24.6.2024 | Svátek má Jan


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Minority Report dnešní doby

Zkuste si malý test v oboru směřování západní civilizace: Co více ohrozí vás, vaši pověst i kariéru? Podezření z terorismu, nebo z pedofilie? Ta otázka je nastavena vyhraněně, ba přehnaně. Přesto se zdá, že blíže k realitě má odpověď b. Pedofilie vytěsňuje "starý dobrý" antisemitismus, ba i módní plagiátorství. Ukazuje to i aktuální aféra nové německé vlády.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 26.2.2014 0:00

Výborný článek!

Němci se na rozdíl od američanů nikdy nebojí svého státu, jsou bytostně neschopni pochopit (Reaganovo): "Stát je váš nepřítel"!

J. Jurax 23.2.2014 23:43

Re: Společnost

Múžu být autopedofil? Pietně doma přechovávám hanbaté obrázky sebe sama, an se nahatý povaluju na kožešince co batole. Dokonce jsem byl takto focen v ateliéru -před čtyřiasedesáti lety..

A co hůř - stejně pietně uchovávám hanbaté obrázky svých dcer co batolat na kožešince se převalujících či koupaných ve vaničce.

A těším se, že si stejně vyfotím vnoučata, až budou. Doufám, že se to ještě bude smět.

J. Sinnreich 23.2.2014 15:02

Pedofilni silenstvi

V 80 letech probehla v USA vlna pedofilnich procesu. Jednalo se o obvineni ze zneuzivani, deti prevazne v predskolni peci (kindergarden). Tri az ctyrlete deti, (nekdy i mladsi), svedcily pred soudem podle instrukci a navodu "specializovanych" psychologu. Postizeni pedagogove dostavali mnohalete tresty, nehlede na znicenou karieru. Nasledne bylo prokazano, ze se jednalo o podvod a masovou hysterii. I dnes si vsak musi ucitel davat pozor, aby snad "nepatricnym" dotykem (pohlazeni, drzeni za ruku) nevzbudil podezreni ze zlocinu.

J. Kanioková 23.2.2014 0:16

Díky za ten článek,

člověku se už z toho odporného POKRYTECTVÍ a falše nedělá volno !

A MEDIOKRACIE se tetelí blahem jak mohou "investigativně" rozkrývat kauzy, které nakonec ani (velkým) nebo vůbec prohřeškem nejsou. Ovšem to už se čtenář nedozví, to už se obvykle (pokud vůbec) objeví, až už to nikoho nezajímá.

Ale když jde o Gay parády, které spíš propagují to, co už možná čtvrtstoletí téměř nikoho nevzrušuje, tak to je benevolence žádaná absolutní.

Všechno je to důsledkem zrůdnosti zvané - Politická korektnost, fenomén dnešní doby - http://jdem.cz/26my4

Sice o něčem jiném, ale průběh... DANIEL KAISER: Nový vývoj v kauze Nagyová - http://jdem.cz/9puc6

J. Schwarz 22.2.2014 13:41

Re: Společnost

Čím víc se "společnost" zabývá "právy homosexuálů" a jejich údajnou "normalitou" tím víc démonizuje pedofily. Homosexuál se údajně  realizuje "po dohodě svéprávných jedinců" a "nikomu neškodí". Komu asi škodí pedofil, co si stáhne obrázky nahatých děcek  z pláže? Nebo si stáhne obrázky, které byly před 50-ti lety naprosto normální a nikdo by v nich nic nehledal? Ano, pedofila sexuálně uspokojuje kontakt s nedospělými. Pokud jej ovšem nerealizuje, nikomu neškodí, je "nebezpečný" jen potenciálně. Ovšem  skoro kterýkoli člověk  je ve stejném smyslu potenciálním vrahem. Co s tím?

P. Boublíková 22.2.2014 13:38

Re: Společnost

Ano.

Jako stará bába snad na tom budu o něco lépe (viz níže), ale dědkové s hezkým vztahem k dětem mají smůlu. Přitom by je mohli tolik naučit!

Šokovalo mě, když nám učitelka (ženská dokonce!) v první třídě sdělila, že z preventivních důvodů mají učitelky zakázaný jakýkoliv fyzický kontakt s dětmi. Že je tedy za odměnu nesmí pohladit.

Jak to bylo ve školce už si nepamatuju, ale myslím, že tam se zatím učitelky smějí s dětmi pomazlit.

P. Papež 22.2.2014 11:09

Společnost

Společnost se díky pedofilii zbláznila. Jako malý kluk (nyní jsem už důchodce) jsem chodil na pískoviště, kde jsem si povídal se stařenkami a staříky na lavičkách. V domě jsem chodil na návštěvu ke starému pánovi v suterénu, který měl spousty knih a naučil mě je mít rád. Dnes, když si sednu v parku a přibatolí se ke mně mrně, už si nedovolím na něj reagovat. Pohledy matek (ten dědek je určitě pedofil) mě předem odsuzují. Vždyť s malými dětmi si může podle nich povídat jen pedofil. Je to škoda, historický kontakt dětí s lidmi věku prarodičů byl dost důležitý, děti objevovali něco nového.

J. Kostelanský 22.2.2014 9:03

Obvinenie z pedofílie do dobrý spôsob ako sa niekoho zbaviť

Brat učí na strednej škole. Riaditeľom je tam tridsiatnik, veľmi schopný človek, angažuje sa aj v politike na regionálnej úrovni. Ako pedagóg pracuje s mladými - a nielen v rámci svojho pracovného času.

Raz odpovedal na nejaký mail, ktorý mu ktosi poslal - v dobrej viere, že pomôže situácii. Mail nejako súvisel s pedofilmi. Po čase si pre neho prišla polícia, bolo to i v médiách. Zatiaľ ešte čaká na ukončenie vyšetrovania. Mimochodom je ženatý a má deti.

Na Slovensku je to tak - ak je niekto príliš dobrý, tak ho treba zadupať do zeme - aj keď by mal byť obvinený z pedofílie.

Pred časom som čítal článok z USA (ale sám mu moc neverím, taký sa mi zdá absurdný), že tam bola z pedofílie obvinená mamička, ktorá držala svojmu malému synovi pri močení pindíka.

P. Boublíková 22.2.2014 7:19

Ale abych jenom nekritizovala

popis rozdílu mezi německou a americkou představou bezpečí je naprosto přesný.

Osobně mi daleko víc hoví ten americký styl.

P. Boublíková 22.2.2014 7:15

Re: Trochu pomýlený článek...

omluva za dvojí odeslání téměř téhož...

P. Boublíková 22.2.2014 7:14

Trochu pomýlený článek...

Gendernány by vám daly za uši.

Pokud by totiž ta otázka, zda je horší nařčení z terorismu nebo z pedofilie, byla vztažena k ženě, tak je odpověď zcela jednoznačná a právě opačná.

Žen-teroristek bylo a je jako máku, žena-sadistická pedofilka je extrémně vzácná výjimka. A žena-pedofilka (bez oné komplikace sadismem) je buďto mamina mnoha dětí nebo učitelka v mateřské školce milující své povolání.

P. Boublíková 22.2.2014 7:13

Trochu pomýlený článek... gendernány by vám daly za uši

Pokud by ta otázka, zda je horší nařčení z terorismu nebo z pedofilie, byla vztažena k ženě, tak je odpověď zcela jednoznačná a právě opačná.

Žen-teroristek bylo a je jako máku, žena-sadistická pedofilka je extrémně vzácná výjimka. A žena-pedofilka (bez oné komplikace sadismem) je buďto mamina mnoha dětí nebo učitelka v mateřské školce milující své povolání.

L. Krajíček 22.2.2014 2:41

Mít doma fotku caprdlíka dvanáctiletého kluka

to se nesmí.

Ale že má na stole každý mobil, v kterém jsou kovy, které např. v Kongu kutají stejně staří kluci, nikomu nevadí. Také nikomu nevadí chlastat kávu, kterou v Keni sbírají děti ve věku 6 až 14 let. O dětské práci v Mexiku vás přestane bavit číst, protože toho je plný internet. Vidět v Africe dvanáctileté zkušené hrdlořezy se samopalem v ruce a doutníkem v hubě, žádná vzácnost.

Takže vo co gou, ty zkur... pokrytecká (nejen) Evropo?

J. Brunner 22.2.2014 1:53

Je to tak,

že dnes může být společensky i pracovně zničen kdokoli kýmkoliv.