22.4.2024 | Svátek má Evženie


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. John 13.4.2010 18:02

Podle jednoho "klimatologa" s plácačkou

se oteplilo i na min. dopravy. Další to rozváděl v nějakém obskurním časopise, zamíchal do toho semity a vyletěl z elektriky, bez  klobouku bos a natloukl si nos. Ani již nevím , jak se jmenoval. Kdepak, klimatologie je velmi nebezpečná vědní disciplína. Člověk aby se bál říci "kamna hřejou", aby neměl nějaké opletačky po soudech. To pak může lítat po cele a křičet jako jeden obchodník s papírem, "já jsem nevinej...pánové, vždyť já jsem nevinej". Stejně dostal na Hradčanech deset let. Kdepak, od "horkých" témat radši dál. To by se nakonec našinci nemuselo vyplatit. Proto zaujmu opatrný postoj k tématu oteplování a radši se přidám na stranu "ochlazovačskou" tam snad  semantické problémy  nehrozí. S pozdravem  " Ochlazení nazdar a době ledové zdar" .

B. Volarik 13.4.2010 1:30

No a co?

I kdyby se krapet oteplilo....komu by vadilo zelene a urodne Grosko?.....Psenicne lany na Aljasce?....

V. Skalová 13.4.2010 10:35

Re: No a co?

Bohužel, k tomu asi nedojde, ale na strašení k tomu, aby lidi pustili chlup, eh, hodně chlupů, je to dobré... :-/

M. Bílý 13.4.2010 11:47

Re: No a co?

Copak Gronsko, nebo Aljaška, to je daleko, ale kdyby se oteplilo ušetřili bychom za topení v zimě tady u nás. Nechápu, proč si to lidé neuvědomují a nechají si nabulíkovat, jaká to bude hrůza.

B. Uhlich 13.4.2010 13:06

Re: No a co?

Jak se to tak zatím vyvíjí - každá zima je dražší a dražší....topí se čím dál tím déle. Teď už se topí skoro 7 měsíců z roku.....  taky to nevidím na bůhví jaké oteplování....... :-)

M. Bílý 13.4.2010 13:54

Re: No a co?

Za mého mládí se topilo od 15. října do 15. dubna a stačilo to. Je zvláštní, kolik lidí na ty báchorky o globálním oteplování naletí.

B. Uhlich 13.4.2010 14:05

Re: No a co?

Nevím, jak to, co jste napsal -  souvisí s tím, co jsem napsal já...ale já zpravidla netopím jen tak z legrace, ale když je nám všem zima....a každý rok si děláme záznamy ...kdy jsme zatopili poprvé...kdy naposledy..... a každý rok se začíná topit dřív a končí se později..... třeba to je naší rozmazleností, ale každopádně takových těch "normálních" dnů jakoby ubývá. Pak skončí zima a nastanou úděsná vedra.....

M. Bílý 13.4.2010 14:12

Re: No a co?

Omlouvám se, trochu jsem to zamotal. Platí to Vaše.

B. Uhlich 13.4.2010 14:21

Re: No a co?

Ne, to se nemusíte omlouvat...já si to totiž taky pamatuju...bydlel jsem na sídlišti a topilo se jedině tehdy, když to vyhláška dovolila....je fakt, že pár dnů před sezónou jsme taky mrzli....ale já si prostě nemohu pomoci....zima je delší a delší.... ale třeba je to tím, že jsem relativně letitej... :-)

V. Skalová 13.4.2010 13:34

Re: No a co?

tak na to už máme mediální a PR agentury používající vědecky propracované marketingové metody, aby nám podaly v "patřičném světle"... :-/

B. Uhlich 13.4.2010 14:15

Re: No a co?

Pokud se jedná jen o marketingový tah...pak to zas tak nevadí..(je na každém z nás jak se necháme oblbnout)...ovšem pokud se na základě těchto chimér začínají tvořit politická rozhodnutí a potažmo nařízení a zákony...je to už opravdu o něčem jiném. Pak se opravdu dá hovořit o zelené totalitě...či přímo o zeleném fašismu. Proto jsem opravdu rád, že se začínají formovat různá antiekologická a klimaskeptická hnutí. Protože jinak by byl asi dost zásadní důvod se dalšího vývoje docela bát. Ale zatím to vidím dost černě - lidé moc nepřemýšlejí a dokonce se může stát, že naše "nejoblíbenější" ekologická strana se opět dostane do parlamentu a bude škodil dál a dál a dál......

V. Kremlik 13.4.2010 14:41

Re: No a co?

Uhlich: Pokud se jedná jen o marketingový tah...pak to zas tak nevadí..(je na každém z nás jak se necháme oblbnout

Kremlik: Souhlas. Pokud by to bylo o tom, že firmy začnou nabízet "zelenější" výrobky a lidé je chtějí a proto si je kupují (dobrovolně, i když jsou dražší), je to v pořádku. Plně podporuji. 

Pokud nám ale je zákonem nařízeno, že si něco musíme kupovat, pak už jde o státní zvůli.

V. Skalová 13.4.2010 17:15

Re: No a co?

Tak v tom nejsme v rozporu.

R. John 13.4.2010 18:14

Re: No a co?

Nojo, to tu již bylo, ve středověku, pěstovala se réva snad i na Sněžce. Akorát bylo trošičku sucho, tehdá to tak nevadilo, bylo málo lidí a neměli takovou spotřebu vody, dnes by to byl docela problémek, při deseti milionech lidí. Ale co, budem se mýt v šampanském a místo vody budeme pít pivečko. Tak starosti za hlavu a vzůru do té krásné budoucnosti. Apropó, dá se již pít Platan ? Kdyby mě nouze donutila přejít na jinou značku z Plzně ležáku. Jo, tuhle jsem "obcoval zase na gauči s Plzničkou jedenáctkou a manželka povídá, " Již vím,proč se to pivo jmenuje ležák". Kdepak, vzal jsem si bystrou holku.Na co vona po třiceti letech manželství nepřijde.

R. John 13.4.2010 18:27

Re: No a co?

No, Groňanum, asi  těm třiceti, by to nevadilo, Aljaščanům asi jo, vono chodit kosit na pole se psím spřežením je na draka. Ale tady u nás by to bylo jako to maj ti kluci čínští za Pekingem, poušť a step. Vltava by byla takový čurek, asi jeden metr široká, kde budu propánaboha jachtit ? Neměl bych tu jachtu prodat a koupit od zologický vemblouda nebo lamu ? Sichr je sichr si říkám.