17.4.2024 | Svátek má Rudolf


Diskuse k článku

PRÁVO: Zákaz zahalování tváře?

Neschovávejme se z důvodu politické korektnosti. Nechceme zákaz zahalování tváře na veřejnosti, chceme zákaz nikábů a burek jako symbolů radikální formy hnutí, které prokazatelně směřuje k potlačení práv a svobod jiných.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Štika 28.11.2018 16:36

Re: Kolik žen v islámských zemích chodí v tričku a kraťasech?

A co je nedomyšlené na tom,vyžadovat od těch, kteří chtějí v hostitelských zemích žít,aby se nejdřív naučili respektovat doma kulturu,za kterou se ze svých domovů stěhují?

J. Štika 28.11.2018 16:31

Re: Kolik žen v islámských zemích chodí v tričku a kraťasech?

Když jde například žena (příp. více žen) v nikábu nebo burce po ulici a ještě dva kroky za svým pánem,tak nikdo nemusí lézt nikomu do soukromí.

S. Landa 28.11.2018 16:19

Re: Kolik žen v islámských zemích chodí v tričku a kraťasech?

Ne, že by se v mnohém nedalo souhlasit, ale žádat po nich podpis na dokumentu, že budou mimo jiné ctít rovnost víry a pak jim v rámci té rovnosti zakazovat (či nesmyslně podmiňovat) stavět si své svatostánky, to mi připadá trochu nedomyšlené... :-)

Ś. Svobodová 28.11.2018 16:17

Re: Kolik žen v islámských zemích chodí v tričku a kraťasech?

Hm. A jak by podle vás mělo vypadat vymáhání podepsaného? Budou lidem domů chodit kontroly a zkoumat, jestli žena žije dostatečně rovnoprávně? Rovnost víry dokáže žena tím, že nebude mít přes obličej závoj? A co zakázat všem mužům nosit vousy?

Ohledně šaríja - již jsem psala níže: PRÁVO ŠARÍJA PLATÍ podle samotného jeho výkladu POUZE NA ÚZEMÍCH ISLÁMSKÝCH. Čili kdokoliv jej aplikuje v Evropě, porušuje toto právo.

Buď jsou jsou evropší politici tak blbí že tuto skutečnost nepoužívají na obranu evropského práva, nebo to je záměr. A jestli je to záměr, pak nás žádné podepisování nespasí.

Ś. Svobodová 28.11.2018 15:59

Re: Tetokrát nesouhlasím

To je jiná otázka, která se netýká zákazu zahalování. Ale k vaší otázce: islámu jsou desítky, možná stovky variant, existují i kmeny matriarchální. Neslučitelné s LLP není islám, ale jeho část - právo šarija (i to se může kmen od kmenu lišit, podle výkladu ulema).

Co však většina diskutérů a bohužel ani politiků neví, je že šaríja platí pouze na islámských územích. Není možné stíhat muslima právem šaríja za trestný čin spáchaný mimo území Islámského státu. Aplikace zákonů šaríja na evropském kontinentu je v rozporu se samotným právem šaríja. Pokusy (a bohužel úspěšné) přenést právo šarija do evropské společnosti by mohly být politiky lehce odmítnuty s poukazem, že je to PROTI Koránu. Ale vůle chybí.

J. Štika 28.11.2018 15:45

Kolik žen v islámských zemích chodí v tričku a kraťasech?

Ve svých muslimských zemích ať se staví třeba na hlavu,ale v okamžiku, kdy chtějí žít v Evropě,mělo by být přece naprosto samozřejmé,že budou žít podle zákonů hostitelské země,v souladu s našimi pravidly.Už při příchodu by mělo být povinnou součástí přijímacího řízení,že podepíší,že budou žít v souladu s tím,co jsou ve všech zemích Evropy dokonce ústavní zákony - rovnost pohlaví,rovnost víry,rovnost rasy,při odmítnutí je do země vůbec nevpouštět.S tím přímo samozřejmě i souvisí,že není možné,aby se z důvodu své náboženské segregace u nás halili do burek a nikábů.Samozřejmostí by mělo být také,že se písemně zřeknou muslimského práva šaria,neslučitelného s evropskými zákony.Je absolutně nepřijatelné,aby muslimští imigranti požadovali,aby se zákony,pravidla,kultura hostitelské země přizpůsobovaly jim. Nedal bych souhlas k postavení jediné mešity,dokud v jejich zemi recipročně nepotaví kostel.A pokud něco takového odmítnou podepsat,vůbec je do země nepustit.Pokud tato pravidla,která by podepsali poruší,mělo by to za následek okamžitou deportaci.To přece není nacionalismus,xenofobie nebo rasismus. Přesně naopak,to je obrana našich svobod,naší demokracie,našich hodnot vybudovaných a vybojovaných za tisíciletí našimi předky,kteří bojovali proti islámským vetřelcům se zbraní v ruce i za nás.

A. Alda 28.11.2018 14:47

Proč do toho taháte Mikuláše?

Vyklonil jsem se z okna a žádného Mikuláše jsem nikde neviděl. Předpokládám ale, že spoustu "mikulášů a čertů a andělů" uvidím 5. prosince mezi 16. a 20. hodinou, a pak zase rok nic. Jak by tento lokální lidový zvyk mohl ospravedlnit celoroční trvalé zabalování žen do pytlů, to opravdu nechápu.

Perryman 28.11.2018 14:22

Re:

Podle EUromarxistické víry jste ovšem extremista a šíříte nenávist. Já s Vámi ovšem souhlasím.

R. Tesařík 28.11.2018 13:57

Re: Tetokrát nesouhlasím

Je islám slučitelný s listinou lidských práv??

S. Landa 28.11.2018 13:44

Re: Na veřejných prostranstvích obecně.

Tak nechoďte na Mikuláše ven.

Ś. Svobodová 28.11.2018 13:26

Tetokrát nesouhlasím

Už jsem to psala několikrát. Takové zákazy jen komplikují vztahy. Tyto oděvy jsou symboly jen pro nás. Myslíme si, že žena takto zahalená vyznává radikální islám a chceme ji proto potrestat. Za komančů byly dlouhé vlasy u chlapa symbolem pro policajta, že má před sebou feťáka a kriminálníka a je třeba mu dát přes držku.

A. Alda 28.11.2018 12:16

Jo.

A. Alda 28.11.2018 12:15

Nejvíc islám.

Muslimové vyvraždili naprostou většinu obyvatel Severní Afriky od Egypta po Maroko. Miliony lidí zabili ve střední Asii a ještě více v severní Indii. A dosud vraždí všude, kde se jejich území dotýká neislámských území - takový kruh krve je kolem nich.

A. Alda 28.11.2018 12:12

Na veřejných prostranstvích obecně.

Nechci na ulicích svého města potkávat maskované lidi.

A. Alda 28.11.2018 12:11

Tak.

A. Alda 28.11.2018 12:10

Naprostý souhlas, pane.

Úplně a zcela s Vaším názorem v tomto článku souhlasím.

P. Moravčík 28.11.2018 11:09

Re: Začalo to tím, že symboly komunismu nikomu nevadí!

To záleží na tom, aké technické prostriedky má ten-ktorý -ismus alebo -ám. Museli by sme nájsť nejaký koeficient. Podľa zamerania je potenciálne najvražednejší ideologický smer islam.

A. Nový 28.11.2018 11:05

Re: Autor by se měl především zabývat

Copak Stirský, ten byl všude, všechno zná a všechno viděl, něco dokonce i dvakrát! :-))

J. Schwarz 28.11.2018 10:23

Re: Autor by se měl především zabývat

V tom Egyptě totiž nejsou "tolerantní" a nejspíš by zahalené baby zavřeli.

J. Schwarz 28.11.2018 10:21

Re: Jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá. Bude-li

Pan Mith správně podotýká, že bychom se neměli zbaběle poddávat tlaku politické korektnosti a lidskoprávních aktivistů, nehrát to na "bezpečnost" a zakázat všem skrytí tváře když jde o radikální islám a jeho "uniformy" jen aby nás nikdo neobvinil z diskriminace. Je to stejné jako povinný poslední rok školky pro všechny, když problémy byly jen s částí cikánů.

K. Janyška 28.11.2018 9:51

Jak se do lesa volá, tak se z něho ozývá. Bude-li

nutné, a ukáže-li se to důležité pro bezpečnost, ať zákaz zahalování tváře platí... Dzp.

M. Prokop 28.11.2018 9:36

Re: Autor by se měl především zabývat

D. Stirský by se měl především zabývat tím, co sám píše. Autora Mítha má možnost číst nebo nečíst.

F. Navrátil 28.11.2018 9:19

Není důvod k hysterii

V soukromí ať si nosí každý co chce. Zákaz zahalování by měl platit pro státní a veřejné instituce, a dále tam, kde hrozí bezpečnostní riziko. V obchodech, firmách, parcích, knihovnách, divadlech, koupalištích a pod., ať o zákazu rozhodne majitel nebo provozovatel.

Z. Rychlý 28.11.2018 8:51

Re: Antifa

Tak nějak jsem to chtěl taky napsat. Asi je korektní Antifu nedráždit.

I. Polák 28.11.2018 8:47

Začalo to tím, že symboly komunismu nikomu nevadí!

Tedy mně ano, ale to nikoho nezajímá.

A která ideologie způsobila větší počet mrtvých, a nejen mrtvýh, obětí? Fašismu/nacismus, islám, nebo komunismus?

R. Gramblička 28.11.2018 8:38

mnohem mlepší, než zakazovat

něco obyvatelům ČR, je zamezit přílivu nepřizpůsobivých osob, zejména muslimské víry

D. Stirský 28.11.2018 8:23

Autor by se měl především zabývat

problémy Prahy 4. Třeba prostranstvím před DBK, kdy už se konečně začne s rekonstrukcí, aby tam bylo lze normálně se pohybovat. Byl jsem v Egyptě a v Turecku a těch úplně zahalených tam bylo nula, nula nic. Většina žen byla v šátcích.

P. Moravčík 28.11.2018 8:22

Antifa

Myslím si, že by zákaz zúžený len na burky a nikáby opomenul členov ultraľavicových výtržníkov z Antify, ktorí si tlamy s obľubou zakrývajú. Tiež je to znemožnenie identifikácie, pritom pri činnosti, ktorá je jednoznačne násilnícka. Neviem, či je už zákonom jednoznačne zakázané zakrývať si tvár pri zhromaždeniach, ale ak nie tak to treba zlúčiť v jedinom zákone, ktorý nebude jednostranne zameraný, ale postihne všetky alebo aspoň väčšinu prípadov, kedy je v spoločenskom záujme jedinca identifikovať.

J. Kopis 28.11.2018 7:56

Re: Omyl autora je v tom, že si myslí, že viditelné vítězsví

je úplné zahalování žen na veřejnosti. Vítězstvím radikálního islámu je totiž potlačení svobody slova evropským soudem ve prospěch islámské víry. Tzn. islámskou víru je v Evropě zakázáno kritizovat, ostatně tak je psáno v Koránu!

J. Kopis 28.11.2018 7:53

Omyl autora je v tom, že si myslí, že viditelné vítězsví

radikálního islámu