25.2.2024 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Popis pnutí kolem justice

Obecně platí v sociologii pravidlo, že velké zlomové chvíle jsou vždy logickým důsledkem prvního kroku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Szirotný 26.5.2019 21:41

Kam až jste to klesl pan Hvížďalo

"... učinil prezident tím, že jmenoval do funkce předsedy vlády trestně

stíhanou osobu, které hrozí v brzké době žaloba, a tudíž by měla být

postavena před soud."

Dnes to dobře vysvětlila v Partii bývalá ministryně spravedlnosti Válková. Policie ukončila šetření a předala věc státnímu zástupci. Ten má jen tři možnosti - podat obžalobu, čímž věc půjde k soudu, nebo vrátit policii věc k došetření anebo ... trestní stíhání zrušit. Takže premiérovi hrozí stejně tak obžaloba jako sproštění obvinění. I kdyby došlo k situaci která by byla pro premiéra nejméně příjemná, tedy k podání obžaloby, nic to neříká jak soud může dopadnout. Může být odsouzen, ale může být také osvobozen.

V. Kotas 26.5.2019 14:04

Re: Notorický lhář Hvížďala

Tak jest.

T. Wiszniewski 26.5.2019 0:35

Notorický lhář Hvížďala

nedokáže napsat ani odstavec bez lži. Obzvláště nechutné, přímo úchylné, jsou jeho lži o našich spojencích z V4 - o Polsku a Maďarsku.

J. Vlček 25.5.2019 16:47

Re: Přesně !

Kdo zná trochu ptactvo, musí mu Donald Tusk nutné připomínat ptáčka kulíka. Ten totiž kulíkuje jako Donald Tusk.

J. Kanioková 25.5.2019 14:08

Přesně !

O naší justici si nemyslím nic hezkého už dáááávno. A Polsko ? Tam po Sametu neudělali s justicí žádné tóčo, žádné čistky, nechali ji v klidu. Bohužel. Takže dnes dohánějí to, co bylo třeba udělat dávno. A Maďarsko ? No, tam se začalo prosazovat myšlení "liberálních elit" protlačované sorošovou středoevropskou univerzitou, a tudíž začal protitlak Fidesu, který má většinovou podporu v zemi. Maďarská většina je spokojená. Celkem i polská většina, akorát se tam dere k moci eurohujerská část společnosti pod vedením Tuska, která tam dělá dost dusno.

J. Ráž 25.5.2019 13:06

Kecy

a pokus o manipulaci za použití selektivních a subjektivně zkreslených informací. A to jste byl kdysi, pane Hvížďalo, dobrý novinář!

V. Kotas 25.5.2019 11:33

Re: Pane Hvížďalo,...

Tak jest.

V. Kotas 25.5.2019 11:31

Re: Tak

Tak jest.

B. Vaníčková 25.5.2019 10:23

ŽVANIVÝ SLIMEJŠ,

který ze sebe hodí na papír cokoli o čemkoli a jak dlouhý blábol někdo chce.

P. Lenc 25.5.2019 9:58

Tak

v Polsku a Maďarsku vládna jedna strana a to je katastrofou? Tyto strany pane Hvížďalo zakázaly opozici a zakázaly jim účast ve volbách? Jsou zakázány demonstrace? O čem to blábolíte? Až tyto strany zlikvidují opozici tak jak to udělali nacisté a komunisté, tak potom bude váš blábol relevantní.Ale nic takového v těchto zemích nehrozí a vy lžete jako "pokrokoví"politici a novináři, včetně vás.Fašizující neomarxisté volají chyťte fašisty.A vy jste se stal hnojem, který se k této smečce připojil.

J. Vlček 25.5.2019 9:16

Pane Hvížďalo,...

...je dojemné, až zarážející, jak vám leží na srdci obava o demokracii v zemích, jako jsou Polsko, Maďarsko a nakonec i Česko, v nichž si moc, podle vás uchvátila, ta či ona strana.

To, že ty strany, které tak vehementně osočujete z uchvácení moci, tu moc získaly díky vítězství ve volbách v těchto zemích, vás evidentně zneklidňuje. Na druhé straně to, že si moc v EU přivlastňují nikým nevolení elitáři západních zemí, kteří chtějí diktovat celé evropě a všem evropským národům, které by nejraději rozpustili v eintopf guláši evropského nenároda, vás nechává naprosto v klidu.

Je vidět,že ve vašem případě se plně uplatňuje přísloví: Koho chleba jíž, toho píseň zpívej.

R. Meišner 25.5.2019 8:05

a co tím chce autor

říci a jaké řešení navrhuje? to jsme se nedozvěděli. v demokracii jsou jediným legitimním prostředkem volby, popř. předčasné volby. tak do toho, autore,--a uvidíme kdo je vyhraje. ha-ha-ha.

K. Salajka 25.5.2019 7:43

Demokracie

má být především adresná. To, že manifestaci vede trio klučinů jejichž jména se viditelnou politikou nezašpinila, vypovídá samo za sebe, i když v davu jsou vidět někteří poitici. Babišovo panování má jistě řadu kritických bodů. Otázkou je, proč opoziční politici nedokázali jeho vzestupu, založenému na straně s hlasy 30 % voličů čelit. Ve skutečnosti demokracie funguje, a proto může Babiš rozhodovat o tom, kdo bude ministrem - s omezením daným koaliční smlouvou. Cirkusy kolem ministrů, které rozpoutal Zeman, vedly k zpochybnění tohoto práva a to nahrálo ulici jako každé jednání proti duchu Ústavy. Nejvíc o Babišovo svržení usiluje nepochybně Brusel, protože ten ovládají skuteční darebáci přes Evropskou komisi.

V. Kotas 25.5.2019 5:54

Za pnutí kolem justice, si může ona sama tím,

co předvádí občas svými rozsudky a délkou soudních procesů.