoláky). Ano většina věcí stojí za zamyšlení, zejména proto, aby nás autor netahal za fusekli - není každý blábol tak snadno rozpoznatelný.

F. Eliáš 8.6.2011 11:41

Re: Uz prvni veta

Nebuďme šťouraly. Většina věcí, v článku uvedených zaslouží zamyšlení.

J. David 8.6.2011 7:22

Re: Uz prvni veta

Pan Vinař je asi šaman. Třeba v "psí jeskyni" ve Španělích se dle něho bude hromadit CO2 u stropu. Miluji takovéto "odborníky", jsou kořením publicity.

J. Kunes 8.6.2011 5:53

Uz prvni veta

Pane Vinari, stacila mi uz Vase prvni veta o CO2 hromadicim se v hornich vrstvach atmosfery, abych prestal cist. Kdyz uz chcete o necem psat, tak si zjistete zakladni fakta.

O. Roldán 8.6.2011 3:40

hezká všehochuť

DDT asi nebrat. Globální oteplovače zachraňuje jen to, že lidský život je tak krátký, že se vyvrácení svých bludů nejspíš nedožijí.