4.3.2024 | Svátek má Stela


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Mocná síla probuzená pohádkou o Karlovi

Volební kampaň kandidáta TOP 09 na prezidenta České republiky Karla Schwarzenberga opět ukázala, že v našem státě potenciálně existuje dosti vlivné ad hoc neformální uskupení. Opět, protože toto momentální společenství projevilo svou sílu například již na konci roku 2000 v období takzvané krize České televize.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Šejnoha 2.2.2013 0:31

menší zlo

Těžká volba mezi dvěma starými podvodníky.

Ale jen jeden srovnává prezidenta Beneše s válečnými zločinci !

Takže snad voliči rozhodli dobře.

M. Stuchlik 1.2.2013 20:37

Zemanoéva normalizace se už rozjíždí naplno

tolik oslavných článků, to bylo naposledy za Husáka.

J. Šejnoha 2.2.2013 0:24

Re: Zemanoéva normalizace se už rozjíždí naplno

Kde je nějaký oslavný článek na Zemana ?

M. Těhanová 1.2.2013 19:16

Zírám na ty dedukce.

Ta podpora K.S. nebyla tak velká proto, že by všichni byli obluzeni nějakou pohádkou, ale spíš tím zděšením, že by se snad prezidentem mohlo stát něco tak děsivého, jako je Zeman. První kolo dopadlo, tak jak dopadlo proto, že opět myslící lidé si uvědomili, že když se hlasy rozptýlí mezi hodně kandidátů, zůstane nám duo Zeman- Fischer a pak už vůbec nebude koho volit. To byla naprosto normální racionální úvaha, které se ovšem dopouštějí jen lidé, kteří myslí vlastní hlavou. Těch je bohužel velmi málo.

L. Severa 1.2.2013 17:50

Někteří diskutující pochopili

článek jako atak na pana Schwarzenbergra. Možná jsem nečetl pozorně, ale nepostřehl jsem, že by autor byl nadšen zvolením Zemana. Domnívám se, že by uvedené seskupení ad hoc nevzniklo, kdyby místo Zemana byl přijatelnějnější kandidát. Souhlasím s tím, že kolem osoby pana Schwazenbergra opravdu vznikl jakýsi až pohádkový mýtus.

J. Kanioková 1.2.2013 19:06

Jo, jo.... to je totiž v reálu ta Havlova "NEPOLITICKÁ POLITIKA"...

Byť bych Zemana v jiné situaci nikdy nemohla volit, v této manipulační smršti, víc než vstřícné vůči EU, mi nic jiného nezbylo, pokud si nechci připadat jako zbabělec.

A není všem dnům konec. Kalousek právě předvádí další kolo vydíráním.. a odmítání referenda o euru. Syčák !

M. Těhanová 1.2.2013 19:21

Re: Jo, jo.... to je totiž v reálu ta Havlova "NEPOLITICKÁ POLITIKA"...

Inteligentního člověka snad nelze zmanipulovat. Ten je nestranný a o věcech přemýšlí. Pokud ale není slepý a hluchý.nebo někoho nekriticky obdivuje a je ovlivněn jeho názorem. Přemýšlejte kde na téhle čáře stojíte vy.

J. Kanioková 2.2.2013 0:01

A kde vy ?

Já na čáře proti EU..

J. Milota 1.2.2013 17:20

loyalita

pana Karla Schwarzenberga k České republice se projevila v kause arbitráže TV3 vs. český stát. Jako jeden ze spolumajitelů TV3 pan K.S. žaloval český stát. V arbitráži ale nakonec česká rapublika (jako v mála případech) nakonec vyhrála. Nevzpomínám si, zda pan Sch. měl  v té době nějakou politickou funkci. Ale pochybuji o tom, že by v budoucnu jako případný president hájil zájmy našeho státu před svými vlastními zájmy (např. restitučními).

J. Milota 1.2.2013 17:21

Re: loyalita

P.S. Případ byl podrobněji uveden na NP dne 29.ledna.

J. Štrobl 1.2.2013 13:14

Člověk musí jen útrpností sledovat levicové pisálky,

kteří věnují tolik úsilí a papíru k jeho popsání bezduchými žvásty o nesvéprávnosti voličů Karla Schwarzenberga, aby zakryli prostý fakt, že si Češi zvolili za prezidenta samolibého starce s alkoholickými sklony a podivnými známostmi z mafiánských, estébáckých a zpravodajských kruhů jednoho rádoby spřáteleného státu, jehož představitelé sem přijedou občas na návštěvu s tanky. Bělohradský se Svobodou se alespoň podívali do slovníku cizích slov a snažili se být originální, ale pan (soudruh?) Jemelka se pouze pokusil spojit bláboly jmenovaných pánů dohromady. No proti gustu žádný dišputát. Proč, ale pane Jemelko nepíšete raději do Haló novin. Tam by Vám na to třeba skočili.

P. Pujman 1.2.2013 14:14

v duchu usnesení ÚV ČSM v roce 1951 - 52

http://www.youtube.com/watch?v=kYDrE6Fy7fI

J. Štrobl 1.2.2013 19:17

Re: v duchu usnesení ÚV ČSM v roce 1951 - 52

Znám to video, leč s trochou vzdělání se dá poznat, že scénka neevokuje rok 1951, ale asi 1926 a s trochou inteligence, že se jedná o žert.

J. Boleslav 1.2.2013 15:59

Re: Člověk musí jen útrpností sledovat levicové pisálky,

Přesně tak. Ještě se máme na co těšit.

J. Štrobl 1.2.2013 12:45

Člověk musí jen útrpností sledovat levicové pisálky,

R. Langer 1.2.2013 12:49

Re: Člověk musí jen útrpností sledovat levicové pisálky,

Jo jo, jak tady usilovně plivou na Zemana jako o závod... :-D

P. Pujman 1.2.2013 12:06

děkuji za článek

problém té pohádky je, že se děti ve škole učí, že nám havel přinesl svobodu a demokracii, zatímco o tom, že se spřáhnul s Čalfou a dalšími komunisty a položili tu základy bolševické klientelistické demokracie, se mlčí.

R. Langer 1.2.2013 10:09

No vida,

tak alespoň jeden inteligentní článek. Ale ještě jsem nepřečetl všechno. :-)

P. Urban 1.2.2013 9:49

Mohu jen souhlasit

S. Hovorka 1.2.2013 9:35

Perly

Pane Jemelko. Vy tady hodíte hrst perel proti diskuzní zdi, hrst perel, na kterých by mělo být hledáno, jak jsou jako perly krásné. Ale jak to povětšinou v netových diskuzích je, když se tam perla vyskytne, povětšinou vidí diskutující v perlách pouze kuličky, které se válejí po zemi, tedy pod jejich úrovni. A pak na nich klouzají a padají a mlátí hubami..tedy klavesnicemi, co jim jejich čas dovolí. Ztotožňují se pouze s tvarem,aniž vnímají lesk a barvy, pro které jsou perly perlami. Ale i o tomto přístupu Váš článek je. Zdravím Vás.

J. Mrkvička 1.2.2013 9:19

Pohádky o dobru

Takové pohádky jsou pro duševní hygienu lidí velice potřebné, protože:

"Rovněž ideje vzaly za své. Smyslem a cílem je spotřebovávat věci i zážitky. Užívat si života. ... Lidé jsou atomizovaní, zůstávají sami se svým existenčním strachem a tísní. I přes intenzivně provozovanou zábavu je to vyčerpávající."

J. Štrobl 1.2.2013 8:09

Žvásty

Spousta lidí volila K. Schwarzenberga, protože považuje Zemana za větší nebezpečí. Jen pohádkáři dělají ze Zemana spasitele bez poskvrny. Jak vidno, na dost lidí to zabírá.

J. Kanioková 1.2.2013 10:06

Nikde jsem nenarazila na to, že by někdo dělal ze Zemana spasitele bez poskvrny

R. Langer 1.2.2013 10:11

Re: Žvásty

No a spousta lidí volila Zemana, protože považuje Schwarzenberga za větší nebezpečí. Jen pohádkáři dělají ze Schwarzenberga spasitele bez poskvrny. Jak vidno, na dost lidí to zabírá.

J. Štrobl 1.2.2013 10:20

Re: Žvásty

Tak tedy opačně. Považuji Schwarzenberga za menší nebezpečí, že je bez poskvrny nebo že s ním ve všem souhlasím jsem neřekl.

R. Langer 1.2.2013 10:39

Re: Žvásty

No, teď už je pozdě, první slovo platí... ;-)

I. Kudrnová 1.2.2013 7:14

Asi nebyla tak mocná

Zkoušejí to pořád, ale mají velkou  smůlu a to nepředělají, kdyby se na hlavu postavili .  Pan  Klaus a pan Zeman jsou mnohem inteligentnější a vzdělanější, Víc jim jde o dobro.A toto  tyto  lidi nejvíc štve.  

I. Schlägel 1.2.2013 8:19

Re: Asi nebyla tak mocná

Samozřejmě jim jde o dobro. O vlastní dobro, jako komukoliv jinému. Na tom samozřejmě není nic špatného. Ale že by jim šlo o dobro národa na úkor dobra vlastního? Zapomeňte vesele. Takto to ve světě nefunguje, milá paní. Natož v Česku.

J. Boleslav 1.2.2013 16:01

Re: Asi nebyla tak mocná

Přesně tak.

J. Krásenský 1.2.2013 6:05

Díky za výstižný článek.

A pohádka už žije svým samostatným životem. A její vypravěči líčí boj dobra se zlem, jak je patrné z předchozích příspěvků. A hrdinný rytíř (ve skutečnosti kníže) Karel musí porazit devítihlavou saň klauzemana (zatím jen dvouhlavou - hlava jménem Miloš a hlava jménem Václav), aby osvobodil princeznu (nás), vrátil ji králi (zesnulý Václav Havel) a získal půl království (funkci presidenta republiky).... A spousty lidí i rozumných se chytilo na onen kýčovitý příběh a bude za něj bojovat do ... do roztřískání klávesnice. A už mají černobílé vidění světa, "kdo není s námi, je proti nám" a kdo je proti nám je fanatik a tunelář a nacista a fašista a komunista a hlupák a buran a nevzdělanec a venkovan a podvodník a pokrytec.... (a to zmiňuji jen publikovatelné výrazy). Nadhled to chce, přátelé nadhled...