26.2.2024 | Svátek má Dorota


Diskuse k článku

PRÁVO: Toto český sir Humphrey poněkud přehnal

Ředitel odboru všeobecné správy Ministerstva vnitra JUDr. Václav Henych je člověk, díky kterému tento stát, navzdory permanentním sabotážím ze strany politiků, soudců, novinářů, umělců, pseudoumělců i občanů, stále ještě funguje.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Boublíková 28.11.2012 5:25

Cituji

"Nevidím nikde ani slůvko "součet", ani slůvko "průměr" či jejich odvozeniny."

Slovo "průměr" opravdu nevidím, ale slovo "součet" vidím - je to ono tučně vytištěné CELKEM (10 % - v daném příkladě; tedy ono celkem 10 % se dá vyložit např. jako 4 % z prvního vzorku plus 6 % z druhého vzorku).

Samozřejmě každého v první fázi napadne průměrovat, také jsem se původně divila způsobu výpočtu hlasů, který zvolilo MV. Ovšem myslím si, že tento způsob prováděcí předpis nejenže umožňuje, ale přímo nařizuje.

Zda je tento předpis blbý (v rozporu s ústavou atd. atd.) nebo ne je další věc, souhlasím s tím, že je blbý. Ale podle blbého předpisu se IMHO správně počítalo.

J. Vintr 28.11.2012 0:44

Vzhledem k tomu

že čerta starého záleží na tom, který hašašíra bude sedět na hradě, je tento sáhodlouhý rozbor i celý spor o podpisy asi celkem zbytečný. Ale ukazuje to na dvě věci - buď že stát zaměstnává na vysokých místech lidi s velkým deficitem v logickém myšlení, nebo že se tady hraje dost unfair hra. A mimochodem poměr 20 hlasů poslanců nebo 10 hlasů senátorů proti 50 000 hlasů "obyčejných" občanů mi připadá poněkud orwelovský. Všichni jsme si rovni, ale někteří z nás jsou si mnohem rovnější ...