13.4.2024 | Svátek má Aleš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Bakulová 19.6.2011 7:49

ano, máte pravdu,

hned ve dvou věcech. Už dnes by mohli zaměstnavatelé vzít staršího člověka do práce, ale nedělají to. Proč, nevím. Oni si ani nezjišťují, zda je, či není schopen.

A ve druhé věci : mezi jinými chorobami, jejichž léčení je drahé jmenujete zelený zákal. Kolik stojí jeho léčení dnes, nevím, mám ho ale už 67 let a tak o tom něco vím, například to, že se žádný farmaceut nesnaží vyrábět oční kapky, které dříve stávaly korunu, ale prodává ty.které stojí řádově stokoruny. Že sklo do brýlí je tím dražší, čím je silnější, podle vzoru tvoje vina, že vidíš čím dál hůř. Že v této zemi máme jediného výrobce očních protéz a ani se nijak nesnažíme, aby jich bylo víc.

P. Fiala 18.6.2011 18:49

Společnosti lidí a tvorby bohatství

""To nepřinese jen sociální problém, ale prostě je budeme muset zaměstnat.""

To je myšlení strany "zaměstnavatelů"? Bez "zaměstnance-otroka" by podnikatel velmi málo zmohl. Stát, demokratický stát, demokraticky volení zástupci státních mocí jsou regulátorem mezi oběma skupinami. Snad několik roků však větší skupina lidu (zaměstnanci?) vnímá, že přerozdělování vytvářeného bohatství je podivně rozdělována, takže se organizuje a projevuje.

K důchodům a důchodcům a tvorbě bohatství státu::  Vše záleží na produktivitě práce lidí, produktivitě lidí a strojů, a co nevidět téměř neomezeným možnostem robotů (viz automobilismus, elektrotechnika, potravinářství, zemědělství, atp.). Vše je dáno vzdělaností a touze po poznání obyvatel státu či možnosti používání globálních know-how. Kdepak bychom byli, kdyby USA a západní státy vč. východních elektronických tygrů drželi stále technologické embargo na komunistický blok ve střední Evropě a SSSR?

Ž. Halabudová 18.6.2011 13:43

Re: V čem podnikáte s

Sbírají takové blbce,jako jseš ty a dělají z nich masokostní moučku na hnojivo.Ty jseš,ale debil.

J. Kanioková 18.6.2011 13:07

Souhlasím s autorem, i s částí textu jiného článku -

"stávka nebyla o pomoci lidem. Tato stávka byla testem celkové frustrace veřejnosti a její ochoty vrátit se k "socialismu s lidskou tváří". Pokud by tzv. stávka měla masovou podporu, následoval by pokus o vyvolání předčasných voleb a prosazení vlády ČSSD podporované či v koalici s KSČM. To byl skutečný důvod a cíl stávky."

J. Šejnoha 18.6.2011 10:40

velmi dobrý článek

Pobírat  státní rentu v pokud možno nejnižším věku ( například tolik populární výsluhy  policistů apod.)  je  jedna  věc  a  být  odepsaný  v 60-ti je  věc  druhá.

Osobně  znám většinu seniorů, kteří vůbec nemají touhu složit ruce do klína.  

U zdravotnictví je problém v tom, že  se zdravotní daň  nazývá  zdravotní pojištění.

Pojištěnci ( ve  skutečnosti plátci daně )  mají pocit, že  se  ve  smlouvě  nic  konkrétního o   spoluúčasti nedočetli a že  jsou   bráni na  hůl.  Spoluúčast u havarijnho pojištění auta  přitom  pochopí každý.  Patrně  je  třeba  přidat v osvětě a se všemi sepsat pojistné smlouvy.  Tam bude zase problém, že smlouvu mají podepsat obě  strany dobrovolně.

A. Reček 18.6.2011 9:32

Je na tom dost pravdy.

Základní chybou je, že  zodpovědní ministři při sestavování reforem v jejich rezortu si ty konce lidských těl trochu popletli a sedí si na mozku. Občané ví dobře, že musí konečně dojít k reformám, ale to musí být reformy a ne pouhé rozpočtové škrty či zavádění nových poplatků. Místo zavádění nových poplatků, by  měly být odhalovány toky zbytečně vyhazovaných milionů korun. Zdravotnictvím počínaje a armádou konče.

I. Schlägel 18.6.2011 7:41

Re: V čem podnikáte s

Co je Vám do toho?

S. Ševeček 18.6.2011 6:51

V čem podnikáte s

panem Kasamurou?