25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

VZPOMÍNKA: Jan Zelenka – 100 let

Zpravodajský server iDNES přinesl 5. prosince 2023 článek věnovaný Janu Zelenkovi. Pod titulkem „Šéf normalizační televize Zelenka byl oportunistický, ale vzdělaný pragmatik“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Stejskal 6.12.2023 10:56

VYJÁDŘENÍ AUTORA---1) PRO P. KOSTELANSKÉHO (6. 12. 2023/2:13)---Pan Stejskal to nedělal proto, aby měl na nějakém baráku rezavějící cedulku, nýbrž mu šlo, tak jako mnohokrát předtím i potom, o princip. Byl to pokus jednotlivce přimět ČST, aby se v dané záležitosti chovala takříkajíc normálně a nevytvářela lživý dojem, že na Eurovizi žádné izraelské písně nesoutěží.---2) Pokud jde o to, jak zmiňují někteří přispěvatelé, že jisté praktiky přešly z dob minulých do současnosti, je to jistě legitimní názor, který si zaslouží vážnou debatu ve veřejném prostoru, nicméně není tématem mého článku.

P. Skřivan 6.12.2023 20:37

Možná Vás potěší, že jsem osobně viděl svého šéfa IT pana Šebka pořádně vytočeného, když mu nějaký produkční po telefonu sdělil, že je to v ČT jako za soudruha Zelenky. To bylo za časů pana ředitele Mathého. No pravdu ten produkční vážně neměl.

Za soudruha Zelenky závodní stráž bránila ve vstupu do práce i ženám v krátké sukni. Všem, tj. i těm, které se na obrazovce nikdy neobjevily. Takže to byl "blbákov" slušný.