12.6.2024 | Svátek má Antonie


Diskuse k článku

PRÁVO: Jedenáctý den procesu Nagyová-Babiš

Pro případ, že by se nepodařilo v prosincovém termínu vyčerpat plánovaný obsah jednání, v úvodu jedenáctého dne procesu Nagyová-Babiš předseda senátu Jan Šott dohodl se stranami řízení rezervní termín jednání ve dnech 4.-6. ledna 2023.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Netolická 20.10.2022 22:29

Tak, těch časopisů pro ženy je více než jenom Chvilka a tam se dají ženy ovlivňovat např., že rodinu Babišovu ukazují v hezkém světle, píší o Monice atd. Babiš vlastní také radio Impuls, Metro a další. Nejdůležitější je ale, že politik nemá vlastnit média, tím se porušuje rovná soutěž politických stran a je to dokonce i v Lex Babiš. Svěřenské fondy nic neřeší, jelikož vlastník je stále vlastník a obmyšlený. Že je p. Babiš ve střetu zájmů mu dvakrát odsouhlasilo EU. Babiš dal žalobu o STB ke slovenskému ústavnímu soudu a ten mu rozhodl, že není možné, aby mu svědčili další STB a tak potom dal žalobu do Strasburgu a tam odmítli se tím zabývat. Zajímavé, proč třeba nežaloval J. Kmentu?

J. Vávra 20.10.2022 21:30

Člen Svědků Babišových se nám rozepsal...;-D

C. Berka 20.10.2022 14:40

No, když započtete Chvilku pro tebe a Modelářství a televizi ǒčko, tak to třetinu může hodit. Ovšem, majetek ve svěřenském fondu nikdo nevlastní, tak ho nemůže vlastnit ani Babiš. Tištěná media mají minimální náklad a třeba takové blogy na IDnes moc babišovské nejsou...koneckonců, i Neviditelný pes je "ve spolupráci se serverem LIDOVKY.cz a přesto sem píšete :-/ . S těmi žalobami- to si děláte lkegraci? Vždyť by musel soudy zavalit. Stačí se podívat na jeho soudy ohledně STB - po té, co tři vyhrál, přišel slovenský Ústavní soud s tím, že najednou, zrovna v jeho případě, ÚSTAV PAMATI NÁRODA NELZE ŽALOVAT a nařídil rozsudky zrušit- když nemáte žalovaného, nemůžete mít pochopitelně rozsudek, který je proti němu.

Články se dají samozřejmě psát tak, že nejsou žalovatelné- posměšným, zpochybňujícím tonem, vybranými fotkami, vytrháváním ze souvislostí, zamlčováním toho, co se nehodí, zdůrazňováním každé blbosti, sepsáním negativ na začátku a uvedení věcí v jeho prospěch někde na konci... Většina lidí si přečte titulek a už má názor. I Aston pak tady před časem psal, že "Babiš přepsal miliardovou firmu na manželku" což je samozřejmě blbost..

L. Netolická 20.10.2022 13:15

Pane Jemelíku, v politice je na každého více vidět, obzvláště na ty, kteří jsou na vrcholu a chovají se tak jak se chovají, není divu, že se jim někdo podívá tzv. na zoubek. S tím musí každý politik počítat a pokud není úplně čistý, nemá do politiky vstupovat. A média? Třetina všech médií patří politikovi Babišovi (!!!) a ostatní dle mého názoru píší co vidí a slyší. Pokud píší nepravdy, může je p. Babiš žalovat.

P. Lenc 20.10.2022 9:23

R^

P. Lenc 20.10.2022 9:22

R^;-DR^

T. Kohout 20.10.2022 3:25

A Vy to tak nevidíte? Vám to tak nepřipadá? Je to vděčné téma, které zvyšuje ziskovost média u davu. A o to jde, zisk.

V. Čermák 19.10.2022 17:25

No, mýlíte se. Dotace jsou normální podpora něčeho užitečného, prospěšného, či dokonce nepostradatelného, co by se samo na slepém a hluchém trhu neuživilo. Např. Zemědělství , potravinářství a mnohé jiné. To, že jsou často zneužívány je také normální, co dnes není Zneužíváno, že? Proto musí být v souladu se zákonem, samozřejmě v době svého vzniku.....;-DRv

V. Čermák 19.10.2022 17:02

No ano, jsou...;-D

H. Ulrychová 19.10.2022 14:51

Má jistě pravdu v tom, že média hlavního proudu jsou vůči němu vyhraněně nepřátelská.

Hmm, a iDnes a MF Dnes jsou také média hlavního proudu. Že by taky byla vůči svému majiteli a chlebodárci nepřátelská.? ;-D

P. Molík 19.10.2022 12:54

Některá média se bohužel snižují na úroveň zlobně poštěkávajících pejsků.

P. Molík 19.10.2022 12:53

V českých zemích se opět probouzejí v myšlení mnohých lidí atavismy, které probouzejí ducha čarodějnických procesů, v nichž byl viník dopředu znám a jeho řádná obhajoba obhájcem byla natolik zavrženíhodnou aktivitou, že je třeba obvinit i obhájce a další slušné lidi, kteří se chtějí zastat oslabeného Babiše. Ostatně v celé EU probíhá proces demontáže civilizačních hodnot a o to horlivější budování bruselské diktatury, což se nemůže neodrazit i v procesu s Babišem. Ovšem předtím i Babiš byl nápomocen při formování nových bruselských pseudohodnot svým konformismem a devótností vůči vrchnosti z bruselského ústředí. Eurohujerské budování doposud nevídané totality nabírá obrátky a zemím EU hrozí sevření v kleštích novodobých jakobínských pořádků. Hlupáci ohlušení cinkotem bruselských měďáků, kteří převažují v europarlamentu a v dalších vrcholných institucích, se nám snaží vnutit otrockou oddanost spojenou s propagandistickým výplachem mozku tak, abychom se co nejradostněji oddávali autodestruktivním aktivitám. Babiš mi trochu připomíná Slánského, který byl obětován a byl podroben praktikám, které předtím prosazoval.

R. Langer 19.10.2022 12:00

A koho jste se ještě ptal, že to víte tak jistě? :-P

P. Sura 19.10.2022 12:00

Tajemství jejich ložnic je tajemství Boží! To nevíte??

M. Drobil 19.10.2022 11:45

Protože tady bude ku prospěchu všech i když tady už Babiš nebude

V. Hlad 19.10.2022 11:28

Vtip je, asi, v tom, že Fiala krade dle platných zákonů a nikdo to nezpochybnil. Pochybnosti u Babiše by měl dokázat nebo vyvrátit soud. Dotace a jiné pobídky totiž nic než uzákoněná krádež nejsou.

I. Širůček 19.10.2022 10:26

To jméno Nagyová je nějaké prokleté. Nečas, Babiš, ti by mohli vyprávět ...

P. Drahovzal 19.10.2022 10:23

Media jsou proti nemu? Kdyz vyznamny politicky cinitel s ambicemi se stat tim nejvyssim ustavnim stoji pred soudem, tak je snad pochopitelne, ze se o tom pise a mluvi...

A skutecnost, ze je nemalo medii a tim padem i verejnosti proti nemu zaujata je sice pravdiva, nicmene je otazkou, zda si za to nahodou svym chovanim a arogantnim vystupovanim vuci kazdemu, kdo k nemu neni servilni nemuze sam...

Ja tvrdim, ze ANO!!

S. Rádl 19.10.2022 10:06

Vůbec nechápete obsah příspěvků autora.

P. Beneš 19.10.2022 9:44

Jo, to je. Mně je totiž - věřte tomu nebo ne - Babiš naprosto ukradený. Jestli mu soud prokáže vinu, ať ho zavřou. Jestli ne, tak ho osvobodí. Prezidentem nebude a premiérem už taky ne. A pokud náhodou ano - no, my Češi už jsme přežili horší věci.

R. Langer 19.10.2022 9:34

Proč pomník? 8-o

R. Langer 19.10.2022 9:33

No, tak to je snad všechno naprosto v pořádku, ne? ;-)

P. Beneš 19.10.2022 9:22

Ať tenhle soud dopadne jak chce, jedno je jisté. Jedna třetina občanů bude nadávat, druhá tleskat, no a té poslední je to jedno.

P. Weisskopf 19.10.2022 8:48

Za a) se bojíte napsat Babiš a za b) zda to bylo či nebylo v souladu se zákonem právě řeší soud.Ale jen pro vaši informaci u soudu je Babiš a ne Bureš.Jen srabi se bojí napsat to správně a jako správní čecháčkové se schovávají za jiné.

M. Zikmund 19.10.2022 8:05

Jestli jste si zatím nevšiml, tak autor se od začátku zabývá procesem, který má vyřešit, zda obžalovaný jednal či nejednal v souladu se zákony a komentuje, nakolik jsou předloženy důkazy o vině.

Hodnota médií je daná jejich schopností co nejpřesněji popsat realitu a pokud jejich popis soudního jednání je ovlivněn politickými preferencemi, tak proč to nekomentovat. Vždyť to má dopad na vnímání spravedlnosti veřejností.

Politici si vzájemně dávají "šťouchy" typu "zabití cez padáky". A ano, musí je přijmout a zvládat. Ale pokud ty šťouchy jsou vedeny přes represivní složky typu policie, státního zastupitelství či soudu, tak to už není jen vzájemný šťouch, ale přímé ohrožení občanů a demokratického systému. V tomto směru ani Babiš nemá čisté svědomí, o tom žádná, ale i tak má smysl odsuzovat jakékoliv politicky ovlivněné rozhodování soudů, ať už je obviněným kdokoliv.

T. Novy 19.10.2022 7:39

Andrej Babiš aka agent StB Bureš je opravdová chudinka. Zajímavé je, pane autore, že neřešíte, jestli jednání pana obžalovaného bylo nebo nebylo v souladu se zákony státu, kde občan Bureš žije a občas možná i pracuje, ale vyjadřujete se k subjektivní pravdě, jestli je zájem médií úměrný a nestranný.

Chlap, co umí obvinit jiného chlapa ze “zabití cez padáky”, musí být silný a přijmout pár tvrdých odsudků ohledně podfuků s dotacemi bez mrknutí oka. A ne si hrát na oběť.

F. Navrátil 19.10.2022 7:38

Čapí hnízdo bylo postaveno a reálně funguje. Padesátimilionová řádně schválená dotace představuje asi dvacetinu rozpočtu na výstavbu a vybavení objektu. Na druhé straně se podívejme na parazitickou rodinnou neziskovku premiéra Fialy. Jejím prostřednictvím vyždímal ze státního rozpočtu a rozpočtů vysokých škol 100 mil. korun dotací a výsledkem je pšouk v podobě elaborátu o vlivu feminismu na rozvoj demokracie v Barmě. Babiš je roky tahán po soudech. Fiala rozhazuje rukama a poučuje národ o morálce.

F. Kusák 19.10.2022 7:24

Tak, jak jsem napsal po úvodníkem. Už to moc nikoho nebere. Vše už bylo řečeno. Ať verdikt soudu dopadne jakkoliv, nastane dlouhý proces odvolávání a všelijakých právních klíček až to celé skončí v zapomnění. Ale Čapí hnízdo zůstane. Nebude to špatný pomník jednoho výrazného politika, nicht wahr?