21.2.2024 | Svátek má Lenka


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Mikuláš se nám probral

Milion Chvilek pro demokracii prý podá správní žalobu proti omezení počtu účastníků na veřejných shromážděních, a to z toho důvodu, že limitování v této chvíli na 500 osob je porušováním svobody shromažďovací.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Buda 7.6.2020 13:04

Pane Holásku, VÁM jako Holáskovi se ten Mikuláš rozhodně neprobral. Původně mě napadlo, že se s Mikulášem Minářem znáte blíže, když víte, že je neduživý, slabého ducha, potřebuje demonstrace jako drogu, apod. ...(viz předchozí komentáře na NP), ale vidím, že o co méně o něm a Milionu chvilek víte, o to silněji se do něj trefujete. Sjel jste ho svou sžíravou ironií tak, že by od něj leckdo ani pověstnou kůrku nevzal. To se vám povedlo, evidentně se v tomto tónu "přispívání do diskuse" cvičíte. Podíval jsem se po vašich dalších příspěvcích a musím uznat, že zavilou kyselost a žlučovité odsudky projevujete i jiným osobám, pokud se nějak dostanou pod palbu vašeho hnojometu. Je spousta lidí, o kterých jsem nevěděl mnoho do chvíle, než jste nactiutrhačným komentářem probudil můj zájem o ně a úsilí zjistit, co to je za zrůdy, které se míhají naším veřejným životem a nikdo kromě vás s tím nic nedělá!?!? Musím si přiznat, že v mnoha případech jsem zjistil, že jde o vzdělané a zajímavé lidi, s jejichž názory třeba nemusím souhlasit, ale rozhodně stojí za to si je poslechnout. Z tohoto důvodu jsem vám vlastně vděčný za upozornění na zajímavé lidi. Řezejte do všech dál a žijte si tam tak jako dosud, v klidu se držte své mantry "takhle my tady žijeme" a žijte si tam tak dál. Přeji dlouhá léta.

K. Salajka 6.6.2020 22:19

Konání demonstrace na náměstí, kam se vracejí turisté, je nekorektní. Umožní totiž vydávat za účastníky demonstrace náhodné kolemjdoucí. Chce-li Minář ignorovat povolený limit počtu osob, měl demonstraci svolat rovnou na Letnou pláň, aby neobtěžoval ty, kdo se o politiku nestarají . Mají totiž také právo na klidný a nerušený pobyt ve městě.

P. Hatina 7.6.2020 7:47

Víte, v tom bych problém neviděl. Řekl bych že ti náhodně kolemjdoucí, včetně turistů se tomu náměstí v době demonstrace ve vlastním zájmu obloukem vyhnou. Kór když bude nepovolená, takže by pak z toho potom sami mohli mít potíže.

P. Dvořák 7.6.2020 8:12

Určitě všichni turisté budou bedlivě zkoumat, jestli v době jejich návštěvy náhodou někde nějaký zkrachovalý fráterník nekoná svoji bohoslužbu, aby se jí vyhnuli.

P. Hatina 7.6.2020 8:38

To si buďte jistej že si tu práci daj, minimálně co se děje kousek před nima. Protože maj bohatý zkušenosti i odjinud. Připlést se na Západě do nějaký demonstrace, tak dostanou od policajtů pendrekem a budou rádi když je neseberou :)))

K. Salajka 7.6.2020 8:31

Aby se Vám podařilo rozpoutat vášně, musíte mezi lidi rozdat víc matroše, dovézt lidi z Antify, dobře jim zaplatit a řídké řady mládežníků doplnit migranty a turisty naučit skandovat česky. Když z Vás oběť pronásledování nechce udělat vláda, musíte si pomoct sami. Nějakého Zifčáka už v čele průvodu jistě máte, a jak se to dělalo na Národní třídě s Martinem Šmídem si můžete nastudovat. Všechny tunely musí vést do Bruselína, zpátky ni krok.

J. Zelinka 7.6.2020 17:16

Nepovolená demonstrace v ČR neexistuje, protože ohledně demonstrací neprobíhá žádné povolovací řízení. Demonstrace se pouze oznamují.;-)

P. Hatina 7.6.2020 17:39

Není to tak úplně přesné. Za prvé, máte pravdu v tom, že že dle Zákona o shromažďování není nutné žádat o povolení demonstrace - pouze podat oznámení. Ale už není pravda, že neprobíhá žádné řízení-protože jak se dočtete v zákoně, úřad má pravomoc tu demonstraci - ze zákonem vyjmenovaných důvodů zakázat či omezit, popřípadě sám zavést nějaká opatření. Čili se tomu věnovat v interním řízení musí..

Ovšem, za druhé, máme u nás vela zákonů, a jeden z nich právě teď platný říká že masové akce nad 500 lidí jsou zakázány, Tedy včetně demonstrací. Teď je otázka co s tím, kterému zákonu dát přednost? Odpověď pro rusobijce a nepřátele Babiše a Zemana by byla snadná, snadná, můžou klidně na tu demonstraci jít, a pak zaplatit s čistým svědomím pokutu.. Bohužel pro ně, kdyby se na té demonstraci nedej bože někdo nakazil koronavirem, musí počítat, s tím že si je podají jiní "a lepší" znalci práva a stáhnou z nich poslední kalhoty na náhradu škody

J. Mičan 6.6.2020 15:45

Mynář nebo Minář. Oba jsou sympatičtí asi jako zelený Alzák a reklamy na hygienické potřeby.

J. Jirka 6.6.2020 19:39

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem.

R. Langer 7.6.2020 6:51

No, ten z Alzy ale funguje. ;-)

V. Pavelka 7.6.2020 10:43

Alzák ,jo a já pořád co to zelené bezpohlavní svoření je, gender neutrál..

P. Pavel 6.6.2020 14:54

... a holásek se posraI.

J. Jurax 6.6.2020 14:25

Ano, nechme Mináře se veřejně ztrapňovat. Na to má každý občan republiky nezadatelné právo, jenž nesmí být nikterak omezováno.

P. Pavel 6.6.2020 14:51

Mynář ovšem neztrapňuje jen sebe, ten ztrapňuje i Pražský hrad a celou Českou republiku.

J. Jirka 6.6.2020 19:40

On o voze, ty o koze, aneb jak důležité je znát pravopis ;-D

P. Pavel 6.6.2020 20:36

Hlavní je vědět, kdo se vlastně v této zemi ztrapňuje, což je jen a pouze jistý mynář. Tedy pokud hovoříme o jedincích, jejichž jména začínají na písmeno m.

J. Jirka 6.6.2020 22:26

Ještě bych přidal jistého Myloše, zvaného "vovar". ;-D

R. Langer 7.6.2020 7:41

No jo, ale furt vám holt schází ten ještě horší kandidát, kterého by volili "ti druzí". ;-D

P. Pavel 7.6.2020 12:01

Myloš už má nachystanýho náhradníka. Kájínek to jistí.

L. Netolická 6.6.2020 12:06

Soudruh Holásek je opravdu hloupý. Nepochopím tyto lidi, kterým nevadí oligarchie, kdy si oligarchové parcelují zemi, brání svobodě a demokracii a přizpůsobují si zákony na míru svého podnikání, aby mohli legálně sosat. Nakoupili si média a už to jede jako v Rusku a na Ukrajině. A Holásek tomu tleská.

J. Jirka 6.6.2020 12:52

Slouhové jako pan Holásek se za poslední tisíciletí nijak nezměnili, pořád upírají oči na své pány a doufají, že jim z jejich bohatě prostřených stolů spadne alespoň drobeček. Největším neštěstím je pro ně osobní svoboda a nutnost samostatného rozhodování a každého, kdo to cítí jinak, z hloubi duše nenávidí.

Jejich heslem je: "Smrádek, ale teploučko!" :-)

J. Jurax 6.6.2020 14:28

Nesouhlas.

Mám za to, že spíš má recht pan Navrátil níže.

F. Navrátil 6.6.2020 13:00

Myslím si, že pan Holásek kritizuje formu protestu zvolenou Minářem a jeho miliónovými chvilkaři. Tato forma je kontraproduktivní a ve svém důsledku nahrává volební preference Babišovi. Dnes dopoledne jsem byl v Penny svědkem, jak mladík (v zrzavém tričku) nadával lidem kolem sebe a pokladním, že nosí roušky a vulgárně urážel ochranku, která ho na povinnost nosit roušku upozornila. Hlasitě se pasoval na hrdinu a ostatní nazýval babišovými ovcemi. Třebaže souhlasím s tím, že nosit roušky je zbytečné, nemohu souhlasit s vulgární a hysterickou formou jeho projevu. Pro zvýšení preferencí Babiše udělal více než plakát a předvolební shromáždění. Vzhledem k tomu, že si ho lidé natáčeli, budete patrně moci posoudit má slova na sociálních sítích.

J. Vavrochová 6.6.2020 14:27

R^

R. Langer 7.6.2020 6:39

No, asi tak.

V. Pavelka 7.6.2020 10:54

To můžou žvanit lidičky (povětšinou mladí )kteří nezažili nesvobodu ,.[>-]

J. Jurax 6.6.2020 14:27

Nesouhlas.

K. Salajka 6.6.2020 22:39

Přečtěte si článek znovu. Pan Holásek výslovně píše, že Babiš hrabe pod sebe. Vám asi vadí , že podle něj také Miky hrabe pod sebe. Pan Minář vznáší kategorické politické požadavky a zároveň se domáhá transparentnosti po druhých. Odmítá se účastnit politické soutěže podle stanovených pravidel a odmítá zveřejnit kým a za co je honorován. U nás zažitý termín neziskovka je nepravdivý. V angličtině se tyto subjekty označují jako non -governamental, tedy nevládní či mimovládní organizace. V původním pojetí nemá jít o protivládní instituce placené na úkor daňových příjmů státu. Minář vystupuje jako opoziční politik, ale nepřebírá politickou dopovědnost.

P. Hatina 7.6.2020 6:21

A proč si myslíte že pan Holásek tleská oligrachům? O těch přece není v článku ani slovíčko. Řeč je o demonstraci, jenomže o tom že demonstrace ničemu nepomůže se poznalo už za Kalouska, jestli se dobře pamatujete..Jo a Kalousek to tehdy taky byl kdo si tu demonstraci nechal soudem zakázat..:))