Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

PRÁVO: Soudci soudcům kryjí záda

Prezident republiky trpí utkvělou představou, že hlavní nectností českého soudnictví je zdlouhavost soudního řízení, a ani jeho věrná opora, nynější ministryně spravedlnosti Marie Benešová, ho nedokáže vyvést z omylu, pokud se ovšem o to někdy pokusila.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
DP

S podobným problémem se zabývám již od roku 1986. Nekonečný příběh, ale .. mzdami a nezávislostí se soudci dostali na úroveň nedotknutelného božstva a mohou si dělat co chtějí bez ohledu na zákony a jejich svědomí a smysl pro spravedlnost. Už to kdysi konstatoval někdo z unie, cituji: rozsudky jsou nepředvídatelné. V mém případě soudkyni s platem více než sto tisíc potrestal za úmyslné protahování případu správní soud srážkou z platu ve výši 15%. Tak že nejde o zákony, organizaci ani nové budovy, ale o jejich svědomí (co to je) a jako každý lopaťák musí, odvést svoji práci v čas a odpovídající kvalitě.

0 0
možnosti
Foto

J38a17n 51M21a29c67k71ů

6. 3. 2020 10:17

Ani soudci, ani státní zástupci by neměli být nadlidi a dělat si co je napadne. Jen zcela výjimečně si i u velkých lumpáren nějak vzájemně ublíží. Mají univerzální zaklínadlo "jiný právní názor" a za tím schovají skoro cokoli. Už stačili poškodit mnoho lidí, o nějaké lepší pravidla jejich činnosti to zcela jednoznačně volá.

0 0
možnosti
PV

P27a75v83e19l 68V53é77b65r

6. 3. 2020 9:57

Dokud každý, opakuji: úplně každý (vč. soudců) neponese za svá rozhodnutí vymahatelnou odpovědnost, do té doby to bude vypadat tak, jak to vypadá.

0 0
možnosti
RL

Ano. Ale toho se nikdy nedočkáme... :-(

0 0
možnosti
IP

I75g61o94r 24P65á21v36e53k

6. 3. 2020 8:08

Na každém stupni vzdělávání se navazují přátelství mnohdy na celý život. Čím vyšší stupeň vzdělání a tam navázaná přátelství, tím je to pro společnost nebezpečnější. Vznikají takto uzavřené elitářské skupiny, které se na státu chovají jako klíšťata a sají peníze, tu krev státu do vlastního nádoru který pak stát znetvořuje a požírá. Věky je to tak, všude kolem sebe to pozoruji. U soudců a advokátů je to zvlášť nebezpečné. Ale kdo s tím zatočí a kde to rozetnout?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz