Sobota 1. 6. 2024Laura polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 131
  • Poslední: 8.3. 2009 17:22
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
i.h. 13.2.2009 12:35

Oh, really,

wer hätte das gesagt ...

i.h. 13.2.2009 12:38

Mily chytroline s prezdivkou para,

mezi nami inzenyry, tohle je vsechno davno zname, i ze je ve Valmezu hvezdarna. Radsi koukejte, aby se konecne globalne oteplilo, je zima jako v riti.

Klobouk 13.2.2009 8:54

Proc se planety otaceji ?

A proc se Uran neotaci ale "valí" ?

m.l. 13.2.2009 9:04

Re: Proc se planety otaceji ?

Protože když jej On zapojoval tak už byl utahaný a přepóloval přívod.

j 13.2.2009 8:42

blábol

Když čtu podobné nesmysle, tak jsem v rozpoložení, bezvýhradně věřit biblickému pojetí. to je tak těžké si přiznat, že to nevíme a ani vědět nebudeme? (alespoň tak, jak by si každý představoval - faktograficky); vždy půjde jen o nějakou připitomělou teorii. A vůbec miluju to, jak se s jistoutou podává, kdy že to třesklo, kde co je (myšleno ve vzdálenostech 10 na 10 světelných roků atd.

m.l. 13.2.2009 9:10

Re: blábol

Co je na tom za nesmysl? Spousta věcí v nebeské mechanice a astrofyzice se dá docela přesně propočítat na dlouhou dobu dopředu (a protože se ve výpočtech dá čas obrátit tak i za dlouhou dobu zpětně). Rovnice podle kterých kolem sebe obíhají planety a hvězdy jsou dosti přesné a výpočty proveditelné, tak kde vidíte tu chybu?

Raff 13.2.2009 15:59

Re: blábol

Nečti ty "nesmysle". Nejsou pro tebe. Je to pro lidi s alespoň ukončenou základní školou.

Arccos 13.2.2009 8:37

Pane Martinku...

... vubec nic si z tech komentaru nedelejte. Psali je povetsinou lide, jejichz rozhled konci nekde na jejich dvorku. Pro ne je tezke pochopit, ze se nekdo zabyva i vecmi, ktere nejsou na taliri nebo vecer v estrade na N@ve. Taky nikdy nepochopi mezi rozdil mezi fantasmaforii a teorii, apokalyptickymi nesmysly a vedeckou uvahou. Piste dal, rozumni a zvidavi ctenari si to prectou radi. A ti ostatni? At si koupi treba Blesk, tam se pise o zarucene dulezitejsich vecech pro jejich zivot...

chk 13.2.2009 15:02

Re: Pane Martinku...

R^

karel 13.2.2009 8:15

Komu tím pomůžeš?

Je nanejvýše pravděpodobné, že jsem přízemní hlupák.Ale stále mi uniká smysl a důvod napsání a otištění tohoto článku, který je faktograficky mimo hrnec.Autor je buď grafomanský fabulátor, nebo neví roupama co dělat.Nebo obojí.

Mephisto 13.2.2009 8:27

Re: Komu tím pomůžeš?

Proč je ten článek FAKTOGRAFICKY mimo mísu? Jaká fakta v něm jsou nesprávná?

I-Worm 13.2.2009 9:48

Re: Komu tím pomůžeš?

nejspíše to, že odporuje Bibli.

karel 13.2.2009 10:20

Re: Komu tím pomůžeš?

Nejsou v něm,žádná fakta.Pouáze doměnky, možná snad,třeba, pokud atd. 

para 13.2.2009 10:29

Re: Komu tím pomůžeš?

Když jeden neví co by si Karel představoval mít v míse - pak je těžké to nabídnout.;-) Ale úvah a myšlenek je tam snad dost - alespon ma můj vkus jo.

karel 13.2.2009 10:37

Re: Komu tím pomůžeš?

Máš dobrý vkus.Ale já, o míse nepsal.Je vidět, že nejste schopni přečíst pozorně žádný článek.

m.l. 13.2.2009 9:05

Re: Komu tím pomůžeš?

Vás nezajímá jak umřete?

karel 13.2.2009 10:22

Re: Komu tím pomůžeš?

Ne.

karel 13.2.2009 10:28

Re: Komu tím pomůžeš?

Rád bych dostal vysvětlení, proč by mne mělo zajímat jak umřu.Co mi to přinese?

Kon 13.2.2009 11:28

Re: Komu tím pomůžeš?

Tento článek skutečně nemá nejmenší význam pro lidi, které pouze zajímá kolik stojí pivo a kolik vydělám za nejbližší měsíc.

MLOK1 13.2.2009 7:57

TOMU VŠEMU JEŠTĚ MŮŽEME ZABRÁNIT

snižováním vypouštění skleníkových plynů do ovzduší;-D;-D;-D;-D;-D

13.2.2009 7:32

Zvyšující se výkon Slunce

přinese neslučitelnosti podmínek na Zemi s životem mnohem dříve než za 2 mldr roků - již za 800 milionů let bude teplota na Zemi tak vysoká, že zde život nebude moci být, a to ani v elektronické podobě.

karel 13.2.2009 7:51

Re: Zvyšující se výkon Slunce

Jaký si mám připravit krém na opalování? S jakým ochranným faktore?Jo a brýle.

Orfanik 13.2.2009 8:40

Re: Zvyšující se výkon Slunce

Fuj, to sem se lek. Já původně čet, že za 80 milionů!

Mejla 13.2.2009 7:13

"Život vznikne z kapalného čpavku" - holt není nic jednoduššího, jen se divím, že se to ještě žádnému vědci nepovedlo.

.

Mephisto 13.2.2009 8:42

Re: "Život vznikne z kapalného čpavku" - holt není nic jednoduššího, jen se divím, že se to ještě žádnému vědci nepovedlo.

a tomu že hvězda vznikne z mlhloviny věříš? A povedlo se to někdy nějakému vědci? A sopka, věříš tomu že vybuchuje? A povedlo se to někdy udělat nějakému vědci?

Nepovedlo.

A plyne z toho snad, že sopky nevybuchují, hvězdy neexistují, a život nemohl vzniknout chemickou evolucí?

I-Worm 13.2.2009 9:50

Re: "Život vznikne z kapalného čpavku" - holt není nic jednoduššího, jen se divím, že se to ještě žádnému vědci nepovedlo.

potíž bude v tom, že čpavek neobsahuje uhlík, který je nezbytnou součástí všech organických sloučenin.

VLK 13.2.2009 13:08

Re: "Život vznikne z kapalného čpavku" - holt není nic jednoduššího, jen se divím, že se to ještě žádnému vědci nepovedlo.

A voda ho obsahuje? Ono tam kromě čpavku je i CO2, víme? A metan.

I-Worm 13.2.2009 18:41

Re: "Život vznikne z kapalného čpavku" - holt není nic jednoduššího, jen se divím, že se to ještě žádnému vědci nepovedlo.

jo, ale řeč byla o čpavku, víme?

Mejla 13.2.2009 13:08

Mephisto, asi jste nečetl, co jsem psal. Problém je v údajné samovolné změně hmoty neživé ve hmotu živou. Tomu nevěřil ani

Einstein a z vědců zdaleka nebyl sám.

VLK 13.2.2009 13:29

Re: Mephisto, asi jste nečetl, co jsem psal. Problém je v údajné samovolné změně hmoty neživé ve hmotu živou. Tomu nevěřil ani

Mejlo, ono dnes už jsme dál, než když se v šedesátých letech počítala pravděpodobnost, že se sejdou patřičné atomy a utvoří čistě náhodně ty základní stavební prvky, které se opět čistě náhodně začnou replikovat. Dnes už byly objeveny jiné systémy, anorganické, které si samovolně vytváří strukturu a replikují se, sice na úplně primitivní úrovni, ale dostatečné na to, aby to od nich pak okopírovaly bílkoviny a nukleové kyseliny. Teď si nevzpomenu, jak se ty struktury jmenují, ale bylo to něco s nějakými jíly či něco tak.

Kiri 13.2.2009 7:13

Koho budu příště volit????

Račte si vážení přečíst nezávislé pojednání na  http://volby.kategorie.cz a potom se rozhodněte, chcete-li, aby vám vládl pan Lenivý nebo pan Snaživý.  A obzvláště si vryjte do paměti tam uvedený graf, jehož podklady dodalo Ministerstvo financí za vlády pana Sobotky z ČSSD !