19.5.2024 | Svátek má Ivo


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kuhaj 28.3.2024 10:18

Já chápu, že odhalit pachatele protiprávních skutků je důležité. I polámat si hlavu jak najít pachatele máme-li jeho DNA ale nevíme, kdo to je. Odtud už je ale jen krůček k tomu, aby všem rovnou při porodu dělali test DNA a ukládali do jakési krabičky, neboť je jisté, že některý z novorozenců později cosi spáchá, a je důležité, aby neunikl spravedlnosti.

Jenže kdo ví, k čemu dalšímu, a možná také protiprávnímu, by mohlo dojít v souvislosti s databází DNA všech občanů. Protože, a o tom psal už Buriánek, doba, kdy byly zločiny páchány s úlevnou jednoduchostí, je za námi. Kasař chycený za ruku, otisky prstů, biologický materiál...to jsou ty jednodušší zločiny, pane autore. Pak jsou ty sofistikované, kdy se peníze od jedné skupiny lidí přesouvají k neporovnatelně menší skupince jiných lidí, ale ty není za co žalovat, protože co činí, je vždy legální.

No nic, já jen abychom důležitost honění těch primitivnějších zločinců trochu nepřeceňovali. Byť jste jako příklad použil pachatele, kterého si přeje odhalit a potrestat každý soudný člověk.

V. Dolník 28.3.2024 16:27

Sofistikované zločiny, které jsou vždy legální? Pokud jsou legální, pak to sotva mohou být zločiny. A pokud jsou to zločiny, je jedno jak moc sofistikované, pak legální nejsou.