14.6.2024 | Svátek má Roland


Diskuse k článku

SPOLEČNOST: Býval to vznešený koncept...

Doporučení Evropské komise o právu na vlastní bankovní účet je další ukázkou postupné přeměny termínu "právo" na "nárok". Lidská práva byla původně vznešeným konceptem, který lidem zajišťoval, že je nikdo další (obvykle stát) nebude nutit, aby věřili něčemu či dělali něco, co nechtějí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Kazil 19.12.2013 11:36

se s tím smiřme

Nikdo žádné nároky neomezí. S jídlem roste chuť. Požitky budou stále narůstat až to padne a nebude nic. Ale postupně zase bude znovu právo na život atd. až po nárok na pračku.

P. Vaňura 19.12.2013 10:00

Dokonce nás možná nepracující Cikáni stojí na dávkách MÉNĚ,

než z veřejných prostředků financované "lidskoprávní" organizace, které o ně údajně "pečují."

Musím též souhlasit s Miroslavem Sládkem, který svého času řekl, že drogový byznys u nás živí dva druhy lidí. Jednak jsou to mafiáni a drogoví dealeři a na druhé straně všelijaké "neziskovky," které o narkomany "pečují," ale brání se všem snahám, které by narkomanii dokázaly potlačit.

Připomínám, ře r. 1945 byla na evropském kontinentě narkomanie nulová, což samo o sobě hovoří za vše!

V. Novák 19.12.2013 12:28

A policajti.

Narkomanii nic neodstraní, neodstranil ji ani socialistický stát s ostnáči na hranicích a nekonvertibilní měnou.

Potlačit kriminalitu, která se na narkomanii nabaluje, může jediné - dekriminalizace a přístup k drogám srovnatelný s přístupem k alkoholu. Což je taky droga. Dekriminalizace prudce srazí cenu drog, nevyplatí se jako kšeft mafiím, narkomani nebudou muset kvůli drogám krást, atd.

Viz prohibice v USA.

R. Brzák 19.12.2013 21:01

Re: A policajti.

Ano, to jsou ovšem názory, které v civilizaci pěstující si pokrytectví procházejí jen obtížně.

M. Prokop 19.12.2013 21:31

Re: Dokonce nás možná nepracující Cikáni stojí na dávkách MÉNĚ,

Nulová nebyla, menší ano, ale hlavně tehdy lidé blbli na úplně jinou melodii.

I. Schlägel 19.12.2013 7:58

Trefné

a pravdivé. Kromě práva na štěstí (jehož zavedení se doufám chystá) bych zavedl právo na osobní blahobyt v podobě státem garantovaného příjmu ve výši 123,85 % z průměrné mzdy na osobu, aby to mělo nějakou logiku a hlavně účinnost.

P. Kmoníček 19.12.2013 13:33

Re: Trefné

Bohužel Sobotkům tento článek nic neřekne.Za prvé rozumným názorům nerozumí,za druhé je ani nestudují a za třetí na nás kašlou.

A. Bocek 19.12.2013 7:54

Rodina je nejdéle fungující,

základní a racionální jednotka. Každé "nárokové právo " nechť je nejdříve vyzkoušené v rodině a poté teprve rozšířeno na obec a stát. Právo na práci , právo na důstojné stáří, právo na bydlení má již každá rodina vyřešeno, ale vždy jen do velikosti ekonomické síly rodiny!

R. Tichý 19.12.2013 12:46

Re: Rodina je nejdéle fungující,

Taky levičákům nejvíce a nejdéle vadí, proto dělají vše možné, aby ji zničili. Proto podpora singles, výchova dětí k individualitě, odosobnění lidské společnosti (sexismus, feminismus). A potom si z toho hezky splácají poslušnou masu nadšenou z vůdce.

P. Boublíková 19.12.2013 5:59

jj,

takzvaná lidská práva + regulace slunečního svitu = cesta do pekel.

P. Lenc 19.12.2013 8:51

Re: jj,

Krátké, výstižné, krásné.

J. Schwarz 19.12.2013 5:38

Souhlas s článkem.

nejde o žádná práva, ale o nároky. Lidská práva jsou něco, co mohou jini lidé pošlapávat a proto jsou jako práva vyhlášena a chráněna. Člověk je prostřednictvím lidských práv chráněn před jinými lidmi, jednotlivci i skupinami a jejich zvůlí. Robinson na ostrově by byl nadán "lidskými právy", před jaguárem by ho však nijak nechránila. Tam platí zákony přírody. "Sociální práva" a nároky jsou úplným opakem základních lidských práv. Aby nároky mohl někdo uplatňovat, někdo jiný je musí odpracovat. Pokud tak má činit nedobrovolně, pak nárokující je otrokářem toho, kdo má jeho nároku vyhovět. Právo na život znamená, že nikdo nesmí druhého zabít, ne mu život "zařídit". Znamená snad "Právo na bankovní účet" že nikomu nesmí být takový účet odejmut protože se s ním už narodil? Kdepak, to znamená že kdosi chce uložit druhým povinnost komukoli kdo si zamane zřídit a udržovat něco, čemu se říká bankovní účet. Tvrdím, že tato banda "lidskoprávních aktivistů" nás ohrožuje víc než Al Káida, že to jsou ti skuteční, nebezpeční teroristé a k boji proti nim by bylo třeba nasadit všechny síly. Jinak se ani nenadějeme a i se všemi těmi "právy" budeme jejich otroky.

V. Vaclavik 19.12.2013 12:07

Re: Souhlas s článkem.

Ja bych pane Schwarzi zase spise souhlasil s vami (a podekoval vam), nez s autorem clanku. Nejspis te veci totiz  nerozumi tak jako vy, jinak by v tom svem clanku napsal co jste tu napsal vy. To o tech 'narokovych pravech' zna plno pravicaku, ale o pravech jako takovych zpravidla nemaji poneti.

J. Kanioková 19.12.2013 0:55

Naprostý souhlas s autorem,

levičácká EU se zalkla politickou korektností a nesmysly z ní vyplývajícími ! Už to přesahuje všechny meze zdravého rozumu i prosperity Evropy !

Rodič I, rodič II. Litevští školáci mají náhradu za otce a matku - http://jdem.cz/9fzs9

Švédská školka, kde se “on” či “ona” neříká - http://jdem.cz/8rdz4

EU nadšenci už mluví o národu jako o přežitém konceptu, a teď už se jede na likvidaci rodiny, na likvidaci tradičních hodnot.

J. Schwarz 19.12.2013 5:46

Re: Naprostý souhlas s autorem,

Levičáci zničí tradiční hodnoty a vzápětí se Evropa I s levičáky propadne do bezvýznamnosti. Číňani si vyzkoušeli "kulturní revoluci" a "vytváření nového člověka" v praxi, nabili si hubu a zvedli se až oprášili Konfucia. Staré, osvědčené hodnoty nemohou s idiociemi Nové levice prohrát. V Evropě se jen potvrzuje / V tom měl Marx pravdu / že peníze lidi kazí, evropští levičáci I jejich US klon "liberálové" jsou většinou zazobanci a jejich dětičky, kteří na pořádnou práci co živi nesáhli a všechno dostali na zlatém podnose. Výsledkem je sebevražedná blbost, horší než nuda mixovaná s narkomanií - i když ani tyhle dvě složky u těch pitomců nebudou chybět.

F. Vokurka 19.12.2013 8:55

Re: Naprostý souhlas s autorem,

a to jste zapomnel, ze ve svedsku ted odklizi snih genderove vyvazene. driv se uklizel hlavne na silnicich, ale ty pouzivaji vetsinou muzi, proto se nyni, v zime, uklizi cyklostezky, cesticky kolem zasnezenych detskych hrist a kolem skolek jelikoz tyto zase vice vyuzivaji zeny.

J. Kanioková 19.12.2013 11:27

jj, ty severské země blbnou na kvadrát,

Jak utajit švédským dětem existenci dvou pohlaví - http://jdem.cz/3dn23

Hezký nápad ze Švédska: Muži, močte vsedě! - http://jdem.cz/9fzq5

Evropa musí otevřít své hranice - http://jdem.cz/9bjp8

Příchod Flood syrských uprchlíků do Švédska - http://jdem.cz/9bjr7

Insane Asylum Seekers - http://jdem.cz/9bjs2

S. Netzer 19.12.2013 12:04

Re: jj, ty severské země blbnou na kvadrát,

"Příchod Flood syrských uprchlíků ..." :-)))

Svatá prostoto

M. Martin 19.12.2013 14:11

Re: jj, ty severské země blbnou na kvadrát,

To je všechno co dokážeš ty vlezdobruselistská slepice zakdákat ?

J. Václavíková 19.12.2013 22:49

Re: jj, ty severské země blbnou na kvadrát,

Troubo.