20.6.2024 | Svátek má Květa


Diskuse k článku

ŠKOLSTVÍ: Od jedničky do pětky

Ve školách se bude zase známkovat od jedničky do pětky. Pětku raději nebudeme dávat. Ztratili bychom žáky, peníze i místo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Lepka 1.4.2015 13:33

Do smrti nezapomenu na svou učitelku na I. stupni ZDŠ.

Úžasná ženská. Věnovala se nám tak, že jsem podobný případ zaregistroval až u učitelky mé starší dcery, ovšem ta nám na rovinu řekla, že tohle s nimi dělat nemůže ani nesmí, že předpisy jsou, žel, už někde jinde.

Nás paní Učitelka Prokůpková nejdřív naučila plavat, to v roce 1963 nebylo vůbec normální, natož běžné, aby si pak vzala na triko, že nás na výletě / ovšemže neorganizovaném školou, ale jen jí a pár nadšenými rodiči /klidně vzala do rybníka poté, co nás protáhla Prachovskými skalami. Bez rizika, že se někdo utopí nebo zřítí ze skály. Ona totiž měla takřka absolutní důvěru jak v nás, tak my v ni. A kdo neposlechl, byl na místě vyřešen ručně. Vidím to jasně jako dnes, levou rukou pod krkem nebo za košili, přehodila si retko do druhého koutku a podle provinění přistál příslušný počet facek a delikt byl vyřešen. Jednou se můj otec, přítomný jako pomocný dozor podivil, že si to troufne, co když si provinilec bude stěžovat doma, " Aby dostal doma podruhé?"

No zkuste podobnou politiku teď.

A my ji milovali a ona nás.