21.6.2024 | Svátek má Alois


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Sedláček 30.3.2010 15:04

Projev pronesl

na půdě parlamentu soudruh Klement.Paroubek

K. Kužel 30.3.2010 13:52

Pro pamětníky i mladé zvídavce

Na svém blogu

http://karelkuzel.blog.idnes.cz

mám dva seriálky:

Staré zlaté časy - jak jsem vnímal svoji dobu od útlého věku   a

Požár na stole - kratochvilná historka s estébáky

T. Kočí 30.3.2010 13:08

Příliš mnoho nepoučitelných

Skvělý článek.Jen bych dodal,jak absurdní byly názory Rusů-kdyby to báťuška Stalin věděl,jak tu trpíme-přitom je tam poslal.Stejně ,ne-li absurdnější byly nápisy v Praze v 68 :Lenine probuď se,Brežněv se zbláznil.Ne nezbláznil on šel Leninskou cestou a my byli uplně pitomí.

Prostě poučení už bylo dost.Kdy se těm lidem v palici rozsvítí_

K. Kužel 30.3.2010 13:49

Re: Příliš mnoho nepoučitelných

Solženicyn řekl o rozdílu mezi Leninem a Stalinem něco v tom smyslu, že Lenin byl celkem racionální zločinec: tam, kde stačilo pro zastrašení popravit či prostě zastřelit sto lidí, dal jich zabít sto. Avšak Stalin zlikvidoval v takovém případě lidí tisícovku, protože byl zločinec šílenec.

http://karelkuzel.blog.idnes.cz

J. Císař 30.3.2010 12:11

Fajn!

Skvěle napsaný článek. Perfektní obsah. Kdyby tak bylo možno z něj učinit "povinnou četbu". Ale to náš současný systém pochopitelně neudělá a ani nechce dělat, a ani  já bych si takové vyhlašování povinnosti ve skutečnosti nepřál. Zažil jsem toho povinného dost a dost. Tak jen přání, aby si ten článek přečetlo co nejvíce čtenářů

S. Rehulka 30.3.2010 9:44

prilis mnoho...

 Ta bolseviky moralne znicena generace musi vymrit, ti mladi, maji-li zajem o historii maji moznost ji cist a poucit se. Nepouci-li se, neni pomoci....

J. Měrka 30.3.2010 6:44

Jenže...

...léta po "sametu" (o revoluci nelze příčetně mluvit) vlády vykrádaly všeobecný majetek (včetně Clausovy neprávní privatizace). Dokonce i přeplatky na důchodovém pojištění.  Problém je, že se politici neumí a ani nemusejí (v českém prostředí) stydět, natož podat demisi, když jsou identifikováni jako primitivní úplatná hovada. Jestli oni ti Němci atd. nemají tak trochu pravdu, když...?  Jestliže jsme měli deficit v době prodejů čehokoliv, jak zvládneme dluhy teď, kdy "špajzka" je prázdná?

M. Freiová 30.3.2010 0:23

Neházejme to na mládež

Voliči komunistů jsou starší, resp. staří lidé. Naše mládež (prvovoliči) volí rozumněji, než jejich vrstevníci např. v bývalé NDR.  Podíl prvovoličů hlasujících pro komunisty nepřesahuje u nás 5 %.

Myslím, že s mládeží můžeme být spokojeni. Na kursech pro středoškoláky přednáším o vývoji komunistického režimu u nás a jsem ráda, že se mladí zajímají zejména o 50. léta a kladou zásadní otázky.

mf

L. Severa 30.3.2010 14:19

Re: Neházejme to na mládež

Jenže komunisté mají od revoluce přibližně  stále stejný počet   hlasů. Na jejich 1. májích bylo vidět převážně důchodce, takže jsme se domnívali, že se  počet  jejich příznivců bude snižovat. Po 20 létech tomu však není, takže jsou asi doplňováni mladou generací. Bohužel často slýchávám od pamětníků, že rohlík stál 30 hal., rekreace na týden 70 kčs a podobné žvásty a bojím se náš člověk slyší na takové věci víc, než na nějaké Gulagy kdesi v Rusku. Televize sice často uvádí dokumenty o hrůzách komunismu, ale mám obavy, že to většina lidí, zvlášť těch mladých nesleduje.

J. Novak 30.3.2010 18:39

Re: Neházejme to na mládež

Jo, hochu, kdyby vlády a strany vládly pro lidi a ne pro svou vlastní kapsu, potom by možná voličů KSČM ubývalo. Ale pokud bude neustále růst množství těch, kteří "padají na hubu" a shora se jim budou vysmívat různí Jančíkové, Burgermistři, Bémové, DalíkoTopolové apod., bude voličů KSČM přibývat, napřed jenom aritmetickou řadou, potom řadou geometrickou. Až bude ta vaše dnešní mládež stát frontu na pracáku, také asi nebude nadšeně volit ODS.