18.5.2024 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Translidé? Pohlaví jsou jen dvě

Základní práva a svobody jsou nezadatelné, nezcizitelné, nepromlčitelné a nezrušitelné – stojí v ústavní Listině základních práv a svobod, přímo v jejím článku 1.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Písařík 10.12.2019 8:59

Těch lidí, transgenů, je odhadem, asi 4%. Nikdo jim neubližuje, společnost je toleruje. Netvoří rodinu, která je základem výchovy budoucích generací. Sami nejsou schopni zplodit dítě. A společnost je toleruje. jejich svazky nemohou být postaveny na úroveň rodiny. Snad to jednou pochopí.

R. Gramblička 10.12.2019 8:24

To je jen autorovo zbožné přání, že lidská práva jsou něco absolutní. Ne nejsou, lidé k nim museli dospět, vybojovat si je po předchozích špatných zkušenostech a snaží se je udržet, nakolik v nich vidí záruku, že se časy minulé již nevrátí. Nicméně, s absolutností přírodních zákonů nemají nic společného a mohou být časem pozměněna či odstraněna. Koneckonců, jsme toho právě svědky, kdy je svoboda slova, jeden z nejzásadnějších výdobytků, ohýbána, jak se to komu hodí a to i lidmi, kteří se sami označují za představitele těch pravých hodnot a ideálů

J. Lukavsky 10.12.2019 8:16

"Odpoví Chytrý Joch" neodpoví, odpoví lékař co se specializuje na příslušné choroby. Také jsou trisomici, XXX, XYY.... a spousta další poruch. S některými si doktoři poradí, s některými nikoli. J.L. end

J. Vintr 10.12.2019 3:17

Lidé se občas můžou rodit s různým tělesným či duševním postižením. Jde ale vždy o anomálii, nikdo nemůže tvrdit, že je to normální nebo dokonce žádoucí.

P. Štěpánek 10.12.2019 0:21

Co je to mód člověka? ;-D:-P nějaká jochovina co svět ještě neviděl. Mimochodem existují lidé co mají kombinaci XY chromozomů, vaječníky, penis a ženskou hormonální soustavu a to je pak mód jaký? Odpoví Chytrý Joch.