Úterý 21. 5. 2024Monika polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 92
  • Poslední: 4.11. 2017 4:28
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
M. Košařová 2.11.2017 10:23

Novináři a estébáci

Myslím, že skuteční estébáci se musí za břicho popadat, když čtou novinové články, ve kterých jdou za estébáky označováni lidé, které oni před revolucí šikanovali a zakazovali jim pracovat. Zatímco ti skuteční estébáci a jejich děti sedí spokojeně ve státních úřadech a spolupracují s našimi politiky. Žádný z našich politiků neprosadil, aby estébáci nemohli být ve státních úřadech. Dokonce se o nich ani nemluví a ani je nikdo nešikanuje. A nikdy nevznikly jejich seznamy, které by kolovaly po internetu.

A co napsat o novinářích, kteří píšou takovéhle články? Vždyť jsou to děti předrevolučních novinářů. A ti nikdy nebyli zvyklí psát pravdu. Takže těžko můžeme předpokládat, že budou mít ke lhaní zábrany.

A. Alda 2.11.2017 10:52

Jo.

Nelze nesouhlasit.

M. Moravcová 2.11.2017 11:17

Re: Novináři a estébáci

přesně tak

R. Langer 2.11.2017 13:11

Re: Novináři a estébáci

Na tom je hodně pravdy... :-(

S. Donát 2.11.2017 18:23

Re: Novináři a estébáci

Dobře napsáno.

F. Navrátil 2.11.2017 9:33

Říkám vám, že kavárna Miloše opět dosadí na hrad

Kritika vyznamenávání nemíří primárně proti vyznamenaným. Ona míří proti Zemanovi. To kavárna vede stále svoji zastydlou válku proti vítězi prezidentských voleb a neuvědomuje si, že tím urovnává cestičku k Zemanově dalšímu pobytu na hradě. Novou hlavu státu by generovalo lepší informování o nových kandidátech a zdvořilé mlčení k provokacím současného zdravotně handicapovaného prezidenta.

J. Lepka 2.11.2017 9:59

Re: Říkám vám, že kavárna Miloše opět dosadí na hrad

Trochu vás vyvedu z bludu: Kavárna momentálně řeší, zda se dočká státního pohřbu dřív než prezidentské volby.

P. Švejnoch 2.11.2017 10:10

Re: Říkám vám, že kavárna Miloše opět dosadí na hrad

No, když jsem viděl tu tiskovku s Babišem, skoro se bojím, že a) je správně... :-(

M. Valenta 2.11.2017 10:21

Re: Říkám vám, že kavárna Miloše opět dosadí na hrad

Svého starého nemocného otce byste ale do práce na dalších pět let neposlal nebo ano?

V. Čermák 2.11.2017 12:18

Re: Říkám vám, že kavárna Miloše opět dosadí na hrad

Ale lidi o něj mají velký zájem. Stejně jako kdysi o starého a nemocného Havla.....

M. Malovec 2.11.2017 9:20

Ti, kteří

"byli u komunistů" kvůli kariéře - abych mohl v zaměstnání postoupit výše" - byli korupčníci a ne slušní lidé. Slušní mohli být ti, kteří tam byli z existenčních důvodů, kvůli budoucnosti dětí nebo i z přesvědčení. Ti, kteří se stali straníky kvůli korytu dávali úplatek svým členstvím za funkci a moc. Nebo i jinak: strana je uplácela za jejich členství. Jeden z nich dokonce kandidoval na prezidenta a že tam byl kvůli kariéře bral jako omluvu. Hnus.

V. Halašta 2.11.2017 9:12

Záměrná manipulace s fakty nebo jen neschopnost?

Z téhož zdroje o Zemanovi: "Současně v letech 1990–1993 pracoval jako vědecký pracovník Prognostického ústavu ČSAV, do kterého nastoupil v lednu roku 1990."

M. Mikulec 2.11.2017 9:07

Kostlivci padají ze skříní

Tak to chodí. Kolaboranti, marxisti- dnes podnikatelé, co vykořisťují, političtí přeběhlíci...vůbec se mi nelíbila Havlova tlustá čára a jeho chráněnci komunisté. Petr Cibulka Havla pojmenoval úplně správně a trefně. Cibulka měl největší právo komouše nenávidět, odseděl si 9 roků. Jenomže ho už nikdo nechtěl slyšet a Cosmesi tosmesi, občanské fórum. Ta velká chyba se ukazuje např. i teď.

B. Brousková 2.11.2017 14:42

Re: Kostlivci padají ze skříní

"Havlova tlustá čára" ?? Máte v tom trochu guláš.Havel sice z balkonu na Václaváku jednou řekl : "Nejsme jako oni", ale o "tlusté čáře za minulostí"určitě nemluvil. Tu vynalezl , až ten co přišel po něm. Ten samý co hlásal "Jen více Kožených " A a zcela jistě tím nemínil polobotky. Tentýž, co filozofoval o potřebnosti "Velkého čelního skla a malých zpětných zrcátek". Je to marný, je to marný atd.

J. Kanioková 2.11.2017 19:00

No, vytrhávání ze souvislostí vám jde,

jste trapný..

P. Lenc 2.11.2017 8:57

Řev

Pražské kavárnické úderky kolem vyznamenávání na Pražském hradě je již tradičně očekávanou obehranou písničkou.Jó, takový Havel...že soudruzi?Zažil to Klaus, zažívá to Zeman a kdyby jich nebylo, musela by si nepřítele kavárna vymyslet.

A. Zajícová 2.11.2017 9:04

Re: Řev

zaprvé pražským kavárnám je Nohavica krajcvajc ukradený, toho poslouchaj hlavně bulači, zadruhé, když vyznamenával Havel, řvali socani, takže by to bylo fifty- fifty, zatřetí, netřeba vymýšlet, agentů STB se hemží mezi veřejně známými osobami habaděj.

P. Švejnoch 2.11.2017 9:20

Re: Řev

"Nohavicu poslouchaj hlavně bulači"

Mohla byste mi, paní Zajícová, ozřejmit, jak jste dospěla k této myšlence?

P. Lenc 2.11.2017 9:33

Re: Řev

Také by mně to zajímalo.

J. Kanioková 2.11.2017 19:03

Nejspíš proto, že se tak občas vyjadřuje "naše elita"

M. Valenta 2.11.2017 8:32

Mě nezklamal,

neboť se to dalo čekat. Písničky má ale skvělé.

M. Marek 2.11.2017 8:31

Není mi jasné

o čem mohl informovat Nohavica po setkání s Krylem na koncertu ve Vídni. To jako že pořád umí zpívat, líbí se mu v Německu, nemá rád komunisty ...?

A. Zajícová 2.11.2017 8:40

Re: Není mi jasné

například s kým z českých občanů se tam Kryl schází, zda něco posílá do ČSSR atd. Ale nepochybuji, že se mnohý umělec po návratu mohl přetrhnout, aby hlásil, Nohavicovi se to nejspíš moc nelíbilo. A vzhledem k tomu, že volby vyhrál agent Bureš je nějaký pasivní Nohavica zcela nedůležitý.

M. Moravcová 2.11.2017 11:14

Re: Není mi jasné

a odkud by to Nohavica asi věděl?

J. Kanioková 2.11.2017 19:05

KRISTOVANOHO !!!

To máte o Nohavicovi dost špatné mínění..

P. Harabaska 2.11.2017 8:09

Tvorba písničkářů jde okolo mně,

ale i tak srovnání Nohavici a Hutky hooří jasné pro Nohavicu. Intelektuálsky se tvářící Hutka drnká na kytaru, aniž by jeho "písně" kohokoli zaujaly. Od toho Nohavici se přece jen dá něco poslouchat.

M. Mikulec 2.11.2017 8:58

Re: Tvorba písničkářů jde okolo mně,

Hlavně se divím, proč se lidé jako Hutka vracejí. Jediný písničkář, o kterém vím, že na ČR právem kašle, je Charlie Soukup. Stbáci mu lámali prsty a mučili ho před očima jeho dětí. Ten je někde spokojeně zhulený v Austrálii.

A. Zajícová 2.11.2017 7:52

Nohavica je mi

celkem ukradený, ale informace, že pokud někdo vlezl do KSČ kvůli kariéře, byl slušný komunista je pro mne novum. Mně vždy připadalo, že jsou to ještě větší svině než ty nadšení budovatelé, neboť zištná podpora totality nemá se slušností nic společného.

F. Svoboda 2.11.2017 10:00

Re: Nohavica je mi

Díky za nejpravdivější ohlas !!!

M. Dvořák 2.11.2017 7:51

Brááávo

Jarku, jsi skvělý! Jen tak dál! Závist a nenávist jsou nevyléčitelné nemoci - na štěstí nejsou infekční. Snad jen dědičné.

J. Kanioková 2.11.2017 19:07

Souzním..