Středa 29. 5. 2024Maxmilián, Maxim polojasno10 °C

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

  • Příspěvků: 194
  • Poslední: 30.4. 2016 0:21
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
A. Novák 29.4.2016 11:40

Re: Jak červený trenky na Zemana...

spousta neukojených eg stejně neodolá a přihlásí svou kandidaturu...bez ohledu na Halíka.

Halík se celkem logicky zdráhá někoho konkrétního jmenovat, protože by mohlo jít o polibek smrti...

M. Starý 29.4.2016 11:58

Re: Jak červený trenky na Zemana...

Já si osobně myslím, že Zeman podruhé kandidovat nebude (a nejen ze zdravotních důvodů), ale hlavně proto, že by nemusel vyhrát (a což by nepřežil). Během zbývajících let se stačí vypořádat se "zrádným" Sobotkou (ten se už "udělal" sám) a ostatními, co mu kdy šlápli na palec.

Ale je zde Václav Klaus, který sice pro mnohé "zapšklé důchodce" bude nestravitelný, ale zatím pevně "jede" (podobně jako Zeman) na proti imigrační a proti Únijní (a proruské) vlně a tím by mohl oslovit spoustu ustrašených občanů. Nakonec, dneska se k tomu vyjadřuje i zde na Psu. Je otázkou, jaká bude mezinárodní situace za dva roky. Zatím se zdá, že Únie (sice za velké náklady) vlnu imigrace zastavila, tím by mu toto snadné nosné téma sebrala.

S. Donát 29.4.2016 12:15

Re: Jak červený trenky na Zemana...

Únie zastavila vlnu migrace? To si děláte srandu ne? Zastavilo ji pár odvážných politiků, kteří se nebáli, že je Brusel seřve a postavili ploty a zavřeli hranice. "Únie" udělala exkrement. Doufám, že Václav Klaus bude kandidovat, i když se bojím, že se na to už vykašle.

M. Starý 29.4.2016 12:42

Re: Jak červený trenky na Zemana...

A vy si myslíte, že ty miliony běženců co čekají v Turecku by nějaký plot zastavil?

S. Donát 29.4.2016 13:01

Re: Jak červený trenky na Zemana...

Jistě. Kdyby bylo za plotem pár kulometů a minové pole...

M. Starý 29.4.2016 13:05

Re: Jak červený trenky na Zemana...

I vy demograte jeden, šibalský... Že Vy jste sloužil u pohraničníků a chránil klid pracujícího lidu, a ono se Vám stýská...

J. Václavíková 29.4.2016 13:09

Re: Jak červený trenky na Zemana...

Je na to zřejmě poněkud mlád, ovšem jinak by jistě velmi rád.

S. Donát 29.4.2016 13:40

Re: Jak červený trenky na Zemana...

Nikoliv, jak píše paní Václavíková níže, na to jsem skutečně mlád. Ale ani po něčem takovém netoužím. Když si ten můj příspěvek přečtete znovu a zamyslíte se, zjistíte, že tím ani nenaznačuji, že bych si něco takového přál. Je to prostá odpověď, na Vaši otázku. Mimochodem, jaktože sem davy nechtěnců proudily loni dnem i nocí, když žádné ploty na balkánské trase nebyly? A najednou to přestalo, když Maďarsko, Srbsko a Makedonie zavřeli hranice? Přes hrozný řev papalášů z Brusele, jak je to ošklivé a nesluníčkové...

J. Václavíková 29.4.2016 13:42

Re: Jak červený trenky na Zemana...

Sem proudily davy? Neměl jste divoké sny?

S. Donát 29.4.2016 13:50

Re: Jak červený trenky na Zemana...

Jestli jste z kontextu a z celého vlákna nepochopila, že výrazem "sem" míním do Evropy, zvažte prosím své další setrvání v místní diskuzi. Že do Evropy loni proudily davy nechtěnců snad nepopřete.

L. Popovský 29.4.2016 23:25

Re: Jak červený trenky na Zemana...

Odpovím Vám, pane Starý, odkazem na video z Idomeni. Věřím, že si odpovíte sám.

https://www.youtube.com/watch?v=AUxOJaMCoXw

L. Florner 29.4.2016 11:56

Re: Jak červený trenky na Zemana...

Ono to platí i obráceně. Zeman neumí společnost zcelovat, jen rozdělovat. Na jeho obranu musím říct, že nikdy neměl takové ambice a polarizace mu jde na výbornou, takže asi bylo jasné, co od něj lze čekat. Pan Halít volá po sjednocení, jenže to dělá tak, že sjednotí oba tábory, tedy jak ten protizmanovský (pokud se jednotlivá táborníci dokáží dohodnout), tak i ten zemanovský. V očích nezávislého pozorovatele, který není emoně navázán ani na Halíka, ani na Zemana (tj. není nekriticky zamilován do jejich myšlenek, nebo toho, co představují), pan Halík s takovým postojem nemůže zvítězit. Zeman je totiž čitelný hulvát, kdežto Halík čitelným není. Ovšem, dle obsahu článku, je taky hulvát. A výběr mezi čitelným a nečitelným hulvátem je pak vcelku jednoduchý.

M. Starý 29.4.2016 12:01

Re: Jak červený trenky na Zemana...

Proboha, v čem je Halík "hulvát"?

L. Florner 29.4.2016 12:07

Re: Jak červený trenky na Zemana...

Pokud někdo uráží a ponižuje názorové odpůrce, pak to je, pane Donáte, hulvát. Alespoň dle mého chápání významu toho označení. Že se to snaží maskovat líbivými a intelektuálně znějícími frázemi je vcelku jedno.

Pokud nevíte, kde pan Halík uráží a ponižuje své názorové odpůrce, přečtěte si pozorně článek, pod kterým tahle diskuze probíhá.

L. Florner 29.4.2016 12:08

Re: Jak červený trenky na Zemana...

Pardon, netrefil jsem pojmenování, pane Starý. Ty ikonky jsou si nějak podobné. Asi čas toho nechat a věnovat se užitečnějším činnostem.

M. Starý 29.4.2016 12:37

Re: Jak červený trenky na Zemana...

Prosím, pane Flornete, básník tím chtěl jen říci, že budoucí prezident (a nejen on) by měl kultivovat společnost, řekněme být "morálním" příkladem. Mezi ty hodnoty patří i určitá míra solidarity, emapatie (soucítění s těmi slabšími) a spolupráce (třeba v rámci EÚ). To jsou ony "křesťanské hodnoty", jejichž údajnou ochranou se tak vehementně zaštiťuje i prezident Zeman (aniž by je sám byl ochoten respektovat).

A ono "důkladné občanské vzdělávání" není nic jiného než naučit lidi, aby zase (kriticky) přemýšleli a nehltali zalezlí v obývácích všechny ty Ulice a Ordinace a další červené knihovny, ale snažili se hledat kvalitu, chodili na koncerty, do divadel, zajímali se o to co se děje kolem nich... (Možná, pak přijdou i na to, že "ten nejlevnější salám je ve skutečnosti nejdražší").

J. Hejna 29.4.2016 11:20

Jména zatím nemá smysl vystřelovat do vzduchu

Jenom ne, proboha, Halík.

J. Václavíková 29.4.2016 11:00

Pro upřesnění

Nejen Halík navrhuje, ať si jako Zemanova protikandidáta vybereme prostě slušného, přijatelného a ne moc kontroverzního kandidáta. A hlavně netříštit hlasy.

L. Florner 29.4.2016 11:09

Re: Pro upřesnění

Ovšem Halík to navrhuje neslušně, kontroverzně a pro mnoho lidí nepřijatelně. Tudíž dělá převolební kampaň Zemanovi.

J. Václavíková 29.4.2016 11:13

Re: Pro upřesnění

Můžete tu neslušnost konkretizovat?

L. Florner 29.4.2016 11:25

Re: Pro upřesnění

Paní Václavíková, četla jste ten článek pozorně, nebo Vám stačí, že ho sepsal pan Halík? K neslušnosti a podpásovosti článku už jsem se vyjadřoval v diskuzi, můžete se podívat níže, možná na druhou nebo třetí stránku od konce (nadpis: Pane Halíku...). Ve zkratce lze ale říci, že člověk, který se snaží prosadit vlastní pohled na věc tím, že nejprve poníží a urazí své oponenty, není člověkem slušným.

S. Netzer 29.4.2016 11:45

Re: Pro upřesnění

Zde se vůbec velmi dbá na slušnost.

Pan Popovský mně pokáral, protože jsem toho tykajícího hulváta, který má ikonku prasečí hlavy, oslovila jako "prasohlava".

L. Popovský 29.4.2016 23:36

Re: Pro upřesnění

Paní Netzer, mrzí mě, že jste to pochopila jako pokárání. Tak jsem to rozhodně nemyslel. Ženu může kárat pouze hulvát a to bych byl nerad. Já jsem Vás jen slušně požádal, abyste šla příkladem. Jak jsem psal již jinde, mám o Vás velké mínění. Někdy se tady chováme jak malé děti. Někdo přece musí udělat vstřícný krok první. Děkuji.

P. Pětník 29.4.2016 11:36

Re: Pro upřesnění

Doporučení pana Halíka ..."je třeba se nakonec sjednotit na tom, kdo může za dva roky nejlépe oslovit co nejširší vrstvy..." je zcela správné. Teď už jen taková maličkost - najít vhodného kandidáta. Jediný, koho znám, je Miloš Zeman.

J. Václavíková 29.4.2016 13:11

Re: Pro upřesnění

Musíme k volbě přesvědčit Marka Ebena :-)

P. Pětník 29.4.2016 13:47

Re: Pro upřesnění

Fajn kluk, skvělá rodina. Nemá ani tu nejmenší šanci. Když, tak z uměleckého světa jedině Kája.

S. Donát 29.4.2016 13:51

Re: Pro upřesnění

Paní Václavíková, Marka Ebena bych jako prezidenta viděl velmi rád. Slušný kultivovaný, s velkým rozhledem. Jen mám obavu, že je na tuto funkci příliš bezelstný a slušný, dravci ve vrcholné politice by ho rozcupovali. Tam asi musí být někdo s ostřejšími lokty.

J. Kučera 29.4.2016 10:40

Stačí jen trochu myslet.

při volbě prezidenta nemá Zeman reálnou konkurenci. I já bych možná dal přednost panu Kuberovi, ale to je zcela nereálné, když uvážíte Zemanovu popularitu. Pokud bude kandidovat pan Halík, tak to nijak neovliví počet hlasů podpiorujících Zemana. Pan Halík je příslušníkem marginální části voličů, s volební silou pod 3%. Souboj Zeman/Klaus by jistě byl napínavý, ale vedl by k oslabení jednoho z nich, aniž by cokoliv ovlivnil A to by byla škoda pro občany. Nevidím žádného protikandidáta proti Zemanovi, který by se kandidaturou dokonale nezesměšnil, leda že by kandidoval pan Klaus. Výrok pana Halíka, že Češi nejsou dost moudří, aby ho volili chrakterizuji tohoto extrémistu. O příštím prezidentovi je už dávno rozhodnuto. Zabránit Zemanovu znovuzvolení by mohla jen jeho nemoc.

P. Rada 29.4.2016 10:51

Re: Stačí jen trochu? myslet.

Dávám vám za pravdu, že o volbě našeho presidenta už se určitě někde vážně uvažuje a dodávám, že zdaleka nejen v ČR. Za války jsme tu proto příznačně měli Háchu a podobně bezmocného jak byli jeho následovníci a tak zdravotní stav Zemana sotva rozhodne.

Jen Havel se svého času při rozmazané hranici geopolitických vlivů takové sérii vyhnul - ale tím to zdá se nadlouho zkončilo. To by se zas musela stát nečekaná "krajnost".

L. Popovský 29.4.2016 11:32

Re: Stačí jen trochu myslet.

Sice s Vámi souhlasím, pane Kučero, ale předem se nikoho nezříkám, možná vypluje někdo, kdo nás ani ve snu nenapadl. Pokud by byl mladší Karel Gott, tak pro něj bych hlasoval všemi deseti. Beze srandy! Ale myslím, že Karel Gott by ze mě velkou radost neměl.

Vždy když fandím nějakému našemu sportovci, tak mu v duchu říkám: "Prohrát můžeš, ale bojovat musíš!" Samozřejmě férově, což je v politice poněkud problém.

F. Houžňák 29.4.2016 10:35

Já myslím, že nejlepší předpoklad pro oslovení

nejširších vrstev má Její Jasnost kníže Schwarzenberg. Trochu oprášit, nahodit nové číro a de se na to. Posledně to byl úspěch.