15.10.2019 | Svátek má TerezaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


SPOLEČNOST: Příliš mnoho nepoučitelnýchŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 10, poslední: 30.3.2010 18:39, přehled diskusí

Projev pronesl:
Autor: R. Sedláček Datum: 30.3.2010 15:04

na půdě parlamentu soudruh Klement.Paroubek

Pro pamětníky i mladé zvídavce:
Autor: K. Kužel Datum: 30.3.2010 13:52

Na svém blogu

http://karelkuzel.blog.idnes.cz

mám dva seriálky:

Staré zlaté časy - jak jsem vnímal svoji dobu od útlého věku   a

Požár na stole - kratochvilná historka s estébáky

Příliš mnoho nepoučitelných:
Autor: T. Kočí Datum: 30.3.2010 13:08

Skvělý článek.Jen bych dodal,jak absurdní byly názory Rusů-kdyby to báťuška Stalin věděl,jak tu trpíme-přitom je tam poslal.Stejně ,ne-li absurdnější byly nápisy v Praze v 68 :Lenine probuď se,Brežněv se zbláznil.Ne nezbláznil on šel Leninskou cestou a my byli uplně pitomí.

Prostě poučení už bylo dost.Kdy se těm lidem v palici rozsvítí_

Re: Příliš mnoho nepoučitelných:
Autor: K. Kužel Datum: 30.3.2010 13:49

Solženicyn řekl o rozdílu mezi Leninem a Stalinem něco v tom smyslu, že Lenin byl celkem racionální zločinec: tam, kde stačilo pro zastrašení popravit či prostě zastřelit sto lidí, dal jich zabít sto. Avšak Stalin zlikvidoval v takovém případě lidí tisícovku, protože byl zločinec šílenec.

http://karelkuzel.blog.idnes.cz

Fajn!:
Autor: J. Císař Datum: 30.3.2010 12:11

Skvěle napsaný článek. Perfektní obsah. Kdyby tak bylo možno z něj učinit "povinnou četbu". Ale to náš současný systém pochopitelně neudělá a ani nechce dělat, a ani  já bych si takové vyhlašování povinnosti ve skutečnosti nepřál. Zažil jsem toho povinného dost a dost. Tak jen přání, aby si ten článek přečetlo co nejvíce čtenářů

prilis mnoho...:
Autor: S. REHULKA Datum: 30.3.2010 9:44

 Ta bolseviky moralne znicena generace musi vymrit, ti mladi, maji-li zajem o historii maji moznost ji cist a poucit se. Nepouci-li se, neni pomoci....

Jenže...:
Autor: J. Měrka Datum: 30.3.2010 6:44

...léta po "sametu" (o revoluci nelze příčetně mluvit) vlády vykrádaly všeobecný majetek (včetně Clausovy neprávní privatizace). Dokonce i přeplatky na důchodovém pojištění.  Problém je, že se politici neumí a ani nemusejí (v českém prostředí) stydět, natož podat demisi, když jsou identifikováni jako primitivní úplatná hovada. Jestli oni ti Němci atd. nemají tak trochu pravdu, když...?  Jestliže jsme měli deficit v době prodejů čehokoliv, jak zvládneme dluhy teď, kdy "špajzka" je prázdná?

Neházejme to na mládež:
Autor: M. Freiová Datum: 30.3.2010 0:23

Voliči komunistů jsou starší, resp. staří lidé. Naše mládež (prvovoliči) volí rozumněji, než jejich vrstevníci např. v bývalé NDR.  Podíl prvovoličů hlasujících pro komunisty nepřesahuje u nás 5 %.

Myslím, že s mládeží můžeme být spokojeni. Na kursech pro středoškoláky přednáším o vývoji komunistického režimu u nás a jsem ráda, že se mladí zajímají zejména o 50. léta a kladou zásadní otázky.

mf

Re: Neházejme to na mládež:
Autor: S. Libor Datum: 30.3.2010 14:19

Jenže komunisté mají od revoluce přibližně  stále stejný počet   hlasů. Na jejich 1. májích bylo vidět převážně důchodce, takže jsme se domnívali, že se  počet  jejich příznivců bude snižovat. Po 20 létech tomu však není, takže jsou asi doplňováni mladou generací. Bohužel často slýchávám od pamětníků, že rohlík stál 30 hal., rekreace na týden 70 kčs a podobné žvásty a bojím se náš člověk slyší na takové věci víc, než na nějaké Gulagy kdesi v Rusku. Televize sice často uvádí dokumenty o hrůzách komunismu, ale mám obavy, že to většina lidí, zvlášť těch mladých nesleduje.

Re: Neházejme to na mládež:
Autor: J. Novak Datum: 30.3.2010 18:39

Jo, hochu, kdyby vlády a strany vládly pro lidi a ne pro svou vlastní kapsu, potom by možná voličů KSČM ubývalo. Ale pokud bude neustále růst množství těch, kteří "padají na hubu" a shora se jim budou vysmívat různí Jančíkové, Burgermistři, Bémové, DalíkoTopolové apod., bude voličů KSČM přibývat, napřed jenom aritmetickou řadou, potom řadou geometrickou. Až bude ta vaše dnešní mládež stát frontu na pracáku, také asi nebude nadšeně volit ODS.