20.4.2024 | Svátek má Marcela


Diskuse k článku

PRÁVO: Vyneseny tresty za Opencard

Pět úředníků mělo připravit hlavní město o desítky milionů korun. Nešlo o nějakou organizovanou skupinu, která by léta systematicky pouštěla městskému rozpočtu žilou a vylepšovala si tím svůj životní standard. Jedná se o lidi, kteří na zadání tehdejšího politického vedení Prahy připravovali projekt Opencard.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 28.2.2014 22:24

Re: Bém

Vždyť je to prosté. Bém už není a nebude aktivním politikem ODS a proto neexistuje politická objednávka na jeho likvidaci (ta se týká pouze na aktivních, zaslouženě dobré jméno majících politiků především z ODS)! Současný primátor Prahy je k EU-hujerům velmi vstřícný (sabotoval přípravu návštěvy prezidenta Karimova), takže bude určitě osvobozen!

P. Papež 27.2.2014 23:08

Bém

Bém se svými komplici, kteří ze zakázky OPENCARD profitovali, musí řvát smíchy, jak soud rozhodl. Ukázka českého Kocourkova, když zodpovědná osoba "za nic nemůže", úředníci, kterým zodpovědné osoby nařídili, jsou souzeni. Holt peníze dělají divy, i v soudnictví.

K. Janyška 27.2.2014 10:57

Podle trestů se zdá, že problém je

vymyšlen... Dzp.

J. Chaloupka 27.2.2014 10:13

Už se někdo podíval na majetkové poměry státních zástupců

a soudců? Možná by to nebylo od věci.

J. Kraus 27.2.2014 9:54

Lze občas pozorovat,

že poctiví a svědomití subalterní úředníci, motor každého úřadu i firmy, opouštějí svá místa v obavě, že budou obětováni jako bílí koně. „Prosimtě v tvým věku, dyť už jsi to tam moh nějak došolichat.“  „Ty vole, to bylo čekání na kriminál.“ Na jejich místa přijdou noví, mladí a kreativní, nezatížení předsudky. Říkalo se tomu negativní výběr.

I. Schlägel 27.2.2014 9:53

Právní stát

v české, pardon, v balkánské verzi.