21.6.2024 | Svátek má Alois


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Máme rádi apokalypsy

Apokalyptické předpovědi se objevují po celou existenci lidstva. Už v dobách biblických se můžeme dočíst o všelijakých pohromách, ale nikdy v dějinách autorem těchto katastrofických scénářů nebyly vlády celého civilizovaného světa.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Brunner 18.8.2021 23:06

R^

I. Lyčka 18.8.2021 17:21

Já jsem jim (novinkám) za každý ban vynadal do ...., tak se urazili. Přitom ty vybanované příspěvky, které jsem psal, byly slušné, nicméně sluníčkářům nešly pod vousy. Tak už nechodím ani na novinky, ani na lidovky, na kterých je už 99% článků prémiových.

J. Jurax 18.8.2021 16:38

No jo někdy v sedmdesátých se jistě vyskytovali lidé, co nespali hrůzou, že do třiceti let bude nová doba ledová, jak věštili seriózní badatelé, jež jiní stejně seriózní vehementně popírali. Ale těch vyděšenců bylo celkem málo a krajní případy končily na psychiatriích. Lidi na tzv. Západě tehdy spíš demonstrovali za mír a proti Pershingům.

No a dnes jejich děti a vnuci nespí hrůzou, že do třiceti let bude skrze a globální teplení stoupne hladina oceánů o dva metry, jak věští seriózní badatelé, co si to i odhlasují. Jiní stejně seriózní, co to vehementně popírají jsou dehonestováni, ostrakizováni a přijdou o granty, protože pravda je jen jedna, ta naše. A těch vyděšenců je řádově víc, protože internet a dobře placené kampaně (v boji proti teplení jsou velké prachy) a protože vzdělanost upadá a protože krajní případy už nekončí na psychiatriích, nýbrž se z nich dělají celebrity a přední vůdci planety jim uctivě naslouchají - jako třeba nenávistnému pištění svaté Gréty. A my bojujeme proti kysličníku a skrze grýndýl si pod vedením EU hodláme zničit energetiku, průmysl a ekonomiku.

I. Novák 18.8.2021 14:53

A to všechno nám doba vzala... . Dodal Baloun.

I já tak čím dál častěji povzdechnu při stejné vzpomínce.:-)

I. Hermanek 18.8.2021 14:12

me

I. Hermanek 18.8.2021 14:12

Vědci zjistili....Toť výraz který mne skutečně irituje stejně tak jako zjistujici uplatní a bezpaterni vedci

J. David 18.8.2021 12:53

Jo, asi jsem se "blbě" vyjádřil. Což takkhle semipohlavní? Nuž, láčkovci a trubci mi prominou. Kdysi jme teplouše máčeli v kašnách, zchlazení gonád tepelného bujení na mladé hošíky, dnes by to bylo tr. činnem při potlačení genderu pěti tuctů pohlaví, něco jako "hanobení rasy, náboženství a pohlaví". Kdo se ale v tom genderu má vyznat. Buzik je buzik, lesba je lesba, heterosexuál je heteresosexuál, male šuká female, rodí se oplégři. Ale co jiní gender? Vypučí se jako láčkovci vegetativně? Nu, ta poslankyne z ANO by to mohla ve školách vysvětlit, to samopohlaví a "samodruhost", kdy se bude s partnerkou "čekat do kouta". Duch cát, jdu se podívat, co genderově třímám v pazouře při fyzikálním šikmém vrhu proudu moči do bílé keramiky. Baba mne plísní, při močení mám prý na "unitaz" sedat, abych neobechcal okolí, bloumaje v transcedentnu urinace.

P. Dvořák 18.8.2021 11:50

Pokud byly Pershingy zaměřené víc na vás a velení ČSLA o tom vědělo, tak vzhledem k jejich celkovému počtu mohlo být na ostatní cíle zaměřeno méně Pershingů a o to vlastně šlo.

M. Šejna 18.8.2021 10:50

Ta zmínka o George Kuklovi je autorovým kouzlem nechtěného. ;-D

český rodák George Kukla, původním jménem Jiří Kukla, byl jedním nejvýznamnějších světových klimaskeptiků a kritiků teorie globálního oteplování.

Jeho předpovědi ochlazevání a doby ledové byly blbé a dnes se zdají být ještě blbější.

Ale byl to poradce Václava Klause při Klausových literálních experimetech o klimatu.

Občas by to chtělo si něco přečíst o činnosti "věštců" apokalypsy, protože jinak se může stát, že autor udělá blbce z někoho, koho by měl naopak v zájmu klimaskeptismu velebit do výšin. ;-)

Z. Jiroušek 18.8.2021 10:10

Mně dali doživotního zaracha zato, že jsem uvedl statistická data OSN o nárůstu obyvatel Afriky. V roce 2015 to dělalo (dle OSN) cca 82 000 za jeden den.

J. Vorlický 18.8.2021 8:22

to taky.

Ale ty Pershingy byly asi zaměřený víc na mně. Takže myslíte, že jsem měl být vděčný za to, že musím cvičit častěji než ostatní?

P. Dvořák 18.8.2021 7:57

V atombordelu se neběhalo za trest, ale jako součást výcviku, kdyby mezi manšaftem prdnul nějaký ten Pershing.

P. Dvořák 18.8.2021 7:55

Tak buď přijde konečně ta doba ledová nebo oteplení.

To záleží na tom, jestli oxid uhličitý zastíní slunce nebo způsobí skleníkový efekt.

A proto když se všude v Ev ropě vypínají uhelné a atomové elektrárny, bude každé auto na el. pohon.

A když víme, že za pár let nebude na důchody, je třeba přijmout co nejvíc imigrantů, kteří jsou většinou inženýři a doktoři a kteří ne, tak určitě budou makat jak bar . . . . eh . . . . jak bílí.

J. Vorlický 18.8.2021 7:48

Člověka, který má starost o základní životní potřeby, nevyděsíš strachem z ledu, z horka, ze zimy nebo z vedra za 10, 100, 1000 let.

Žijeme dlouho a máme se moc dobře, a proto nás děsí, že umřeme (doktor Flégr, mrazáky na ulicích), nebo, že nás zničí sucho (ministr Brabec, Šestý suchý rok nás dostává do situace, kterou naši prapředci nezažili; na 99% území extrémní sucho a to je duben, co bude v létě si můžeme jen domyslet, deník Právo, 30.4.2020. Letos nás stejný ministr varuje před záplavami).

Za dovolenou u moře jsme ochotni se různě nechat opíchat a nacpat vším možným, atd. Někteří lidé by možná přistoupili na nošení plynových masek, jako my záklaďáci kdysi na vojně - to jsme ale museli. V létě je to hrůza, a špatně se v nich dejchá, když tě za trest nutěj v ní - včetně atombordelu tedy - běhat do kopce.

Jak Baloun vzpomínal někde v Haliči nebo na Rusi, když vytíral suchým chlebem kotel od omáčky na guláš na doby, jak se doma přecpával ovárkem a jitrnicemi (Švejk, J Hašek).

R. Langer 18.8.2021 7:41

No, samopohlavní bude spíš hermafrodit. Jako že si vystačí sám... ;-)

J. Koubek 18.8.2021 5:36

Což jestli se dostane k moci TOPPIRÁTOSTAN.

J. David 18.8.2021 4:12

Samopohlavní, Lidovky mi jadrnný výraz buz... utípli. Prý si to nepřejí. To Seznam.cz Novinky, to je jiná sorta. Doživotně mne utípli, za názor, že by Frontex měl užít ve Středozemním moři munici 50 BMG na invazisty. Mám doživotního zaracha, na mailu mi sdělili, hochu, o tvé názory nestojíme, mainstream názory nám rozvracet nebudeš. Finito. Beru, Novinky jsou mi u řittti. Jak za komoušů v diluviu Rudé právo. Největší a nejnčtenější, prý.

J. David 18.8.2021 3:55

Tož tak, nebude-li pršet, nezmoknem. Kdo nepracuje, bere "dafky". Kdo male nešuká female, je gender aktivista. Býti samopohlavní, toť nejlepším nástrojem k manželství. K androgenice jsou nejlepší koulející se světla Pekari páskované (Adamové), eminenter.