27.5.2024 | Svátek má Valdemar


Diskuse k článku

U.S. KONGRES: O nás bez nás

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Pašata 3.4.2024 9:12

Jasně, takže jak moc se v politice nevyznají ti, co tvrdili že Rusko nezaútočí? Třeba Miloš Zeman? A copak teď nic neprobíhá a Rusko se k nám nijak nestaví? Vždyť nám opakovaně vyhrožuje a Putin nedávno veřejně prohlásil, že na nás nezaútočí - přesně tak, jak to lhal o Ukrajině.

M. Těhanová 3.4.2024 9:06

jestli nevnímáte ten rozdíl, tak je mi vás líto. Moc se v politice nevyznáte. Tam přece od roku 2014 něco probíhalo a Rusko se k tomu nějak stavělo. Takže ten vývoj se dal předpokládat. Pochybuju, že si někdo myslel, že má Rusko Ukrajinu na háku. Ono velmi bedlivě sledovalo ten vývoj.

L. Zídek 3.4.2024 9:02

Yeti taky existuje...

P. Sura 2.4.2024 23:05

Jakej článek, taková diskuse .....

T. Pudil 2.4.2024 23:00

Mnohem popularnejsi, nez je konflikt na Ukrajine, ktery v USA krome tzv. warmongers v establishmentu, verejnost vseobecne nezajima, je situace v Izraeli. Mezi beznou populaci vsak vladne neochota pokracovat ve financnim podporovani cehokoliv, co se deje mimo uzemi USA na ukor jejiho zivotniho standartu. USA jedou tzv. na dluh a to dluh velice citelny. Nafukovanim financi , cimz dochazi k inflaci ( podle slovesa inflate) dochazi k snizovani hodnoty penez a snizovani jejich sily a to se odrazi v ekonomicke situaci kazdeho jedince, kdy veci bezne denni potreby stoji xkrat vice nez jsou lide zvykli. O usporach se ani nebudu zminovat. Bezne Americany Ukrajina zajima mene nez Ceskoslovensko v roce 1968 a vsichni dobre vime, jak to dopadlo. V podstate zalezi, jestli vyhraji v kongresu ti, kteri tezi z valecnych konfliktu a nebo ti, kterym zalezi na jejich vlastni domaci situaci. Nechme se prekvapit. Ja bych osobne byl prekvapen, kdyby to ta valecna lobby prohrala.

A. Pašata 2.4.2024 22:03

Jaké varovné informace podle vás obsahoval? Že nakoupil větší množství zbraní a munice v krátké době? No to já po získání ZP taky :-) Pistoli na domácí sebeobranu, další kompaktní na nošení, malorážku na střelnici kvůli levnému střelivu, dlouhou pušku s optikou na větší vzdálenosti a krátkou brokovnici, kdyby selhaly ostatní obranné možnosti. A flobertku na domácí plinkání. Samozřejmě velkou zásobu munice za akční cenu, protože neustále zdražuje. Dělá to ze mě nebezpečného maniaka? Každá z těch zbraní má jiný důvod k pořízení a své vlastní využití.

A. Pašata 2.4.2024 21:59

Příznivcům alternativní historie bych připomněl, že do demonstrantů dal střílet právě Janukovyč. Načež byl zcela regulérně zbaven funkce ukrajinským parlamentem.

Rusky mluvící obyvatelstvo Ukrajiny bylo "pronásledováno" asi tak stejně, jako sudetští Němci Čechy před druhou světovou válkou. Takže podle vás byl legitimní i zábor Sudet, protože proběhl podle stejného scénáře.

A nebýt "zelených mužiků", žádné nelegitimní referendum by se na Krymu nekonalo a všichni by žili v míru. V krvi byli naopak připravení utopit mužici ty, kdo v referendu hlasovali proti. Stejně jako se to teď dělo v Doněcku, Luhansku a na Donbase, kde nutili lidi hlasovat i na ulici před namířenými hlavněmi.

Závěrečný dotaz: Jste hloupý, nebo ty ruské lži hlásáte za peníze?

A. Teplý 2.4.2024 21:22

Nedá se samozřejmě zabránit všemu.

Nicméně registr zbraní - pro BIS nepochybně dostupný - obsahoval varovné informace. A došlo k vraždě v Klánovském lese.

Problém bude spíš v tom, že analýzou těchto dat se v BIS nikdo seriózně nezabývá.

A. Teplý 2.4.2024 21:15

Po Majdanu byla dosazena ukrajinská vláda dle výběru Mrs Nulandové.

Pod hlavněni samopalů byl zbaven úřadu demokraticky zvolený prezident Janukovič.

Začalo být pronásledováno rusky mluvící obyvatelstvo Ukrajiny.

V té chvíli bylo referendum na autonomním Krymu naprosto legitimní. A nebýt "zelených mužiků" - pučistická ukrajinská vláda by toto referendum utopila v krvi.

J. Jurax 2.4.2024 20:52

To je bohužel pravda.

J. Jurax 2.4.2024 20:50

Víte, z Ruska nehrozí? Můj tata si v roce 1932 - to mu bylo dvacet - taky myslel, že z Německa nám nic nehrozi; aspoň mi to po půlstoletí říkal. No a v září o šest let později ležel za kulometem v polním opevnění v linii řopíků kdesi u Slavonic. Dal to všichni znají.

Takže bych byl opatrný. Never say never ...

J. Jurax 2.4.2024 20:41

OSN? Kde má Rusko jako dědic SSSR právo veta?

OSN nemá armádu.

J. Jurax 2.4.2024 20:38

Jo.

A kde bychom byli dnes bez NATO? Specielně dnes v souvislosti s událostmi na Ukrajině bychom horko těžko dávali něco dohromady. EU je v tomto punktu sterilní.

A ovšem lze namítnout, že bez NATO by nebyla ukrajinská krize, ale po mém soudu je tato námitka lichá. Byla by jen v detailech jiná.

A Havel byl při vší úctě k němu snílek.

P. Brich 2.4.2024 20:30

!!R^

A. Pašata 2.4.2024 20:26

Příznivcům alternativní historie bych si dovolil připomenout, že Rusko NEJDŘÍVE vojensky zabralo Krym a PAK zfalšovalo referendum pře dhlavněmi zbraní, kterým to zdánlivě posvětilo. Už tehdy jelo podle Hitlerova mustru, který stejným způsobem provedl anšlus Rakouska.

Minské dohody především nikdy nedodrželo Rusko, a to je pak těžké něco dodržovat jednostranně. Žádné Minské dohody by nevznikly, pokud by Rusko dodrželo Budapešťské memorandum a respektovalo územní celistvost neutrální Ukrajiny.

Putinovu podporu posuzujete podle zfalšovaných voleb? V tom případě má Zelenskyj stoprocentní podporu a volby nejsou zapotřebí :-D Mimochodem, jak chcete uskutečnit volby na okupovaných územích? To jako že by tam ruští agresoři nechali zorganizovat ukrajinské volební místnosti? Trošku na hlavu, ne?

J. Jurax 2.4.2024 20:26

Jo, formálně jen satelit, de fakto ale spíš to druhé. Projevilo se to naplno v osmašedesátém.

V. Čermák 2.4.2024 19:44

Nejdříve USA vyprovokovalo státní převrat na Majdanu a chystaly se na svoji mírovou základnu v Sevastopolu, pak Rusko na základě Referenda zabralo Krym. Pak Ukrajina odmítla Neutralitu a nedodržela Minské dohody a vojensky útočila na Ruskou menšinu. Putin má 85%podporu obyvatel, ale jakou podporu má Zelenský? Volby zrušil, ze Strachu..;-D

V. Čermák 2.4.2024 19:36

S tím Zločincem Opatrně, pokud jako Zločince nenazveme i Kennedyho, Clintona, Bushe, mírotvůrce Obamu a bombarďáka Bidena...

A. Pašata 2.4.2024 19:20

No jo, to jsou pak čučkaři úplně všude. Kupříkladu v Rusku nezabránili masakru, i když dostali varování předem.

Zajímalo by mě, jak se dá zabránit útoku osamělým střelcem. Která informační služba na světě tohle zvládá?

A. Pašata 2.4.2024 19:18

NEJDŘÍVE Rusko ukradlo Krym a PAK Ukrajina zrušila neutralitu. Rusko vlastně vojensky napadlo neutrální zemi a v důsledku toho Ukrajina požádala o vstup do NATO. Na což měla právo a Rusku do toho nic nebylo.

A nelegitimní vláda je v Rusku, neexistují tam svobodné volby, jen zfalšované frašky.

A. Teplý 2.4.2024 19:02

Báje a pověsti o Čukovi a Gekovi Koudelkovi čučkaři zvládají.

Předejít ale útoku na Filozofické fakultě - to už je mimo jejich možnosti - to už vyžaduje profesionální schopnosti.

A. Teplý 2.4.2024 18:57

Rusko garantovalo územní celistvost neutrální Ukrajině - která neutralitu měla i v Ústavě.

Ve chvíli, kdy nelegitimní vláda na Ukrajině zrušila neutralitu a usilovala o vstup do NATO - byla už situace zcela jiná.

A. Pašata 2.4.2024 18:45

Koudelka o Čukovi a Gekovi nic takového netvrdí. A že jste důkazy neviděl ještě neznamená, že neexistují.

A. Pašata 2.4.2024 18:44

V roce 2022 podobní tvrdili, že Rusko má na háku Ukrajinu a že na ni nezaútočí. A světe div se, mýlili se. A teď se mýlí zase, pokud si myslí, že nás Rusko nemá za nepřítele.

A. Pašata 2.4.2024 18:39

Ne. Příčina toho konfliktu je ruský imperialismus.

Sliby měla Ukrajina od Ruska - mělo být garantem její územní celistvosti podle Budapešťského memoranda. A co jí to bylo platné? Rusko porušuje smlouvy jako na běžícím páse.

M. Těhanová 2.4.2024 18:25

Máte 100% pravdu. Úplně ve všem, co jste napsal.

D. Vydra 2.4.2024 17:49

je-li to tak, tedy 6vojáků na 1000 obyvatel, tak mají EU armády cca 2,6mil vojska (448mil obyvatel - https://european-union.europa.eu/principles-countries-history/key-facts-and-figures/life-eu_cs). Rusko 5,5mil vojska (147mil obyvatel - https://cs.wikipedia.org/wiki/Rusko).

Tedy pouze 2x více.

L. Peleška 2.4.2024 17:21

Souhlas. Rusko by bylo poraženo, asi by sáhlo k jaderné válce, která už vítěze mít nebude! S NATO si to Rusko nerozdá dobrovolně! I ten člověk z Kramlu to ví. Třikrát silnější protivník? Je to zločinec, ale ne blázen!

L. Peleška 2.4.2024 17:19

Roky zpět velebím na všech diskuzích USA. Třikrát nám v dějinách pomohly. Podle pretzidenta Wilsona se jmenuje nádraží. mHlavní nádraží! Ony byly tou věží svobody, ke které jsme se upínali coby puberťáci za socíku. Jenže levicový aktivismus v posledních dvaceti letech rozhoduje volby v EU i a posledních deset let i v USA! Merkel zničila prosperitu EU spojením se zelenými, Biden se spojil s marxisty ( viceprezidentka Kamala Hariss) a komunisty ( Bernie Sanders), on sám se snaží zavést v USA GD, jen aby byla jeho žena paní prezidentovou? Pokud vyhraje Trump, visí ve vzduchu rozdělení USA! I pokud se tak nestane, ani Trump za čtyři roky nedokáže vymést Augiášův chlév nejsa Heraklem! Pokud nějakým zázrakem ( spíše podvodem?) vyhraje Biden, hrozí ekonomický krach USA (Rusové i Asie začaly dedolarizaci, její výsledky se odráží na ceně zlata, jak se centrální banky zbavují Dolaru!) a v konečném důsledku ekonomické krize je i jediné řešení škrtající dluhy - válka!? Úpadek Západu vládnoucího několik století, jde odvrátit stěží. Levičáci vždy svedli lidstvo k válce ( nacionální socialisté i komunisté, nyní by to byli zeleninisté!), protože jejich progresivní myšlenky jsou jediné možné!? Raději revoluci, než krok zpět? Řešení nevidím...

M. Těhanová 2.4.2024 17:00

To jsme nikdy nebyli, byli jsme jejich satelit, ale toť vše. Ale bojte se, když vás to baví, já jenom doufám, že nedojde k nějaké provokaci. A i tak, my nejsme jejich soused, aby nás mohli napadnout první, jak se snaží kde, kdo lidem namluvit.