15.11.2019 | Svátek má LeopoldDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


PRÁVO: Spermie pro každého (tedy pro každou)Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 162, poslední: 10.4.2008 9:16, přehled diskusí

nazor:
Autor: martina Datum: 9.4.2008 21:34

deti se maji rodit hlavne z lasky, umele oplodneni svobodne zeny mi pripada neprirozene, ale bohuzel dnes uz neni prirozene skoro nic

Jednoduché jako facka:
Autor: Martin Datum: 9.4.2008 20:20

Svobodná žena může jít na umělé oplodnění pouze za předpokladu, že po narození dítěte nebude příjemcem sociálních dávek nad rámec, které by přijímala, kdyby žila řádně v manželství.

Pokud se bude nadále prohlubovat praxe, že žena "zapoměla" s kým dítě má a nyní bude moct tvrdit, že to má z umělého oplodnění a zároveň bude příjemcem nadměrných sociálních dávek, je to nic než pozitivní diskriminace a zároveň diskriminace normálních spořádaných občanů plodících děti v manželství.

Ať si každý dělá:
Autor: Kolombo Datum: 9.4.2008 20:01

co chce, pokud do toho nevtahuje nezúčastněnou  stranu. Tohle je další výmysl sociálních inženýrů, na své experimenty ale budou opět vybírat prostředky od lidí, kteří s podobnými nesmysly nesouhlasí. Pokud budou těm svobodným anonymně inseminovaným matkám přispívat ti poslanci, kteří pro tenhle nesmysl hodlají hlasovat, tak jo. Ještě že už budu v důchodu - tenhle stát i společnost mne už nezajímají. Fuck off!

Juro::
Autor: Fafa Datum: 9.4.2008 17:34

když něco technicky jde, tak se to i dělá - zákon nezákon. Je-li to nezákonné, je to akorát dražší.

To je sice pravda, ale tezko to lze pouzit jake zaklad pro tvorbu zakonu. Treba trestni zakonik je plny cinu, ktere technicky jdou udelat, ale jako spolecnost jsme si odhlasovali, ze je nebudeme tolerovat. A mnoho z tech zakazu bychom asi nedokazali skutecne racionalne zduvodnit. Proste se nam zdalo, ze tak je to +- spravne.

Re: Juro::
Autor: Jura Jurax Datum: 10.4.2008 8:52

No právě - zdálo; v některých případech je zřejmý široký konsensus (vražda), v jiných zdaleka ne (potraty, měkké drogy).

aha, takže žena, se kterou žádný m,už nechce založit rodinu:
Autor: if Datum: 9.4.2008 17:28

aha, takže žena, se kterou žádný muž nechce založit rodinu - si prostě objedná sperma.... gayové zaze vymýšlí jak by mohli být těhotní .... divná doba

Re: aha, takže žena, se kterou žádný m,už nechce založit rodinu:
Autor: Kecal. Datum: 9.4.2008 18:25

Přímo strašná. Rv

Juro Juraxi::
Autor: Fafa Datum: 9.4.2008 17:11

Pokus je nějaká žena natolik asociální, že ani v dnešní době není schopna se seznámit (svoboda pohybu, internet....) ... tak tohle je blbý namyšlený žgrynd; svět je složitější, než se Vám zdá. Víte, že znám i pár podobně postižených mužů?

Svet je slozitejsi, ale nemyslite si, ze u podstatne casti tech zen i muzu se proste jedna o pristup: "Chci karieru, chci vsechny vyhody single zivota a taky chci dite"? A misto kompromisu mezi tremi pranimi si splnim vsechna, stat mi na to pripadne prispeje a reci o tom, ze detem vic vyhovuje klasicka rodina je tmarsky blud? Navic, jak byste se dival na myslenku, ze ti muzi by si nasli surrogate matky, "pronajali" si delohu a nasledne vychovavali deti sami. To uz je sice trochu ujete, ale technicky mozne.  

Re: Juro Juraxi::
Autor: Jura Jurax Datum: 10.4.2008 9:00

U podstatné části se jedná o přístup - no nevím, s tou podstatnou částí bych byl opatrný; ono není-li někdo opatřen fyzickými přednostmi, je spíš vzdělanější a žije v nějaké ospalé díře, partnera hledá hůř i s pomocí internetu a seznamek. Inteligence jednak není na první pohled vidět, jednak u dámy není vždy předností :-/

A mezi námi - chtít dítě s vědomím, že na to budë sama je poměrně značná odvaha - možná jen nedocenění příštích potíží, protože dítě je závazek na příštích nejmíň patnáct let na plný úvazek a pak částečný až do konce života (té dotyčné či onoho dítěte podle toho, co přijde dřív) - pramenící dost ze zoufalství; ono to taky není grátis, takže dotyčná musí mít dost peněz, a kariéra jde přinejmenším na pětiletku i déle do hibernace.

Re: Juro Juraxi::
Autor: Jura Jurax Datum: 10.4.2008 9:05

A ještě ... Navic, jak byste se dival na myslenku, ze ti muzi by si nasli surrogate matky, "pronajali" si delohu a nasledne vychovavali deti sami. To uz je sice trochu ujete, ale technicky mozne.   ... -  no, proč ne; já sám bych to asi neudělal ani kdybych byl mlád a opuštěný,  ale pomohlo-li by to někomu ... když můžou vychovávat děti dva primitivové (těm to nikdo nezakazuje, že, když si je sami udělají), proč by tak nemohl činit vzdělaný a odhodlaný osamělec; ono by to nebylo levné, takže dotyčný by musel dost vydělávat, takže by se značnou pravděpodobností o primitiva nešlo ...

kam to povede:
Autor: Vizionář Datum: 9.4.2008 14:55

Jde o diskriminaci můžů. Budou se víc a víc rodit děti, které mají jen matku, budou na to zvyklé a dcery proto ani nebudou chtít v budoucnu žít s muži v rodině. Sice to bude trvat několik generací, ale stalo by se tak, jestli zákon projde. Pak už jen likvidace národa jinou rasou udělá konec tomuhle experimentu.

Re: kam to povede:
Autor: LJG Datum: 9.4.2008 15:11

Opravdu vás nenapadá nic proč by s vámi měli ženy žít a nemáte nic co byste nabídli svým dětem? :-) Bude-li život v úplné rodině zajímavější, nemusíte se toho bát.

Bohužel jsem se ale dnes letmo setkala s 3 letým chlapečkem který se bojí lidí, shovává do kouta, nemluví. Domácí násilí. Tedy jen vůči matce, ale vzalo ho to. Ale už to vypadá, že to bude na lepší cestě, matka se s ním odstěhovala a je dost malý na to aby zapomněl.

Vy neumíte česky?:
Autor: Sk e pticus Ma ximus Datum: 9.4.2008 15:58

Re: Re: kam to povede:
Autor: portwyn Datum: 9.4.2008 16:54

Domácí násilí je extrém, i když bohužel existuje. Daleko častěji se prostě lidé nechtějí dohodnout - a život ve dvou znamená neustálý kompromis, jeden ústupek za druhým. Pak jeden (obvykle žena) volí rozvod. Z manželství dostane byt, děti a výživné. Navíc si může zařídit život na sto procent podle svého.

Pokud by to nebylo výhodné, tak by to ženy tak často nedělaly. To, že pak často výchovu dětí nezvládají, jim mnohdy moc nevadí - nebo vadí, ale až když je pozdě.

BTW - domácí nasílí nesouvisí s tématem článku, ale mám dotaz. Jak chcete řešit domácí násilí na mužích? Například verbální násilí, opakované a soustavné ponižování muže jako bezcenného "trubce" je prakticky nedokazatelné. A ani náhodou nejde o výjimečný jev... Po rozvodu děti automaticky připadnou agresorovi - matce. Co myslíte, zapomenou také? Nebo jednání matky, patřičně zpracovány, přijmou za normální?

Re: Re: Re: kam to povede:
Autor: chytrý horák Datum: 9.4.2008 18:49

Pěkně jste to napsal. (I když můj případ to není:-))

Re: kam to povede:
Autor: Kolombo Datum: 9.4.2008 20:02

Muži by mohli odmítnout darovat semeno. Stejně nakonec někdo vymyslí, že otcem je vlastně ten dárce a přišijou mu alimenty!

Re: Re: kam to povede:
Autor: ubu Datum: 9.4.2008 21:13

a to si piš, že bude platit. Už takhle je semene málo, je málo dárců

smutne je:
Autor: flopa Datum: 9.4.2008 14:20

Blbe je ze si nakonec ani nezasoulozime :-)

Re: Dnes už souloží pouze . . .:
Autor: BuBu Datum: 9.4.2008 14:34

. . . lenoši - kteří jsou líní . . . . . si to udělat rukou ! ;-D;-D;-DR^

Počet spermií klesá...:
Autor: Iva Datum: 9.4.2008 13:42

 prý z různých důvodů. Nechme svobodu rozhodnutí na každém, koho se to týká. Určitě to není jednoduché rozhodnutí pro dotyčné ženy, pozvat do svého života  neznámou genetickou informaci... Společnost lidská se vyvíjí a je množství žen, které jsou ekonomicky nezávislé, nemají stálého partnera a mají dobré důvody žít sami s dítětem.

Re: Počet spermií klesá...:
Autor: ghost Datum: 9.4.2008 13:50

do par let se urcite dockame technologie, ktera umozni vyvoj ditete i mimo telo matky, bude mit pravo nechat si udelat dite kdokoliv?

Re: Počet spermií klesá...:
Autor: Fafa Datum: 9.4.2008 17:19

Ivo, u zen, ktere nemaji partnera ten pocet spermii uz davno klesl na nulu. ;-)

Debata se prece nevede o zenach, jejichz partner trpi oligospermii. Debata se vede o zenach, ktere partnera bud nemaji nebo prinejmensim se svym(i) partnerem(ry) nechteji mit dite.  

Re: Počet spermií klesá...:
Autor: martina Datum: 9.4.2008 23:10

je to jednodussi nez pozvat do sveho zivota skutecneho muze a rozhodne se to netyka pouze zeny, ale i nenarozeneho ditete, otazkou je kolik zen je dnes vubec zenou, to se podle me nepozna pouze podle pohlavnich organu

Proč do všeho cpát zákon ?:
Autor: Schumacher Datum: 9.4.2008 13:40

Je dovoleno vše co zákon nezakazuje. A co je státu do toho s kým a jak počít ? To by to mohlo pokračovat zákonem schválenými polohami a řidičákem na sex. Do těhle věcí státu nic není. Věcí obecnou a regulovatelnou je jen jaké lékařské zákroky platit z veřejné kasy. Nic víc.

Když to neplatí daňový poplatník, tak ano.:
Autor: Sk e pticus Ma ximus Datum: 9.4.2008 15:53

Schumachere::
Autor: Fafa Datum: 9.4.2008 17:37

kupodivu stat uz ted treba zakazuje pocit s osobou pod 15 let. Takze urcite regulace zrejme budou existovat permanentne.

A vůbec, jak tak čtu diskusi,:
Autor: Jura Jurax Datum: 9.4.2008 13:21

tak mi přišlo, že si zatím nikdo pořádně neuvědomil, že by mělo jít hlavně o ženy, které mají potíže s normálním početím a nemají partnera - proto rady, aby si našly na inzerát nějakého oplodnitele nebo názory, že jsou to osamělkyně z důvodů podivných, ba protivných povah, jsou poněkud mimo misku. A tmimochodem oho partnera mohou postrádat i proto, že mají potíže s početím ...

Re: A vůbec, jak tak čtu diskusi,:
Autor: Jura Jurax Datum: 9.4.2008 13:22

A pardon - nick K. BabákK. Babák napsal zhruba totéž o něco níže ...

Re: A vůbec, jak tak čtu diskusi,:
Autor: honzak Datum: 9.4.2008 13:49

to je ovšem klasická cesta do pekla, dobrými úmysly dlážděná. Když se potom příslušná Maryša ocitne v těžké realitě (ona ta umělá oplodnění bývají vícečetná, že?) tak jí začne v mysli hlodat virus NEMOHLBYTOZAPLATITFOTR. A když bude fotr anonymní, tak to zaplatíme my, obyčejní budovatelé reálného kapitalismu. Když fotr anonymní nebude, tak nebudou spermie. A včil Vincku mudruj!:-D

Re: Re: A vůbec, jak tak čtu diskusi,:
Autor: Jura Jurax Datum: 10.4.2008 9:10

No, platíme to i teď, má-li potomek fotra známého, leč grázlíka - matka bez alimentů je v nouzi a platí sociálka; a platíme i teď, když si lidi naplácají děcek, aniž by byli schopni je uživit; a vůbec - na děti jsou odpočty daně, že ano, takže taky platíme všichni, kdož se placení daní neumíme vyhnout, i ti bezdětní ...