23.6.2024 | Svátek má Zdeňka


Diskuse k článku

U.S. KONGRES: O nás bez nás

Americká vláda od vpádu ruských vojsk na Ukrajinu posílá Kyjevu vojenské vybavení ze svých zásob, které pak doplňuje za peníze uvolněné Kongresem. V prosinci však finance došly.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hatina 2.4.2024 6:42

Mimochodem, možná znáte českou verzi toho výroku, ve dvojici Šimek Grossman.

"sice jsem ti to slibil, ale kdybys teď nic nechtěl, tak bych vypadal jako dobrák"..;-D

P. Hatina 2.4.2024 6:33

Copak, kdyby šlo jen o peníze, tak eur si taky může EU vytisknout v ECB kolik chce. Otázka je co s nimi bude dělat, když kapacity zbrojovek jsou taky přeplněné (třeba my dostaneme objednané F35 ky za tak dlouho, že na to Rusko čekat nebude).

Ale navýšit počet vojáků, jak to počítám na 6 násobek? To asi nepůjde, více Rambů kteří by to šlo dělat za větší peníze (neb lásku k vlasti) se v EU asi nesežene.

A udělat to přes masové povinné odvody? Je to nedávno, co pan prezident Pavel použil termín "administrativní odvody", a už se pak musel jeho mluvčí omlouvat, že tím ale vůbec ale vůbec nebylo míněno, že všichni ti odvedenci půjdou do armády. ;-D

P. Boublíková 2.4.2024 6:11

Krindypindy naší Mindy 8-o8-o8-o

V USA si rozhodují o svých penězích a striktně vzato, může jim po Ukrajině i zbytku světa být pendrek.

Jak jste, autore, přišel na tak obludnou myšlenku, že bychom měli mít nějaký vliv nebo podíl na rozhodování USA??? 8-o

K. Machala 2.4.2024 4:30

Kolik za ním stojí Rusů, neví ani Putin sám. Co je však zřejmé, že se bál pustit proti sobě do voleb nejen Navalného, ale dokonce i neznámého chcimíra Naděždina. Takový strach ze skutečných voleb vůbec nesvědčí o 70% podpoře. Ostatně gato info nemůže nebýt vařením z vody, protože není nijak ověřitelná.

L. Harvánek 2.4.2024 3:03

A nechcete ten nepoměr zvrátit vlastním příkladem?

I. Teren 2.4.2024 2:56

Cela ta sitiacia americkych vazalov s byvalou Ukrainou pripomina scenu z humoristickeho filmu "Aminal House" - Flunder narieka a jeho kolegovia ho utesuju "Si f..ed up, Ty si nam veril."

https://www.youtube.com/watch?v=MYQCb3qrBpo

Z. Koutecký 2.4.2024 2:18

Inu, pane Procházko, nemůžeme se věčně spoléhat pouze na pomoc USA. Na obranu před Ruskem se musíme připravit především my tady v Evropě. Především je třeba zajistit dostatek vojáků. V Rusku připadá na tisíc obyvatel cca 38 aktivních vojáků a záložníků. V evropské části NATO (E-NATO) je to jen cca 6-7 vojáků a záložníků na 1000 obyvatel. To je příliš velký nepoměr v náš neprospěch. E-NATO musí tedy volit ruskou cestu a vojenskou službu učinit finančně atraktivní. Dále je nutno zajistit dostatečnou výzbroj a výstroj, tzn. vydávat na zbrojení nejméně dvojnásobek finančních prosředků, tj. minimálně 4% HDP a další prostředky na urychlený rozvoj evropského zbrojního průmyslu. Většina států E-NATO si bude muset zřejmě na tato opatření vzít půjčky. Ovšem dnes nejsou dluhy kolem 100% HDP žádná vzácnost a přesto takto zadlužné státy dobře prosperují. USA mají vládní dluh kolem 120% HDP a přesto jsou stále ekonomicky nejsilnějším státem.