2.12.2021 | Svátek má Blanka


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Majdan a Letná

Doputoval ke mně dopis jednoho lokálního politika, kterému se podle všeho nelíbí výzva lidoveckého předsedy Marka Výborného, aby lidovci podpořili plánovanou demonstraci na Letné.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Kroupa 22.6.2019 16:06

Proboha, kde jste přišel k těm 70% ? Prostým odečtem 100 mínus 30 ? Potom nerozumím tomu, kde je těch několik miliónů nespokojenců, kteří mají dost Andreje, když se konají demonstrace Biliónů chvilek pro totalitu. Zřejmě čekají na jeden demokratický krok a tím jsou svobodné volby.

J. Chaloupka 22.6.2019 12:19

I proto, že Minář je nedostudovanej teolog?

.

J. Jurax 22.6.2019 12:23

Neříkalo se takovým páter Vyklouz? :-)

J. Jurax 22.6.2019 12:05

Ehm ... "Dnešní demonstranti mají jiný cíl: Nevolají po změně systému, ale po tom, aby systém fungoval."

No, pokud by to byla pravda, tak by museli permanentně demonstrovat už nějaké desetiletí a další je ještě čekají.

A k tomu financování - říká se, že chcete-li nějakou aktivitu rozkrýt, sledujte tok peněz. Co je na tom špatného? Celá organizace a materiální zajištění demonstrací přece vyžaduje nějaké peníze, i kdyby mnohé dobrovolníci dělali zadarmo. A vědět, kdo je skýtá, může být poučné. Vyvolat a udržet velkorozsahovou celostátní akci lidu jakkoliv ušlechtilou nikdy není zadarmo i u akce spontánní.

P. Urban 22.6.2019 12:34

To je pravda

Osobně nemám problém s rozkrýváním toků peněz. A mám pocit, že pan Drápal také ne.

Problém mám s lidmi, které nic jiného nezajímá. Protože si nedokáží představit, že mohly existovat i jiné důležité věci.

J. Jurax 22.6.2019 16:15

Ano. A jaké jiné?

Ono totiž všechno souvisí se vším. V neposlední řadě i z těmi penězi.

J. Schwarz 22.6.2019 9:06

Milý pane Drápale,

k tomu aby někdo měl názor nepotřebuje být placen. Ale k tomu, aby ten názor mohl hlásat z ozvučené tribuny už ano. Politické strany vyhazují za volební kampaň miliony a to je mnohá taková kampaň oproti "milionu chvilek" docela skromná...

F. Dido 22.6.2019 12:22

Třeba ta hnutí ANO v Praze.

K. Janyška 22.6.2019 8:49

KGB byla vždy složkou nadřízenou Stb.

Takže kecy IVK neberu... Dzp.

J. Roškota 22.6.2019 8:38

kdo to platí?

ač nejsem zcela ztotožněn s demonstracemi organizovanými "milionem chvilek", mnohem více mne dráždí neschopnost mnoha přiznat jiným právo na vyjádření, zakotvené v ústavě ČR. Zejména temným hlasem pronášená otázka "Kdo to platí?".

Platí to prosím pěkně sami sympatizanti. Lze kupříkladu nalézt transparentní účet "milionu chvilek" na kterém je k dnešku 5,5M Kč. Navíc nepochybuji že někteří ze sympatizantů, kterých jsou statisíce, jsou schopni výhodně poskytnout některé služby.

Proč je tak těžké se smířit s tím že někdy se občané vyjadřují k veřejným záležitostem bez toho aby je někdo poňoukal a platil?

Přiznávám že na demonstrace a veřejná vystoupení například SPD se dívám s velkou nelibostí, ale není problém kdo je platí.

P. Urban 22.6.2019 12:50

Re: kdo to platí?

Když někdo nezná jiné hodnoty, než peníze, tak mu ani nic jiného jako důležité připadat nemůže.

J. Jurax 22.6.2019 16:19

Možná.

Ovšem i to, kdo to platí, má svou důležitost.

Položil jste si někdy tu klasickou otázku Cui prodest? Jaký je cíl deklarovaný a zda je nějaký skrytý a co bude, když se deklarovaného cíle demonstrací dosáhne?

F. Kroupa 22.6.2019 16:39

Možná, že nyní mnozí zmanipulovaní troubové nějaké příspěvky posílají, mnohem zajímavější by bylo se podívat do momentu "Velkého třesku", kdy se z čistého nebe snesl Mesiáš s holým zadkem, kterého nikdo neznal a on z lejna, které měl, začal sytit davy. Zajímavé budou tak maximálně první cca tři dary Mudrců, kteří tuhle taškařici s novým Mesiášem rozehráli. Znáte to rčení, že nejtěžší je vydělat první milión? Pak už to jde samo. A k vašemu rozhořčení, že je těm křiklounům bráno právo se vyjádřit. Toho jsem si tedy opravdu nevšiml. Všechna média naopak prahnou, aby mohla informovat o masových demonstracích lidí svážených z celé republiky. Když to dělali svého času odboráři, byli za to dehonestováni. Avšak zkrachovalý student Minář je špičkový organizátor. A lidé jim co vím v ničem nebrání. Co vím ještě nikdo z protestujících nedostal po hubě od lidí z druhé strany názorového spektra. Opak je pravdou.

P. Kmoníček 22.6.2019 8:30

Pane Drápale, to co

říkáte je podstatou kritiky současných demonstrací od lidí, kteří jsou ovlivněni "levicovou" (tedy prolhanou) propagandou. Pokud vůbec někdo z těch kdo kritizuje Majdan ví o co tehdy vůbec šlo a stejě na svém tvrzení trvá, je to prolhaný lump, který bude i tvrdit, že má v obýváku místo květin Babišovo čerstvé lejno a to voní víc než čerstvé karafiáty.

J. Vavruška 22.6.2019 8:13

Mimoň až navěky

"Majdan považuji za projev touhy velké části obyvatelstva po tom, aby se Ukrajina orientovala spíše na západ než na východ."

- zapomněl jste na to, že Victoria Nuland sama přiznala, že na "podporu demokracie" utratilo miisterstvo zahraničí 5 miliard dolarů. Jak říká jedno tradované rčení, každý spontánní výbuch lidového hněvu je nezbytné pečlivě vymyslet, naplánovat, zorganizovat - a hlavně - ZAPLATIT.

Indicie o tom, že peníze na organizaci letenského majdanu pocházejí z nejrůznějších zahraničních nadací, existují. Na některé z nich jsou napojeny některé české parlamentní politické strany, které by bez penězovodu ze zahranočí vůbec nepřežily. Už se provalilo, že část těchto financí jde přes ně. Další část se směruje přes "nevládní organizace" (které tímto způsobem financují některé zahraniční vlády) a v neposlední řadě přes bílé koně, "užitečné idioty", kterým bylo pomoženo k velkým penězům, a kteří "nezištně pomáhají" ze svých "soukromých" prostředků. Často je poznáte podle toho, že se vrátí odkudsi ze vzdáleného zahraničí, kde si zázračně "vydělali" velké peníze. Jedním z takových zázračně zbohatnuvších "úspěšných byznysmenů" je třeba bývalý slovenský prezident Kiska. Pojďme se podívat na některé příklady od nás.

F. Dido 22.6.2019 12:03

Račte předložit důkazy,jinak jste jen lhář a můžete se dočkat trestního oznámení na svou osobu. PS: věřím že vás nikdo neplatí.

J. Jurax 22.6.2019 12:08

I kdyby platil, na vyvrácení jeho argumentů to nestačí. Nakonec i za pravdu je někdy třeba zaplatit.

P. Urban 22.6.2019 12:39

Na vyvracení jeho argumentů to nestačí?

Ale jakých argumentů? Že útrata 5 miliard dolarů na "podporu demokracie" vyvrací touhu velké části ukrajinského obyvatelstva po tom, aby se Ukrajina orientovala spíše na západ než na východ?

V tomto případě tedy zaplacená pravda není pravda?

J. Jurax 22.6.2019 16:21

Ale kuš ... nedělejte, že nerozumíte a že nechápete psaný text.

V. Církva 22.6.2019 16:42

Re:

Tak je pravda, že na tak závažná obvinění bychom potřebovali alespoň nějaké odkazy.

Na druhé straně, že existují politicky aktivní instituce sponzorované ze zahraničí je nezpochybnitelné (tedy jak z Ruska tak z Evropy či USA). Stejně tak je neštěstí, že existují neziskovky placené z našich daní, které do politiky rovněž zasahují. A máme i vlastní mecenáše protikorupčních (Janeček) a jiných aktivit, jakkoliv jejich počínání je věřme většinou pozitivní.

T. Kubín 22.6.2019 7:28

úsměvné

Napřed jsem myslel, že si autor dělá srandu. Tak Kalvoda nastavil laťku hodně vysoko? Ono těch pár písmenek a jejich neoprávněné užívání fakt není sranda a když ho při tom načapali, tak to prostě přiznat musel. A Gross? Taška s miliónem? A co akcie Moravia Energo a zázračné zbohatnutí?

Človíčku, zkuste psát pravdu ..

F. Dido 22.6.2019 12:06

Ale všichni odstoupili,až na malého Andrejka, který fňuká a říká:nikdy neodstoupím,nikdy,nikdy.......

J. Chaloupka 22.6.2019 12:22

A pak zastupoval už nevím koho, proti státu tedy proti nám?

To musel mít tu laťku sakra vysoko.

F. Navrátil 22.6.2019 7:17

Prý morálka!

Vy jste nepochopil jak to funguje v politice. Kalvoda není vzorem morálky, on odstoupil, protože ohrožoval volební preference strany. Mimochodem, ihned se zapojil do vydírání České republiky jako právník v kauze Diag Human. Gross neutekl z funkce kvůli miliónu v igelitce, ale kvůli tomu, že se provalovala kauza s podivnými privatizacemi, která mu vynesla zisk v podobě akcií v ceně 300 mil. korun. Utekl s nimi na Floridu a zmiňovat se v této souvislosti o morálce je neuvěřitelný kopanec. Pokud Babišovi nebudou klesat volební preference, pak se nic nezmění. Proto na rozdíl od vás a pouličních kraválistů tvrdím, že Babiše je možno porazit pouze ve volbách.

T. Kubín 22.6.2019 7:29

Re: Prý morálka!

100 procent souhlas

I. Mertl 22.6.2019 7:34

Re: Prý morálka!

A o ty právě jde, Navr8tile. Předčasné, nechce se čekat další dva roky, které Babišovi poslouží k zabetonování pozic.

F. Navrátil 22.6.2019 7:38

Re: Prý morálka!

Tento požadavek při manifestacích Antibabiš nezní! Pokud by demonstranti žádali nové volby, pak bych tomu rozuměl. Ale oni chtějí rozhodovat o složení vlády, tedy chtějí negovat výsledky demokratických voleb.

P. Lenc 22.6.2019 7:42

Re: Prý morálka!

Souhlas pane Navr8tile!

P. Kmoníček 22.6.2019 8:33

Re: Prý morálka!

Navr8tile, lžete. Demonstranti nemají nic proti výsledku voleb, ale proti premiérství podvodníka a estébáka. A pokud toto nevíte, tak buďte raději zticha.

F. Navrátil 22.6.2019 8:55

Re: Prý morálka!

Pokud nic nemají proti výsledku voleb, tak ať je respektují.