21.6.2024 | Svátek má Alois


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Novák 18.11.2009 8:53

taky vzpomínky

Páni mladíci! Když už tak vzpomínáte kde se Kkolem Anděla co dobrého zbaštit, přispěju taky. Studoval jsem na reálce na Santošce a ve čtvrtek jme mívali polední přerušení asi dvehodiny. V dnešní Lidické, ast sto metrů od Adcěla býval automat. typický automat na stojáka. A tam měli porci hrachu maštěného vodou - ale bez lístků.  Psalse rok 1941 či 42.........

Jinak paneČechu k té  demartince. Pamatujete  starou košířskou vozovnu? ta byla na začátku války plná vraků dopravních letadel, zřejmě ČSA. Určitě si pamatuji trup Saro-Cloud a F VII. Potději tam sváželi motory I 15 či I16 - stovky. , možná tisáce. Vvymontované z letadel, ale i nové v přepravních bednachi.

sahara 18.11.2009 8:30

Honzo,

zapomněl si na zámeček Mlynářka, kam se chodilo v neděli na tanečky, hrávali tam ochotníci divadlo a teď tam stojí 10patrový panelák.

dvd 18.11.2009 8:00

Pane Čechu

pokud si pamatujete na případ Šustr*)  (řidič sanitky, který v roce 1971 zastřelil na Podbělohorské policistu a sám pak byl nalezen mrtvý ve Vltavě), tak tento Šustr byl v jistém vztahu k onomu mlíčňáku u Anděla.

*)  za pravopis neručím

Pavel 18.11.2009 11:11

Re: Pane Čechu

Pravopis je správný, ale bylo to v roce 1972.

mstitel kmene 18.11.2009 13:03

Re: Pane Čechu

V jakém vztahu? Matně si to pamatuju.

mstitel kmene 18.11.2009 13:55

Re: ...Tady o tom píšou...

Dík. Ale o vztahu k gastronomu na rohu u Anděla se tam nepísá.:-) Taky mi bolí srdce když jdu okolo při pohledu na přiblblej a věčně poloprázdnej KFC.

Pamětník I. 18.11.2009 16:18

Re: ...Tady o tom píšou...

Ale o kousek dál na Štefánikově za  radnicí vedle nyní budějovické hospody, již léta prosperuje lahůdkárna-bistro s klasickým repertoárem chlebíčků, salátů, smaženek i dortíků v pamětnické kvalitě a cenách číselně jen 5-7x vyšších. Kam se hrabou všeliké croissanty a dřapatrácké bagety.

josef 20.11.2009 11:46

Re: Pane Čechu

Byly v tom nějaké drogy / tak se o tom psalo / , esenbáci kontrolovali autobusy, konkrétně v mém případě linku 107, jedoucí na Suchdol. Nastoupili dole v Podbabě a opravdu důkladně prohlíželi obličeje cestujících mužů.

qwerty 18.11.2009 2:09

Pane Cech

ta vase fotogalerie by mohla mit titulek Foceno srdcem.  Stare cernobile fotky mi vzdy pripadaji hezci a doba v nich zobrazena klidnejsi a pohodovejsi nez ta dnesni - asi proto, ze je videna cernobile;)  Asi jako Vseteckuv Prazsky chodec

Sentimentalni jako stara dorota - holt z Virginie se pres vodu zda vsechno hezci.

lucinapes 18.11.2009 11:57

Re: Pane Cech

jojo, a vzpomínky mládím zlacené ... a bolševik se mohl třeba - no, aspoň jednou za odpoledne na čajích si trsnout holanďana, i když nás vzápětí vykopli, atd... Teď nám na Letné udělali ta lešení (ono to je Bubeneč, ale vykládajte to pohrobkům Letenské šlechty!) asi přes pět bloků, aby náhodou nějaká ta římsa nespadla, když střílejí v tunelu Blanka. To vám mě až zamrazilo, když jsem si vzpoměla, jak byly takhle obšancovaný celý ulice třeba na Vinohradech, a na dlouho, no, asi až do restituce a ještě chvilku po ní. A pak někdo řekne, že se nic nezměnilo! To mě může čert vzít! 

 

qwerty 18.11.2009 2:04

Kuuuurva

ta maso uzeniny jidelna, tam mivali sekacku!  Jsme tam kolikrat zapadli po vojne (VS) na Motolskem kopci a pak to jeli zapit do Jidelny v Resslovce (dnes U parasutistu a lepsi hospoda nez bejvala) 

Ale v Podoli na Vytoni maj jidelnu a takovou drstkovou jako tam jsem snad za totace nikde nejed.

Věra 18.11.2009 1:32

Uzeniny na křižovatce

Zahlídla jsem ve fotogalerii rohový dům na křižovatce S. M. Kirova (Štefánikova) a Lidické s prodejnou uzenin. Mám na ni zajímavou vzpomínku. Stalo se to 21. srpna 1968, do práce jsem se ráno jakžtakž dostala, ale z práce už to nešlo. Praha plná tanků, střelba, ranění a co bylo nejhorší, všechny mosty obsazené vojáky na tancích, nebylo možno se dostat na levý břeh Vltavy, do Břevnova. Došla jsem pěšky z Vršovic až na most Palackého, ale dál jsem neměla šanci. Uprosila jsem vojáka, který na náš hlouček lidí mířil samopalem, aby nás pustil, že musíme domů. Odmítal, ale nakonec se slitoval a pár nás propustil na Smíchov. Ovšem se samopalem v zádech se blbě kráčí z práce a ještě k tomu s prázdným žaludkem. Profrčela jsem Lidickou a právě na rohu vlítla do spásné masny s uzeninami, kde samozřejmě skoro nic neměli, jen kousek špeku. Zaplaťbůh za něj! Byla večeře, kus chleba se doma našel, hned bylo o trochu líp. A ještě jsem se podělila o poslední kousek se sousedkou. Dneska už je to jen dávná vzpomínka, ale po přečtení článku a omrknutí fotek se vynořila odkudsi z dávné minulosti jedenačtyřiceti let ... :-)

18.11.2009 1:22

Pozdrav

Ten anděl je krásnej. Honzo, zdraví (ex) kolega z Brna.

JAG 18.11.2009 1:31

Re: Pozdrav

Krásnej je, ale zastrčenej v díře nad tmavým schodištěm, takže jsem musel volat panu Lukešovi, kam ho vlastně schovali, jinak bychom ho s Honzou nenašli.