25.5.2024 | Svátek má Viola


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Šejna 7.6.2010 10:07

Pane Kremlíku

Vaše útoky na IPCC jsou zcela neefektivní. Původně jste zpochybňoval globální oteplování. Poté jste připustil, že GO sice existuje, ale že není způsobeno člověkem. Nyní jste se zaměřil na fungování IPCC. Tady asi budete úspěšný, protože způsob práce IPCC začíná vadit i mnohým vědcům a politikům. Jenže problém globálního oteplování není v IPCC. Zásadní věcí v postoji lidstva ke GO totiž je, zda proti GO bojovat, nebo zda se mu přizpůsobit.

V současnosti vzniká zajímavý paradox: na jedné straně barikády jsou zelení šílenci, kteří chtějí bojovat proti GO a zároveň tím regulovat celý svět, i kdyby díky tomu měla zániknout civilizace. Na druhé straně jsou klimatologové, kteří už dlouho prohlašují, že GO není žádná katastrofa a že je snadné a relativně levné se tomuto oteplování přizpůsobit. Většina klimatologů je tak vlastně na straně "klimaskeptiků". Ovšem jen v otázce zbytečnosti boje proti GO. Spor mezi klimatology a klimaskeptiky je v tom, že klimaskeptici

odmítají existenci oteplování, odmítají uznat roli lidstva na produkci CO2 a dokonce odmítají uznat CO2 jako skleníkový plyn. To je pak těžké se domluvit . Přitom zájem klimatologů a klimaskeptiků je shodný: OMEZIT VLIV ZELENÝCH ŠÍLENCŮ.

V. Kremlik 7.6.2010 11:00

Re: Pane Kremlíku

Vam je tezko rozumet pane Sejna, o co vam vubec jde. Klimaskeptici nikdy nepopirali, ze klima se meni, ani ze se od 19.stoleti oteplilo ani ze CO2 je sklenikovy plyn a ze stoupa.

Podvodnici z IPCC nam ale pomoci zfalsovanych grafu tvrdili, že dnesni teploty jsou bezprecedentni (neni pravda) a lhali, ze slunecni aktivita byla v dobe GO nizka. Timto falsovanim historickych zaznamu nadhodnocovali vliv CO2 na teploty. A hlavnim nastrojem podvodniku je personalistika - do rozhodovacich komisi vyberu jen zastance jednoho nazoru.

Proti tomu my skeptici bojujeme, protoze to je falsovani dejin.

Mezi klimatology se samozřejme najdou rozumni lide. Chris Landsea, Roy Spencer a dalsi... A hlavni medializovani klimatologove jako Hansen, Mann ci Jones rozhodne nijak rozumni lide nejsou. Ti rozumni klimatologove doposud v OSN drzeli usta a krok. A pokud uz se odvazili ozvat na protest, byli umlceni. 

M. Šejna 7.6.2010 11:15

Ale, ale, pane Kremlíku

Kdopak napsal článek "Globální oteplování skončilo, rozejděte se"? Kdopak tvrdil, že v Praze se od roku 1800 vůbec neoteplilo? Nebyl to náhodou jakýsi pan Kremlík?

Naproti tomu si nemohu vzpomenout, že by IPCC někdy tvrdil, že v době GO byla sluneční aktivita nízká. To jste si právě teď vymyslel. IPCC tvrdil různé pitomosti, ale tohle netvrdil nikdy. Asi si to pletete s tvrzením astrofyziků, že od konce 50.let minulého století sluneční aktivita mírně klesá. To je pravda a připustil jste to i Vy.

V. Kremlik 7.6.2010 11:39

Re: Ale, ale, pane Kremlíku

Pane Sejna, vy skeptiky kritizujete, protoze je nechapete.

a) v Praze se skutecne od roku 1800 neoteplilo  - podle Klementina - co by se za nehet veslo. Zadna Hokejka. Ale od roku 1900 se nam v Praze oteplilo. Zadny rozpor v tom nevidim.

b) Teplotni rekordy roku 98 nebyly prekroceny ani nyni pocatkem roku 2010. Coz znamena, ze jeste dalsich 5-10 se muzeme spolehnout, ze take nebudou prekroceny. Takze jak vidite, opravdu uz se neotepluje. Uz celou generaci nic. Priznal to i Phil Jones.... Ale behem 20.stoleti se oteplilo. Zadny rozpor.

c) IPCC skutecne tvrdi, ze slunecni aktivita byla v dobe GO nizka a nemenna. Precete si AR4, nez se k tomu budete vyjadrovat. Laskave. Takovou pitomost jsem opravdu nikdy "nepripustil", nemam k tomu duvod. Geomagneticka aktivita, kosmicka radiace, delka solarniho cyklu... vsechny rikaji, ze od 60-90.let slunecni aktivita stoupala. IPCC to ale popira. Vy to ale nevite, protoze vy zrejme nevite vubec nic.

Strucne shrnuto: vy tady skeptikum podsouvate ruzna prastena prihloupla tvrzeni a s temito tvrzenimi potom polemizujete.

M. Šejna 7.6.2010 13:30

pane Kremlíku

a) průměrná dvacetiletá teplota v Klementinu v letech 1791-1810 byla +10,09°C. V letech 1990-2009 to bylo +11,03°C. . V samotném roce 1800 byl průměr +10,13°, zatímco loni to bylo +11,38°. Ale dejme tomu, že se to za nehet vejde.

b) Teplotní rekordy z roku 1998 jsou letos zatím překračovány, i když jen o setiny stupně. S tím, že se už 12 let nijak výrazně neotepluje, souhlasím. To ale neznamená, že GO skončilo.

c) Znovu opakuji, že vrchol sluneční aktivity nastal koncem 50.let minulého století. Jen Vy tvrdíte, že aktivita rostla dál. Já tvrdím (a nejen já), že od konce 50.let sluneční aktivita stagnuje a dokonce mírně klesá. Poslední cyklus je dokonce nejslabší za posledních 100 let.

V. Kremlik 7.6.2010 15:15

Re: pane Kremlíku

a) Ano. A podstatne je, ze tu neni zadna hokejka, ale vyrazna prirozena variabilita klimatu a to i bez vlivu cloveka.

b) teplotni rekordy z roku 1998 jsou prekracovany jen v hlave Jim Hansena a Thomase Karla. CRU i satelity (RSS, UAH) hovori jinak. UAH ma na starosti klimaskeptik, proto jsou nejduveryhodnejsi.

c) mame asi sest indikatoru slunecni aktivity a kazdy rika neco jineho. O tom uz jsem napsal nekolik clanku, tak si to najdete, nebudu se opakovat. Abychom mohli vyhodnotit sliv slunce vs. vliv CO2 musime si jeste tak asi 10 let pockat... Pokud nam do te doby zbude nejaky nezfixlovany indikator teplot.

K. Herink 7.6.2010 5:08

ale ale...::)))))

 a co na to pan Metelka?::))))