Sobota 1. 6. 2024Laura polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 57
  • Poslední: 6.4. 2016 21:03
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
K. Janyška 6.4.2016 10:02

Nejsem pro přezbrojené občanstvo. Jsem pro povinné odvody

a aspoň 3 měsíční povinný vojenský výcvik mladých mužů a dobrovolně i žen... Dzp.

J. Lepka 6.4.2016 11:22

Re: Nejsem pro přezbrojené občanstvo. Jsem pro povinné odvody

A bránit se můžou vojenskou knížkou ?

R. Langer 6.4.2016 12:36

Re: Nejsem pro přezbrojené občanstvo. Jsem pro povinné odvody

Bránit se nemůžete, mohl by to třeba být rasismus, nebo něco podobně hnusného, co je důležitější než váš život, zdraví a majetek...

J. Frček 6.4.2016 13:12

Re: Nejsem pro přezbrojené občanstvo. Jsem pro povinné odvody

Nas bojar rikaval: je lepsi skoncit v kriminalu, nez na krchove. V podstate jde o to, ze mnoho lidi se necha zabit nebo zranit, ackoli jsou ozbrojeni. Na vine je strach, zda nebude zakrok posouzen jako neprimereny. A o tom je ta prvni veta. Je sice mozne ze organy vyhodnoti muj zakrok jako neprimereny, ale ja preziji...

S. Donát 6.4.2016 13:24

Re: Nejsem pro přezbrojené občanstvo. Jsem pro povinné odvody

Moje oblíbené americké přísloví říká, že je lepší být souzen dvanácti, než nesen šesti. A u nás je myslím celkem slušný zákon o zbraních a také rozumné znění paragrafu o nutné obraně. Takže při splnění několika základních prodmínek je velká šance na přiznání NO. Nosím proto, abych se v případě potřeby bránil, ne abych se nechal zrakvit...

J. Frček 6.4.2016 14:12

Re: Nejsem pro přezbrojené občanstvo. Jsem pro povinné odvody

Ono je to i o povaze. Nekdo je vlk a nema problem to zmacknout a nekdo je ovce a muze mit u sebe arzenal, ale nepouzije jej, bohuzel...

S. Donát 6.4.2016 14:26

Re: Nejsem pro přezbrojené občanstvo. Jsem pro povinné odvody

Mám obavu, že si nikdo nemůže být dopředu jist, jestli to v kritické chvíli opravdu zmáčkne, nebo ne. Jsem velmi rád, že jsem se do takové situace nikdy nedostal. Jen jednou a naštěstí nebylo potřeba mačkat, stačil jen zvuk natahovaného závěru...

J. Schwarz 6.4.2016 16:31

Re: Nejsem pro přezbrojené občanstvo. Jsem pro povinné odvody

V článku ovšem zaznělo jasně, že ozbrojený občan na teroristu několikrát vystřelil a nezastavil ho, zastřelil ho až policajt možná výkonnější zbraní. Obávám se, že u našeho soudu by bylo několik zásahů útočníka vyhodnoceno jednoznačně jako "nepřiměřená obrana".

J. Lepka 6.4.2016 16:28

Re: Nejsem pro přezbrojené občanstvo. Jsem pro povinné odvody

Jistě jste slyšel o panu Houšteckém. To pro naivní představu, že orgány vyhodnotí váš zákrok jako přiměřený :

http://gunlex.cz/clanky/kauzy/1665-kdyz-maji-soudci-pravdu

R. Langer 6.4.2016 16:32

Re: Nejsem pro přezbrojené občanstvo. Jsem pro povinné odvody

Ano, tahle to chodí v praxi. Naštěstí ne úplně vždy.

S. Donát 6.4.2016 20:25

Re: Nejsem pro přezbrojené občanstvo. Jsem pro povinné odvody

Ano, tu kauzu sleduji. Naštěstí je to spíš ojedinělý exces, než pravidlo.