23.2.2024 | Svátek má Svatopluk


Diskuse k článku

PRÁVO: Soudci soudcům kryjí záda

Prezident republiky trpí utkvělou představou, že hlavní nectností českého soudnictví je zdlouhavost soudního řízení, a ani jeho věrná opora, nynější ministryně spravedlnosti Marie Benešová, ho nedokáže vyvést z omylu, pokud se ovšem o to někdy pokusila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Plaček 13.3.2020 17:42

S podobným problémem se zabývám již od roku 1986. Nekonečný příběh, ale .. mzdami a nezávislostí se soudci dostali na úroveň nedotknutelného božstva a mohou si dělat co chtějí bez ohledu na zákony a jejich svědomí a smysl pro spravedlnost. Už to kdysi konstatoval někdo z unie, cituji: rozsudky jsou nepředvídatelné. V mém případě soudkyni s platem více než sto tisíc potrestal za úmyslné protahování případu správní soud srážkou z platu ve výši 15%. Tak že nejde o zákony, organizaci ani nové budovy, ale o jejich svědomí (co to je) a jako každý lopaťák musí, odvést svoji práci v čas a odpovídající kvalitě.

J. Macků 6.3.2020 10:17

Ani soudci, ani státní zástupci by neměli být nadlidi a dělat si co je napadne. Jen zcela výjimečně si i u velkých lumpáren nějak vzájemně ublíží. Mají univerzální zaklínadlo "jiný právní názor" a za tím schovají skoro cokoli. Už stačili poškodit mnoho lidí, o nějaké lepší pravidla jejich činnosti to zcela jednoznačně volá.

P. Vébr 6.3.2020 9:57

Dokud každý, opakuji: úplně každý (vč. soudců) neponese za svá rozhodnutí vymahatelnou odpovědnost, do té doby to bude vypadat tak, jak to vypadá.

R. Langer 6.3.2020 10:20

Ano. Ale toho se nikdy nedočkáme... :-(

P. Vébr 6.3.2020 18:14

Obávám se, že jsem nucen s vámi beze zbytku souhlasit. Musíme se však alespoň snažit, abychom se v něčem mýlili...

I. Pávek 6.3.2020 8:08

Na každém stupni vzdělávání se navazují přátelství mnohdy na celý život. Čím vyšší stupeň vzdělání a tam navázaná přátelství, tím je to pro společnost nebezpečnější. Vznikají takto uzavřené elitářské skupiny, které se na státu chovají jako klíšťata a sají peníze, tu krev státu do vlastního nádoru který pak stát znetvořuje a požírá. Věky je to tak, všude kolem sebe to pozoruji. U soudců a advokátů je to zvlášť nebezpečné. Ale kdo s tím zatočí a kde to rozetnout?