13.6.2024 | Svátek má Antonín


Diskuse k článku

VOLBY: Očima občana druhé kategorie

Prožitky občana druhé kategorie ovlivňují mé vidění současnosti. Vedou mě k poznatku, že historická paměť národa je nesmírně slabá, takže téměř nikoho nepobuřuje, že příslušníci první kategorie občas usilují o privilegovaná postavení ve státě, jenž z jejich tehdejšího pohledu by měl být pro ně nepřátelský.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 18.1.2023 8:17

Nepůjdu. Nemám koho volit.

V. Kolman 17.1.2023 23:42

Ono je to pane Berko trochu složitější. Ti, kteří si vydělávali na "chléb svůj vezdejší" rukama, zpravidla neměli zapotřebí se hrbit a vstupovat do oné strany.

Ale pokud měl někdo IQ 150 (například, nechytat za slovo) a chtěl se věnovat vědě, tam byla Sofiina volba: Buď "vstoupit" a jít nahoru, nebo nevstoupit a buď riskantně emigrovat a "venku" pokračovat ve vědecké dráze, nebo se spokojit v tehdejším Čeksloveslensku s osudem, předurčeným vrchností.

P.S. - Celý život jsem se živil rukama a dělal práci, která mě bavila.

V. Kučer 17.1.2023 21:07

Za totáče zde byli komunisté a nekomunisté. Dle slov generálního tajemníka Milouše Jakeše vstupovali do KSČ nejlepší z nejlepších, my ostatní jsme byli občané druhé kategorie. I dnes existují lepšolidi a mezi ně patří ten kandidát na prezidenta kterého podporuje kulturní fronta. zastánci grýndýlu a vládnocí pětikolka. Ti ostatní by měli volit spíše toho méně ušlechtilého který je ale větší realista.

F. Farniente 17.1.2023 19:21

Bohatá evidence o spolupráci pana Jemelíka s STB a jeho vyloučení ze spolku Šalamoun o mnohém svědčí, stejně jako bohatá "publicistická" činnost v Parlamentních listech.

F. Farniente 17.1.2023 19:08

Pan Jemelík jako obvykle proplétá svou rozsáhlou sofistiku zjevnými nepravdami - např. že každý, kdo cestoval za železnou oponu dostal ve firmě útvaru zvláštních činností dotazník, který po návratu musel odevzdat vyplněný. V něm prý musel uvést, s kým a proč se v cizině setkal, o čem s ním mluvil apod. Ve skutečnosti musel odevzdat cestovní zprávu, která se týkala jeho pracovních úkolů a onen dotazník, kde byla ale jediná otázka, jestli se setkal s jednáním nebo osobou podle nějakého § na obranu republiky. Pokud zaškrtl NE, nemusel vypisovat nic dalšího. Dále pan Jemelík předstírá, že není schopen rozeznat rozdíl mezi tím, když se někdo školil na vojenského zpravodajce a když donášel na své spolupracovníky, nadřízené a podřízené. Dezolátské provolání o tom, že premiér Fiala snad tvoří světové ceny energií už jenom potvrzuje žumpoidní úroveň páně Jemelíkova příspěvku.

P. Dvořák 17.1.2023 19:06

Občanem druhé kategorie se každý stal vlastním přičiněním. A to pro vlastní komplex méněcennosti.

A pro neschopnost logicky myslet. Vaše mínění, že vojenská rozvědka byla (asi) řízena GRU, tedy i v r. 1991, to dosvědčuje. Protože si nedovedete sehnat relevantní informace.

Jen na doplnění - Petra Pavla jmenoval generálem Václav Havel a navíc jej chtěl mít svým nástupcem. Pavel tenkrát na to řekl, že na to ještě není připraven.

Kromě toho pomíjíte to, že Pavel dokončil kurz v USA a dostal se do vysoké funkce v NATO. Jestli si myslíte, že si ho tam pořádně neproklepli, tak si to myslete.

Spíš bych rád prozkoumal Váš život za socíku. Ono to vypadá, že ti nejzarputilejší antikomunisti zastírají nějaké vlastní máslo na hlavě. Občas se takových ptám - a co SČSP. ROH, ČSM, SSM, KRB, BSP, LM, a těch zbožných - co Pacem in terris?

M. Šejna 17.1.2023 17:58

Občas se stane, že nechcete věřit předem vyslovené pravdě.

Budoucnost vás přesvědčí.

P. Adámek 17.1.2023 16:42

Občas se stane, že se u mě některý veřejně činný člověk, kterého jsem si do té doby vážil nebo ke kterému jsem měl indiferentní vztah, jednou větou naprosto shodí. U pana Jemelíka je tou větou "...bude bezproblémově spolupracovat s asociální vládou Petra Fialy a ponechá jí klid na pokračování ve zbídačování obyvatelstva vysokými cenami energií a inflací."

M. Krátký 17.1.2023 15:27

Občas jsem doma u počítače takže koukám, že se setrvale mele prázdná sláma - naši super gauneři - to je naši posranci si mnou ruce jakou lumpárnu provedli, když hodili do placu ohlodanou kost v podobě přímé volby prezidenta - a dav se o tu kost pere a blouzní vo 106, že něco řeší - kulový s mašlí řeší !!!!!! A tak na Hradě bude v každém případě zase komunista a lhář a podvodník - avotomtoje !!!!!!

M. Marek 17.1.2023 12:38

Tam asi šlo spíš o ty cizince ( se kterými se setkal).

C. Berka 17.1.2023 12:00

Taky jsem mohl být komunistou :-D kdybych od 14 neměl vlasy na ramena. Kdybych na gymnasiu, pořád s vlasy na ramena vstoupil do SSM, jako moji pravicoví spolužáci ( kvůli vysoké, komunisty pohrdali). Kdybych vstoupil do SSM na vojně ( byl jsem myslím jediný nesvazák u raketových vojsk, nedostal jsem kvůli tomu Vzorného vojáka :-D ) Kdyby mi za dobu mé vojenské služby zatím kamarádi neemigrovali do USA, Kanady a Austrálie, takže mi nezbyl jediný...kdyby mi znovu nenarostly vlasy na záda. Kdybych si nevzal ženu, jejíž teta emigrovala do BRD. mohl jsem se stát komunistou, když mě v roce 1989 lákal do strany vedoucí výroby v podniku uranového průmyslu..se slovy, hele, kluci, my tu nejedem žádnou politiku a ideologii, jde nám o to, aby výroba jela hladce...;-D Nikdy jsem nebyl antikomunista- jen mi ta strana přišla jako taková mafie...mně osobně komunisté neublížili, dokonce mě někteří respektovali. Koneckonců, neměl jsem žádné ambice ani prestižní zaměstnání - vozil jsem pacienty, pacientky a možná i nebinární na chirurgii a gynekologii - byl jsem obyčejný sanitář/zřízenec...a pak jsem měřil radioaktivitu v lázních v Jáchymově...

P. Műller 17.1.2023 11:42

Ano, vzpomínám si na jednoho soudruha, který z pověření zaměstnavatele (?) koncem 70. let vyjel na montáž plynovodu Orenburg jako "stavbyvedoucí"; jeho kvalifikace byla RSDr., takže stavař...

C. Berka 17.1.2023 11:42

tedy nepřímo tvrdíte, že pan Jemelík byl funkcionářem KSČ. Znáte jeho životopis? Nebo jen sprostě urážíte? Demokratický voliči :-D Copak nevidíte, jak se shazujete?

P. Beneš 17.1.2023 10:57

Takže v druhém kole volit nepůjdete?

P. Beneš 17.1.2023 10:53

" ... s kým jsem se stýkal a o čem hovořil..."

Takže jste se právě přiznal, že jste donášel na své spolupracovníky?

M. Hoblík 17.1.2023 9:27

Většina nás byla tehdy občanem první kategorie, nyní je to obráceně. Pravda a láska nezvítězila, jenom zlo a prachy...

L. Caslavka 17.1.2023 9:09

Vidim to p. Jemelik take tak. Navic nebude AB "uklizen" z aktivni politiky a za 3 roky muze znovu vyhrat volby, protoze se 5- tikoala uplne znemozni... :-)

O. Musil 17.1.2023 9:06

Pro změnu ústavy je třeba souhlasu třípětinové většiny všech poslanců a třípětinové většiny přítomných senátorů. Takže osekávat sice můžou chtít, ale nemají dost sekerek.

Jinak souhlas, Babiš by měl s vládou bojovat v Parlamentu, ale to se mu evidentně nechce.

P. Sura 17.1.2023 9:04

Nepíše, ze by ho Jemelík obdivoval v tomhle článku.

F. Navrátil 17.1.2023 8:57

První kolo prezidentských voleb bylo o tom, kdo v druhém kole porazí Babiše. Věřím, že Babiš se prezidentem nestane. Na Pražském hradě by totiž žil jako v obležení. Pravda a láska by se s porážkou nikdy nesmířila, následovaly by neustálé pouliční kravály miliónových chvilkařů, vodopády nenávisti mediálních politruků v čele s Českou televizí, naschvály ústavního soudu, konflikty s fialovou vládou a osekávání prezidentských pravomocí. Babišova parketa je souboj s neschopnou fialovou vládou a kolbištěm parlamentní volby. Babišovým cílem nejbližších dnů, pokud neztratil kontakt s realitou, by mělo být prezidentské volby nevyhrát.

V. Mokrý 17.1.2023 8:45

;-);-)

V. Mokrý 17.1.2023 8:44

:-):-)

F. Svoboda 17.1.2023 8:38

Pane Jemelíku, píšete, že jste byl občanem 2. kategorie. Ze všech vašich častých článků však přímo čiší skutečnost, že jste byl příslušníkem kategorie 1. a sice dokonce její vrchní části.!!!

I. Polák 17.1.2023 8:28

Pane Jemelíku, díky za článek. Nic jiného k tomu skoro ani nejde dodat.

L. Písařík 17.1.2023 8:26

Když jsem vyjížděl poprvé na šefmontáž, dostal jsem k podpisu tzv. instruktážní blok, tj. soupis toho co mám a nemám, kromě toho obsahoval pokyn, že po návratu musím podat na ZÚ hlášení s kým jsem se stýkal a o čem hovořil. Protože jsem chtěl vyjet i podruhé, udělal jsem to. Můžete hádat, kam asi moje hlášení šlo. Byl jsem, nebo nebyl spolupracovníkem STB ?:-(

L. Hančar 17.1.2023 7:52

Díky za článek. Při mých volbách Zemana prezidentem jsem sám sebe přesvědčoval, že to je naposledy a nemůže být hůř. Mýlil jsem se. Současná situace mě nutí změnit názor a tak se s těžkým srdcem vydávám na cestu sobeckého ochránce rodinného krbu a nepřítele státu. Zpátky ke kořenům občana 2. kategorie v předlistopadovém marastu. Jiskřička naděje se upíná ke změně prezidenta USA, ale to je zatím jen holub na střeše. Díky bohu aspoň za ty dva vrabce v hrsti!

I. Pávek 17.1.2023 7:06

Hm, kolik přísah lze navršit na sebe? Ten rádoby vojáček asi přísahal z mladické nerozvážnosti nebo pod nátlakem? A jak se té přísahy zbavil? A komu přísahal potom a teď? Nebo už jen zastává poučky - čí chleba žereš, toho píseň zpívej nebo - chceš-li z vlky žíti, musíš s nima výti? Je to jen bezcharakterní parchant -

V. Mokrý 17.1.2023 7:02

V ČR budou manažéři, podnikatelé, ten výrok neznáte !!

R. Langer 17.1.2023 6:57

No, já také. :-/

O. Musil 17.1.2023 6:32

Nevím, jestli je prezidentovým úkolem jít tvrdě vládě po krku... Ale pan Jemelík publikuje i na Protiproudu a v podstatě při rozhodování jeden komunista vs. druhý komunista jen opakuje názory Petra Hájka.