Středa 29. 5. 2024Maxmilián, Maxim polojasno10 °C

Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Ochota k obětem

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 103
  • Poslední: 25.8. 2009 14:07
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
Novák 24.8.2009 10:39

V kterépak dozorčí radě sedíte?

Která dozorčí rada Vás živí, pane Krejčí? Zrovna dnes je kousek vedle takový hezký článeček, tam by se mělo začít s šetřením nejdříve. Komunální politici dokáží "bokem" vydělat i milion korun za rok

Andrea 24.8.2009 16:57

Re: V kterépak dozorčí radě sedíte?

Máte na mysli článeček o silné dvojce Slamečka x Novák (oba členové ODS)?

Jirka 24.8.2009 10:22

Zlatá slova

Máte velikou pravdu. Jenže přeci nemůlžete chtít od bolševika z Lidového domu, aby říkal pravdu. To by znělo asi takto:

Vážení voliči, miliardu z Vámi zaplacených daní jsme bohapustě prožrali a přitom jsme se hezky poměli. Nepostavili jsme kvalitní silnice, čističky vod, nezateplili domy - Vaše peníze jsme rozdali našim voličům - líným, hloupým a neschopným lidem, spodině společnosti. A díky jejich hlasům jsme si žili jako králové - vlastní prací bychom to totiž nikdy nedokázali.

Volte nás zase! Budeme si krásně žít! Bez vašich hlasů z nás budou nezaměstnaní - jsme totiž hloupí, líní a neschopní - jsme SOCANI!

 

brblal 24.8.2009 11:49

Re: Zlatá slova

Podobně nemůžete nikdy slyšet z Jánského vršku od nenažraných ODeSáků nic o vrácení daní zpět,nežli se pomocí přeběhlíků zmocnili vlády.Od nich zase slyšíte o trestání úspěšných.Jen nevím jak mohli zdejší miliardáři přijít poctivě ke svému bohatství.Nejspíše podvody nebo tunelem.Ještě ani jeden nezveřejnil podrobně s čím začínal a jak pomalu rostl jeho majetek,jakými transakcemi a ne čem tak poctivě založil své miliardy.Ani pan generální z ČEZu si statisícový plat nezaslouží,protože ty zisky vydřl z nás samotných.A dar desítek miliard od státu za prodej povolenek také není asi to správné podnikání.

Dr.Sid 24.8.2009 12:05

Re: Zlatá slova

No jiste je ze nekdo dane plati, a nekdo je z nich placen. Je treba si uvedomit, ze oblzvlast v dobe EU je emigrace snazsi nez kdykoliv jindy. Az se ti platici nakrknu a vemou nohy na ramena, pak teprve budou mit duchodci problem.

brblal 24.8.2009 12:12

Re: Zlatá slova

O důchodcích píšete Vy,já se o nich nezmínil jediným písmenkem.Tak už je nechte postřílet a budete mít všechno vyřešené.Jen si uvědomte,že oni byli kdysi v produktivním věku,ve kterém jste dnes Vy. a že také jednou zestárnete !!!!!!!!!!!!!!

Jura Jurax 24.8.2009 13:20

Re: Zlatá slova

Jojo, brblale, jste práv svému nicku a s prominutím blbej tak, že nemůžete než býti voličem socanů nebo komoušů ... ono totiž tahle daňová progrese (viz můj příspěvek výše) se netýká pár desítek miliardářů (ti si ostatně dokážou zajistit, aby neplatili moc, případně ani ťuk), ale statisíců zaměstnanců, co si dovolují mít třeba pouhý dvojnásobek průměru - ti to nesou na svých hřbetech, protože je jich moc a je jednoduché je jako zaměstnance odrat.

Vy ovšem závidíte tak, že Vás ty primitivní kydy z lihového domu, co tu papouškujete, zcela zaslepují ... mimochodem kolik platíte měsíčně celkem daně (zdravotní, sociální, daň z příjmu) v Kč? Asi to nebude moc ... ;-)

Jura Jurax 24.8.2009 13:13

Re: Zlatá slova

R^R^R^

Václav 24.8.2009 9:40

Podle mne blábolíte.

 Píšete o tom kolik lidí se zašívalo v různých údržbářských dílnách a pochybnýc funkcích. To byla podle vás přezaměstananost. kvůli které jsme zaostávali. Zaostávali jsme proto, že jsme nebyly schopni se srovnat se západem. tecnologicky, No a pokud se podívate  je zašíváků snad víc jak za komunistů. Nejsou poschováváni v dílnách, ale na různých úřadech a ministerstvech (omlovám se spoustě lidí, kteří tam poctivě pracují. aznám jich dost a vážím si jich) a přilepšují si k platu o úplatky a mám obavy že jich je taká skoro dvacet procent. A poslední věc k důchoddům. Důchodci by se měli uskromnit. Proč? Dúchodový systém stále přebytkový, a za dvacet let jsem slyšel o částkák. které neumím přesně definovat, ale byly obrovské a všechny se ze systému vyčerpaly, nevím kam. Pokud se tyto peníze utratili. nechápu. proč by meli být kráceni důchodci. Veškeré problémy se mohly řešit v naprostém klidu. Netvrdím, že se nemohu  mýlit, ale případá mi že dnešní si na dúchody skutečně vydělali.Jen ty vydělané peníze jso nekde jinde..

Novák 24.8.2009 10:45

Re: Podle mne blábolíte.

Těmi penězi z důchodových fondů totiž sanoval Klaus vykradené banky v 90 letech a vylepšil si tak státní rozpočet.

Jura Jurax 24.8.2009 13:24

Re: Podle mne blábolíte.

Důchodci by se měli uskromnit.  - ti se uskromňují už dávno, hlavně ti, kdož do systému hodně platili - díky rovnostářství a "zásluhovosti" našeho důchodového systému. Kde byly rozdíly v měsíčních platbách do důchodového systému v řádech tisíců, liší se důchody v řádech stokorun ... ;-€;-O:-(

V 24.8.2009 9:34

zase dalsi zvasty o nutnosti utahovani pasku

proc nam teda stat nepovoli obojky (regulace hospodarskeho zivota zeme), abysme toho mohli vic udelat a tim padem vic platit do erarni kasy?? Proc jen koukat jak nas jeste vic oskubat?

Krome toho, ty dluhy se na nas uz davno podepisuji a ne ze si zijeme bezstarostne v nejakem raji. Me to jako zadny raj tedy nepripada. Ty zvasty o potomcich, kteri to budou platit jsou jen zvasty, platime za ty dluhy tady a ted, vy, vy... schazi me slova a krome toho by to asi neproslo zdejsi cenzurou, takze asi takhle

Sumo 24.8.2009 11:30

Re: zase dalsi zvasty o nutnosti utahovani pasku

No protože většinově volíme socany, kteří mají toto v programu - řídit, utahovat, regulovat, do všeho žvanit a všechno zdanit

brblal 24.8.2009 12:06

Re: zase dalsi zvasty o nutnosti utahovani pasku

Zatím největší regulace nás postihla  v letech,kdy vládla O D S.Klaus privatizoval co se dalo ale nadneseně řečeno,druhý den po privatizaci nám oznámil že státní kasa je prázdná.Kam Ty miliardy zmizely,to už neřekl.Pořád se předhazuje že jsme všechno projedli ale že tady určitá vrstva  "podnikatelů" rozkradla všechno,o tom není prakticky nikde zmínka.Světový jazyk jsme obohatili o druhé slovo.První byl "robot" a druhý....."tunel".

Marat 24.8.2009 13:04

Re: zase dalsi zvasty o nutnosti utahovani pasku

Kdyby komunisté všechno všem neukradli, nemuselo se nic privatizovat. O co okradli ti privatizéři vás brblale? Neměl jste za komunistu nic a možná že ani dnes nemáte nic. Tak jste přece vůbec o nic nepřišel. Pokud to nevíte, tak ti privatizéři všichni byly komunisté z nomenklatůr.

Jura Jurax 24.8.2009 13:28

Re: zase dalsi zvasty o nutnosti utahovani pasku

No - při schodku 200 miliard má náš desetimiliónový stát na každého občana včetně kojenců a starců nad hrobem sekyru 20 000Kč. Na běžnou čtyřčlenou rodinku je to 80 000 Kč. Už jste začal splácet?

dada 24.8.2009 7:39

Když ono se někde musí vzít na

nezdanitelné náhrady poslanců, na neustále stoupající počet úředníků a černé duše ve státní správě a na jejich neustále se zvyšující platy (Kocáb chce nové ministerstvo a 400 milonů), na přímo nemravné doživotní výsluhy komunistických lapasáků, stbáků, policajtů za sezení v kanceláři (příští rok to má být údajně už 5 miliard). Tak se uskrovňujte holenkové. Oni si zase přidají a vy budete sušit hubu a zachraňovat republiku. 

LN 8/09 24.8.2009 8:39

Re: Když ono se někde musí vzít / otrocká práce v České republice 2009

Tisíce cizinců padly v Česku do otroctví, úřady otrokáře kryjí 6. srpna 2009  14:40

PRAHA - Za svou práci nedostávají zaplaceno a stále více se zadlužují.

Pokud chtějí z otrockého zaměstnání odejít, musí utéct nebo se draze

vykoupit. Desetitisíce zahraničních dělníků živoří v Česku v otřesných

podmínkách.

Jiřina 24.8.2009 13:36

Re: Když ono se někde musí vzít / otrocká práce v České republice 2009

Statisíce českých důchodců žije v Čechách v bídě. Že ne? Tak počítejte: Průměrný důchod necelých 10000 Kč, nájem bytu s poplatky za předraženou elektřinu, teplou vodu, topení, ti rozhazovační i za telefon a televizi, vydají minimálně 6000 Kč. Poplatky u lékaře a za léky dejme tomu 500 Kč za měsíc, zbývá 3500 Kč na jídlo, ošacení, hygienické prostředky, jízdné - potřeby nezbytné k holému přežití. Ti nemocní , z dřívějšího pracovního nasazení dnes sedření, si přivydělat nemohou, ti, kteří by si přivydělat mohli, práci z důvodu věku nenajdou. Předčasné úmrtí je naprogramované...

Jura Jurax 24.8.2009 14:06

Re: Když ono se někde musí vzít / otrocká práce v České republice 2009

Hm - a když máte průměrnou rodinu se dvěma průměrnými platy a čtyřčlennou, má na hlavu míň jak 10 000 čistého - a když si z toho nedejž bohové ještě chtějí zařizovat byt nebo splácet hypotéky a půjčky (což důchodci zpravidla nemusí, jsouce již zařízeni), mají výdaje s udržením kvalifikace, dojížděním do práce ... svět není černobílý, Jiřino ;-)

Jiřina 24.8.2009 15:51

Re: Když ono se někde musí vzít / otrocká práce v České republice 2009

Juro, svět má být barevný , ale též spravedlivý. Za to se musí bojovat, nemlčet. Mlčení je souhlas, nebo také rezignace, konec smyslu života.Dnešní důchodci byli dříve také v produktivním věku, vychovávali děti, chodili do práce, podporovali stát svými odvody do státní kasy. Ve své době živili, krom své rodiny, i tehdejší důchodce. Říká se tomu solidární systém důchodového zabezpečení. Společnost /stát/ je zde proto, aby si lidé vzájemně pomáhali, není-li tomu tak, pak se ptám, k čemu stát potřebujeme. Na obranu nám stačí vojsko. Starým lidem má stát zajistit důstojné stáří, aby ti lidé neodcházeli ze světa zklamaní nevděkem, se slzami v očích.Pokud žijí dva důchodci v jedné domácnosti, dá se to utáhnout. Ale, většina je těch, kteří zůstali sami. Jeden důchod na nájem a všechny poplatky okolo, nestačí.Mladé rodiny s dětmi, s průměrnými výdělky, také "na růžích ustláno nemají", tam je ale naděje, že se to časem může změnit k lepšímu. Rozdíl je zde v tom čase.

f 24.8.2009 15:58

Re: Když ono se někde musí vzít / otrocká práce v České republice 2009

Svět není spravedlivý. Jakékoli pokusy o nápravu nespravedlnosti otevíraly cestu ke koncentračním táborům.

Jura Jurax 24.8.2009 14:17

Re: Když ono se někde musí vzít / otrocká práce v České republice 2009

A ještě - když jsou důchodci na tom opravdu zle, děti, které důchodci dobře vychovali, jim jistě rádi k stáru pomohou, jsouce tím stařičkým rodičům povinovány ... ;-)

Jiřina 24.8.2009 16:56

Re: Když ono se někde musí vzít / otrocká práce v České republice 2009

Zní to cynicky, jistě to nemyslíte vážně. Důchodci  mají u státu své peníze, které si tam během pracovního života naplatili a které měl umět  hospodářský systém zhodnotit. Odkázat staré rodiče na děti, které, v dnešní době nezaměstnanosti ,i nejlépe vychovaní, nemohou rodiče finančně podporovat, je cynismus nejtvrtšího ražení.

vlasta 24.8.2009 17:14

Re: Když ono se někde musí vzít / otrocká práce v České republice 2009

To opravdu očekáváte od státu pozitivní zhodnocení "svých" peněz? Než Jurovy děti přispívající rodičům v důchodu mi připadne jako cynické spíš tohle ...

Ač ne ještě důchodce, mám "u státu" taky své peníze, leč neočekávám ani v nejmenším, že se bez důkladných reforem (minimálně důchodové) nějakých "svých peněz" nebo dokonce nějakého důchodu vůbec dočkám! Myslím, že je načase si začít opakovat dokola to, co kdysi řekl Gyurcsányi o lhaní voličům. Jakmile pochopíte jádro jeho výroku, nepotřebujete při cestě k volbám nic dalšího. Přeji u urny (volební) pevnou ruku.

Harry 24.8.2009 14:38

Re: Když ono se někde musí vzít / otrocká práce v České republice 2009

No jak Vam s tím souvisí to, že se průměrná doba dožití v ČR neustále zvyšuje? Většina důchodců jsou ženatí, čili důchod x 2= a ve dvou se lépe hospodaří, já kolem sebe žádnou opravdovou bídu a umírání hladem nevidím.

malstoka 24.8.2009 7:05

Jde mi ma nervy

pořád skuhrání důchodců, že celý život pracovali a teď nemají málem na chleba. Podotýkám, že jsem důchodce (72 let) po r. 1968 jsem nesměl pracovat jako grafik a do důchodu jsem pracoval jako kopáč, pomocný dělník a skladník. Mám "nadstandartní" důchod 11 500,- Kč. Když Paroubek začal lákat 13 důchodem 2 400,- myslel jsem, že mu půjdu hodit vejce na hlavu. Nemohu si vyskakovat, ale jsem spokojený. Od Paroubka ani od žádného jiného nic nechci, protože by to stejně museli zaplatit jednou moje děti, vnoučata a dnes již pravnouče.  Chci žít podle svého s pocitem svobody, že nemusím být vděčný za kousek žvance nějakému hoštaplerovi, nebo partaji.

Netřeba 24.8.2009 7:27

Re: Jde mi ma nervy

Další intoš, který půlku života nadával, že musí dělat, ale díky tomu tomu dneska machruje, že má  "nadstandarDní"  důchod. A zase nadává.  

malstoka 24.8.2009 7:51

Re: Jde mi ma nervy

Dejte si sprchu. Pokud umíte číst tak jediným slovem jsem nevyjádřil nespokojenost a nadávku. Je asi pro Vás velice složité chápat jednoduché věci, "nadstandartní" pro vaše pochopení byla ironie. Ale přesto přeji hezký den.

Marat 24.8.2009 13:00

Re: Jde mi ma nervy

Netřebo, nenašel jsem jediné slovo, kterým by nadával. Umíté vůbec číst a rozumíte přečtenému?

Neveřím že důchodcum v ČR je špatně, že dřou bídu. Důchodci  mají děti odrostlé a mají takové důchody, že zajišťují  slušný život. Důchody mají relativně větší, jak když živily dvě tři děti. V době kdy museli chodit do zaměstnání, museli šetřit na sobě daleko více. Deset tisíc na důchodce, to je slušný příjem.  Když manželé v důchodu mají dohromady 15 tisíc, tak žijí jako by rodiče v produktivním věku se třemi dětmi, museli měsičně vydělat 60 tisíc. Tak nač ten pláč? Takřka deně je okraden nějaký důchodce o životní úspory v částce deseti až i sta tisíce korun, ale ty peníze mohl ušetřit až z důchodu. Dokud měl na krku děti, tak nemohl ušetřit ani korunu.

mladý.k.70m 24.8.2009 14:41

Re: Jde mi ma nervy

 jsem také duchodce mám přesně pruměr a nemám se špatně ale spolitiky je mi na blití  a často i sté diskuze tady na psu proč si tady nemužem slušně vyříkat nazory ať pravičak nebo levičak,bez nadávek sprosťáren ,jsme stejní jak ti naši politikové.A že se budeme muset   uskrovnit je asi všem jasné jen si to nechcem připustit a že je potřeba od shora byměla být samozřejmost.