Sobota 1. 6. 2024Laura polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 594
  • Poslední: 3.10. 2008 10:01
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
LM 3.8.2007 15:07

Re: Protože z "korelace" děláte kauzalitu,

Žádný návod,  jsou tam jen vyjmenovány možnosti, a to explicitně i s tou jadernou energií...

Hmmm 3.8.2007 14:37

Hmmmm

Kde jsem napsal ze se stim "musi" neco delat? Nemusi zalezi to jen na nas a na politice, ktera tu je.

Jakub 3.8.2007 14:31

Re: Re: Re: Nemam rad klimatology

líbí se mi že máte naprosto jasno v tom že se jedná o bludy :-P

Harwey 3.8.2007 13:47

Dobrý

Jste dobrej, že máte ještě sílu ty nekonečné bláboly vyvracet, nebo uvádět na pravou míru. R^ 

xb 3.8.2007 13:33

autorova averze

Z článku lze cítit určitou averzi autora vůči ekonomům. Každý takový blok může zkreslit vnímání reality.

Existují lidé, kteří sobě a samozřejmě ani nikomu jinému nepřejí příjemné věci a nemají rádi ty, kdo umějí prakticky využívat možností, které svět nabízí. Pokud by takový člověk dělal klimatologa, je vcelku jasné, že by ho přitahovala možnost odsuzovat ty, kteří si života víc užívají, mají větší spotřebu, produkují víc CO2.

JJ 3.8.2007 13:58

Re: autorova averze

Myslim, ze autor se jiz drive vyjadril, ze nehodla ekonomum fusovat do remesla. Na druhou stranu se nedivim, ze se ho dotyka, kdyz jej nekdo oznacuje za cloveka, co se nechal koupit a vedome manipuluje se svym vyzkumem (pokud to vubec nekteri povazuji za vyzkum) a prezentuje sve nazory naprosto ucelove, aby pomahal prodavat apokalipticke vize.

Václav Železný 3.8.2007 15:08

Re: autorova averze

No, když oni páni ekonomové mívají ve zvyku žít s představou, že sežrali všechnu moudrost světa a pak to dost často dopadá jako s panem McKitrickem v tom citovaném příkladu.

A pokud jde o tu produkci CO2, tak předesílám, že zelené jakožto člověk se vzděláním v oboru energetických zařízení fakt nemusím, nicméně Vás přesto mohu ujistit, že současná civilizace plýtvá energií takovým způsobem, že to trvale nebude možné.

míša mýval 3.8.2007 13:10

má cenu diskutovat s blbci?

Nejdříve masírují lidi, aby mrzli, netopili uhlím, jinak že se globálně uvaří a pak prosadí náhradu jaderek spalováním fosilních paliv. Takže se přiznejte, jde o kšeft s povolenkama a OZE.

Víte jakej je rozdíl mezi hnědejma a zelenejma? Hnědý vás okradou v elektrice a zelený za elektriku

Hmmm 3.8.2007 13:31

Má cenu diskutovat s blbci?

To mluvite o strane zelenych nebo o klimatologii? Jestli o zelenych tak jste na spatnem miste.

míša mýval 3.8.2007 13:34

klimatologie?

Nebo klimatologismus?

Nikola 3.8.2007 13:42

Re: klimatologie?

Co to je klimatologismus (tedy krom toho, ze to je nahodne vznikly neologismus)? Jinak autor je klimatolog a castecne zde diskutovany vedni obor je klimatologie - coz lze ostatne zjistit napriklad prectenim samotneho clanku ;-D

Nestačímsedivit 3.8.2007 13:49

Re: Re: klimatologie?

On ale autor pan Metelka už taky napsal do BListů před časem politický  textík zesměšňující "klimaskeptiky". Takže on "bojuje" souběžně na dvou "frontách". Ta první je klimatologická - a ta druhá politická. Tak si vyberte, která z nich je serióznější pro vědce. ;-)

LM 3.8.2007 13:51

Re: Re: Re: klimatologie?

Politický? To proto, že sám vidíte v "klimaskepticismu" především politiku, že?

Nestačímsedivit 3.8.2007 14:08

Re: Re: Re: Re: klimatologie?

Pro mě je "klimaskeptik" ten, kdo se nehoufuje pod zájmy politických aktivistů (jako Al Gore, Greenpeace a a další ekologistická a církevní seskupení) a k možnému budoucímu vývoji se vyjadřuje velmi opatrně, poněvadž si je vědom ošidnosti jakýchkoli "odvážných" předpovědí vývoje klimatu v budoucnosti.

Opakovaně vás upozorňuji na to že je mi jedno, zda předpovídáte oteplení či ochlazení klimatu, protože jsem zvyklý si brát na sebe oblečení podle aktuálního počasí a "globální změny klimatu" na tomto zvyku nic  nezmění. Vadí mi především političtí aktivisté, kteří na výsledcích vaší práce zakládají svou cestu ke zvýšení profitu a od nichž se (z mně neznámého důvodu) dostatečně a veřejně nedistancujete.

LM 3.8.2007 14:11

Re: Re: Re: Re: Re: klimatologie?

Požadujete třeba taky od výrobců nožů nebo automobilů, aby se distancovali od jejich zneužití? Nože i auta už zabily spoustu lidí. Jsou za to ti výrobci, podle Vás, taky spoluzodpovědni?

Nestačímsedivit 3.8.2007 14:24

Re: Re: Re: Re: Re: Re: klimatologie?

Výroba nožů ale není hlásání "zaručených pravd"... Jako analogie naprosto nevhodné. Používáte podobnou demagogii často?

Po mně chtějí Zelení platit další daně a dodržovat nesmyslná pravidla právě kvůli vašim předpovědím, jejichž ekonomický dopad nikdo nedokáže vyčíslit.

LM 3.8.2007 14:31

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: klimatologie?

Bavili jsme se o spoluzodpovědnosti...

Nestačímsedivit 3.8.2007 14:42

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: klimatologie?

O "spoluodpovědnosti výrobce nožů"  tady píšete cosi vy. A já vám na tuhle  demagogii už odpověděl.

LM 3.8.2007 14:45

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: klimatologie?

Ano, budu spokojen, až zástupce firmy na kuchyňské nože veřejně vystoupí a řekne, že se firma zásadně distancuje od všech vrahů, kteří jejich noži spáchali vraždu... ;-D Pak vystoupím taky a budu se distancovat od těch, kteří překrucují výsledky klimatologického výzkumu...

Ivan Nový 3.8.2007 14:24

LM,

ale i výrobci nožů myslí na nebezpečí a vyrábějí kapesní nože jen s určitou délkou, se zámky atp.

LM 3.8.2007 14:30

Re: LM,

Kapesní... ;-D Podívejte se někdy, jaké kudly se dají koupit. Třeba v domácích potřebách...

Von 3.8.2007 19:10

Re: Re: LM,

Asi je to s křížkem po funese, ale - Ladislave - brzděte! Vždyť snad sám cítíte, že vaše /jde o množné číslo, tedy malé "v"/ výsledky jsou jistými lidmi zneužívány. To klimatologům nevadí? 

LM 3.8.2007 19:53

Re: Re: Re: LM,

Zopakuji dotaz, který jsem sem už dával: máme výsledky zkreslovat? nebo je máme utajit? To snad ne...

JJ 3.8.2007 14:53

Re: LM,

Myslite ty vystrelovaci, nebo ty co se daji otevrit jednou rukou? Nebo ty s podporou pro palec, aby to neproklouzlo?

Hmmm 3.8.2007 14:15

klimatologie?

Castecne mate pravdu. Ale kdyz se zacne klimatologie distancovat treba od zelenych tak to je prave politicka angazovanost nemyslite. Mozna by bylo dobre se distancovat od zpolitizovani problemu klimaticke zmeny jako takove. To co dal delat si museji zeleni, modri, cerni a oranzovi vyridit mezi sebou. Navic to bude zalezet na nas koho budeme volit jake barvy v politice prevladnou. Do toho by klimatologie nemala mluvit a uz vubec by se nemela priklanet na nejakou stranu.

Honak 3.8.2007 14:20

Re: Re: Re: Re: Re: klimatologie?

Aha, takze vy myslite politicke aktivisty jako je Al Gore anebo Klaus. Anebo myslite jen politicke aktivisty, kteri nejsou v te 'spravne' casti politickeho spektra. V prvnim pripade by se takovy clovek dal opravdu oznacit jako skeptik - takovych je tady ale jako safranu (jako napriklad dr. Metelka). Vy (stejne jako vetsina ostatnich) zde predvadite selektivni skepicismus, coz je opet jen hloupa ideologie, bez vetsiho zajmu badani a vyzkumu ... Napriklad prave v tomto clanku neco vysvetluje fundovany odbornik, vy ale budete radeji davat za pravdu chlapikovi, ktery se hrabe v kronikach a vymysli nejake silene klimaticke cykly. Jste aktiviste stejni jako treba Kuchtova anebo Bursik akorat nosite misto zeleneho kabatu kabat modry (s rudou podsivkou :)

Nestačímsedivit 3.8.2007 14:29

Re: Honak IP: 86.106.254.xxx

Blábolíte nesmysly motivované vaší politickou orientací. Škoda času....

Jakub 3.8.2007 14:33

Re: Re: Honak IP: 86.106.254.xxx

hezké. Několik lidí vám tu říká v podstatě to samé, nicméně vy neslyšíte a odbudete to "blábolením nesmyslů":-/

Nestačímsedivit 3.8.2007 14:47

Re: Re: Re: Honak IP: 86.106.254.xxx

Já nejsem "stádní typ"; výrok "několik lidí vám tu říká říká to samé" je nulová informace k předmětu diskuse.  Zkuste příště lépe definovat, o co vám jde. ;-)

Hmmm 3.8.2007 14:01

Re: Re: Re: klimatologie?

Vetsinu clanku LM jsem cetl. A musim rici, ze se z puvodni formy vysvetlovani a vyvraceni argumentu skeptiku moc neodchylil. Zpocatku se spis na BL poustel do protiargumentace s panem Brezinou. Bohuzel problemem pana Breziny jako novinare je, ze se nesnazi najit pravdu, on si mysli, ze tu pravdu zna. Vsechny vedecke prace k jakemukoliv oboru se recenzuji, prochazeji posudky, oponenturou a i tak vedec premysli jestli neni nekde neco opomenuto, ale pan Brezina si je jist na 100% a to je trosku problem.

Honak 3.8.2007 14:03

Re: Re: Re: klimatologie?

Politicka, rikate? A co takle normalni obrana? - ostatne co vam na tom textu vadi? Vzdyt takto opravdu clanky 'skeptiku' (absurdni oznaceni ideologickych bojovniku) vypadaji - neco jako, kdyby se daly vase prispevky na jednu velkou nesmyslnou hromadu :)