Pondělí 3. 6. 2024Tamara polojasno10 °C

Diskuse k článku

SPOLEČNOST: MeToo

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 67
  • Poslední: 28.3. 2018 3:11
  • Řadit dle: času vložení
  • vláken
J. Urban 27.3.2018 20:17

Já snad naštěstí žiju v úplně jiném světě. Ale je fakt,

že se mi může stát, že nějaká MeToo se na mne nakonec přece jen vrhne a zatopí mi. No, v mým věku na to pak asi budu i hrdý a všechno přiznám, i zpětně.

J. Juřička 27.3.2018 18:54

Relativismus v sexualitě.

Co konkrétně Vám nedává smysl?

A. Alda 27.3.2018 13:38

Nebudeme-li moci harašit,

budou nám sňatky opět domlouvat rodiče s dohazovači.

F. Houžňák 27.3.2018 16:29

No ale jak nám říkají dostupné statistiky

a pan doktor Plzák, tak úspěšnost dohazovaných manželství, aspoň tedy v našem kulturním okruhu, byla asi tak stejná jako těch moderních nedohazovaných, "z lásky". Nevyberete si. Znáte výtečnou knížku dotyčného pána "Klíč k výběru partnera pro manželství"?

J. Sinnreich 27.3.2018 13:31

Muzi dobyvatele

Vetsina muzu se stavi do role sexualniho dobyvatele. Netusi vsak, ze byli vlatne sami vybrani a uloveni, Ti by meli kricet"jataky".

V. Kotas 27.3.2018 13:50

Re: Muzi dobyvatele

Asi mají ty " aktivistky " me too, malý výběr, nebo si to nechtějí přiznat, že loví ony.

V. Kotas 27.3.2018 13:52

Re: Muzi dobyvatele

Spíše to bude tak, že dříve lovily ženy muže, dnes loví už jen peníze.

F. Houžňák 27.3.2018 16:31

I dřív lovily ženy peníze, resp. chlapy,

co slibovali ekonomické zajištění. To dělají opice, ptáci i my lidi.

D. Polanský 27.3.2018 13:16

Řešení takových pitomin je příznakem,

že se chceme za každou cenu vyhnout řešení základního problému: expanzi islámu a invazi migrantů. Vždyť ony si již dámy časem zvyknou na jiné pořádky. Muslim je klackem požene do práce i do postele.

V. Dribler 27.3.2018 13:30

Re: Řešení takových pitomin je příznakem,

Problém je v tom, že ze "svobodné" Ameriky importujeme jen něco. Například aktivní ochrana hranic místo únosů trosečníků z mezinárodních vod se nějak nehodí.

J. Růžička 27.3.2018 12:32

Máme se příliš dlouho příliš dobře

Ztratili jsem základní instinkty nutné k zahování druhu. Ta holčina s papundeklovým transparentem bojuje za velké (pro ni) ideály, ale kalhotky jí doma pere máma. Až bude Evropa muslimská, bude taková pitomoučká nanynka jednou ze sedmi manželek svého muslimského manžela, plodit mu děti jak králičí samice a schovávat svou připitomělou hlavičku do hadru. Představitelé EU znají své papeheimské, a i když o tom nikdy a nikdo veřejně nepromluví, důvodem k přijímání a toleranci muslimů může být snaha občerstvit degenerované mozky přimícháním jiné než evropské krve.

A. Nový 27.3.2018 13:06

:-))

Myslíte něco jako Hitlerův Lebensborn? Vy přimíchavači jiné, než evropské (dle vás muslimské) krve?

J. Vintr 27.3.2018 18:11

Re: Máme se příliš dlouho příliš dobře

Díky blízké příbuzenské plemenitbě je populace muslimského etnika daleko víc postižená degenerací než ta evropská. A to hlavně co se týká mozků, protože chorý mozek není žádnou překážkou v rozmnožování. Takže to s tím občerstvením moc fungovat nebude.

O. Prokop 27.3.2018 12:22

dodatek pro zastánce Me too

je přirozené,že muž musí projevovat k ženám určitý stupeň

"násilí". Kdyby to bylo podle feministek, tak by lidstvo vymřelo. Vždyť jenom ta nejrychlejší spermie oplodní vajíčko, které "jenom" čeká, až k tomu dojde. Jsem zvědav, kdy začnou akce těchto pitomců proti agresivním spermiím....

D. Polanský 27.3.2018 13:16

Bez pocitu násilí

se mu ani nepostaví.

J. Dlouhy 27.3.2018 16:27

Re: Bez pocitu násilí

Mate pravdu, pane Polansky. Samotne proniknuti do zeny je de facto nasili. V tu chvili musi byt muz agresivne naladen. Kazdy, kdo soulozil, to prece musi vedet...:-))

J. Svoboda 27.3.2018 18:25

Re: dodatek pro zastánce Me too

Pane Prokope, vtipné a doufám, že účinné.

J. Fridrich 27.3.2018 10:56

Na toto téma vylepšené o vykázání nebezpečných mužů

Na toto téma vylepšené o vykázání nebezpečných mužů z kupé našich vlaků jsme nedávno zažertovali takto - Chci kupé pouze pro sebe. Obtěžují mě všichni ostatní lidé. Zvýší se tak pocit mé bezpečnosti a ČD podpoří můj upadající zájem o jízdu vlakem. Připojuji se pane Hraj.. Nejen že jste mně hezky pobavil, ale já se také necítím bezpečně ve vlaku, zvláště když do mého kupé vstoupí " brýlatá intelektuálka ", tak je z ní vyřazující nebezpečí jasně cítit.. Snad se nás ombudsmanka zastane a naše obavy nepodcení.. A po ujištění jedné dámy, že za osahávání našich děvčat na základce v šatně nebudu snad souzen, tedy pokud ty dámy z našeho mládí to na nás neoznámí, jsem ji odpověděl : " Děkuji velmi, ale jistotu nemám ani po vašem ujištění.. To víte, nynější doba je pro bílého, atraktivního a zámožného muže nebezpečná.. Ale snad mně ty " hříchy mládí " projdou beztrestně. Problém je ale ten, že já jsem nepřestal - někdy si zaflirtuji, podržím dveře, usměji se - no, uvidíme jestli nenarazím na nějakou přísnou dámu..

P. Lenc 27.3.2018 11:00

Re: Na toto téma vylepšené o vykázání nebezpečných mužů

Ano pane Fridrichu.Ač již v kmetském věku tak také mám ty stejné obavy.Svět se dočista zbláznil.

J. Sinnreich 27.3.2018 13:39

Re: Na toto téma vylepšené o vykázání nebezpečných mužů

Vubec nejvetsim nebezpecim je kdyz do kupe pristoupi zena se zapnutym mobilem a pronikavym hlasem sdeluje celemu okoli treba podrobnosti sveho posledniho lekarskeho vysetreni, svatby vnoucat, ci detaily rozvodu....

M. Valenta 27.3.2018 10:25

Mám jiné zkušenosti

V USA (Oregon, Colorádo) je zcela běžné pomoci ženě z/do kabátu nebo přidržet dveře. Na bavorské vesnici je ještě dnes běžné, že po příchodu do hospody zanese kabáty na věšák žena.

F. Houžňák 27.3.2018 9:46

Ostatně, jeden obrázek hovoří za desetitisíce slov

https://goo.gl/pdyhmA

V. Braun 27.3.2018 9:40

Dávání přednosti ve dveřích?

Pane Uzle, možná byste o dávání přednosti ženám ve dveřích mluvit měl, nebo si o tom něco přečíst, zjistil byste, že nic není černobílé a řada mlžů v USA ženám běžně dveře otevřené podrží. Když začínáte článek takovou neznalostí je otázka, jak kvalitní jsou vaše další argumenty.

https://www.thelily.com/should-men-hold-our-doors-open/

M. Pesat 27.3.2018 11:43

Re: Dávání přednosti ve dveřích?

Tak z osobni zkusenosti bych rekl, ze vetsina americkych soudruzek je normalni a dvoreni muzu se jim libi, nektere to vylozene davaji soudruhum najevo . Dokonce i slova "see you in the church"/uvidime se v kostele, mezi mladymi lidmi nema kontext nabozensky, nybrz spolecensky ve smyslu, ze se zase uvidi/setkaji. Ovsem, v nekterych pripadech jde vtip/nadsazku, kdy se atheiste/neverici louci stejnou vetou :-) .

Cest :-)

F. Houžňák 27.3.2018 12:11

"Church" je tady něco jako

Jack Robinson nebo uncle.

J. Ráž 27.3.2018 12:42

Re: Dávání přednosti ve dveřích?

Já naopak v NY za podržení dveří u výtahu dostal od mladé afroameričanky facku a nikdo se mne v tom výtahu nezastal i když bylo zřejmé,že jsem Evropan.

M. Drašner 27.3.2018 16:43

Re: Dávání přednosti ve dveřích?

Nemusí to být v USA od černošky. Mne už jedna taková zprdla za podržení dveří kdesi ve Vodičkově v Praze.

K. Janyška 27.3.2018 9:29

Jak to víte, dlouholetý předsedo MO KSČ ?

To říkal už i Marx ?

Něvěřím vám ani pozdravení, i kdybyste tvrdil, že jedna jsou dvě. Raději bych se podíval počtů z první třídy, kdybych bydlel někde na poušti a bez vzdělání... Dzp.

D. Stirský 27.3.2018 8:54

A nejhorší je, začnou-li

mravnost (myslím tu sexuální) kázat politici. Nečas se mohl zjevit ze zákona o registrovaném partnerství, kafral o posvátnosti rodiny a... Marie Terezie zase zřizovala nenáviděné mravnostní komise. Císař Augustus začal prosazovat staré římské ctnosti, když už se sexem skončil a jeho dcera Julie byla vyhnána pro nemravný život. Jistý významný prelát RKC kázal o tom, že neřestní muži, co s jinými muži obcují, nedojdou království nebeského. Následně byl jedním rozhořčeným posluchačem homilie obviněn, že jej před x lety kázající osahával při náboženství...

Z. Lapil 27.3.2018 11:47

Re: A nejhorší je, začnou-li

Tak tady musím mluvnicky zasáhnout. Správný tvar je kázajE.

Napsal jste: "že jej před iks lety kázajÍCÍ osahával při náboženství". Kázající je přídavné jméno, navíc ženského rodu, takže výsledkem je představa, jak farářku kázající a tedy jsoucí na kazatelně osahává významný prelát :-). Předpokládám, že to nebylo vaším cílem :-).

Výklad: přechodníky v rodě mužském - ženském - středním/množném čísle končí na: -e; -íc; -íce (například vole, od slovesa voliti). Nebo: -a; -ouc; -ouce (např. kladouc). V minulém čase -v; -vši; -vše (spatřiv), případně bez těch "v" (slepice, snesši vejce, odebrala se z kukaně na dvůr). Kdo se naučí tyto sady koncovek, nebude dělat chyby; ačkoliv - blbna, chybu udělá každý (blbnouc, udělá chybu každá).