25.2.2024 | Svátek má Liliana


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Čech 10.10.2010 17:18

Re: Typický právník

Chtěl jsem pouze poukázat na to, že ČT se nijak neliší od televizí jiných (soukromých) a nic na tom nezmění to, že je někým nazývána "veřejnoprávní". Veřejnoprávní jsou všechny televize a to proto, že jsou veřejné i právní.  Je-li jejím zřizovatelem stát, je tedy státním podnikem a lépe by jí slušel název "státoprávní". Dále, le-li státním podnikem, má být financována státem a ev. zisk patří státu. V tomto případě nemá být financována občany navíc, poněvadž tito, také k tomuto účelu platí státu daně. Pana Zaorálka bych prohnaným šíbrem nenazýval, na to on nemá. Jeho naprosto hloupá vystupování kdekoliv to jasně dokládají.

Z. Rychlý 10.10.2010 15:09

Dojná kráva

ČT je dojná kráva s mnoha cecíky na krmení různých kulturníků, aby měli hošani penízky. Jen malé procentíčko nasosnutých na ČT vytváří nějaká kulturní díla. Zbývající velká procenta jsou bulvární věci, které patří do komerčních TV, nebo blbosti, které vůbec nemusely vzniknout, svět by o nic nepřišel.

Z. Rychlý 10.10.2010 15:01

Re: Typický právník

Pane Čechu, jelikož s Vámi zcela souhlasím v názoru na pana Zaorálka, a nechci nijak svádět debatu jinam, ale dávejte pozor na tvrzení ohledně termínu veřejnoprávní. Napsal jste "Aby bylo něco veřejnoprávní, musí to být veřejné a právní" - s tím se dá sice taky souhlasit, ale přesto existuje určitá forma instituce, která se jmenuje "veřejnoprávní". Často je zřizovatelem těchto institucí stát. To tedy na upřesnění. Jinak pan Zaorálek je zaslepený marxista (v lepším případě), který přihýbá informace jak se mu hodí. V tom horším případě by to byl prohnaný šíbr, který vědomě zkresluje, aby se nechal unášet ve vyšších patrech politiky. Vyberte si.

P. Čech 10.10.2010 9:06

Typický právník

Jak je vidět, tak pan Zaorálek opět neví, o čem mluví a nebo to nechce vědět. Je to ovšem typická bolest našich právnických "vzdělanců". Co je to instituce? Podle slovníku je to orgán. Orgán, který o něco pečuje, nebo něco řídí. Veřejnou institucí je tedy každý orgán, vystupující veřejně, tedy i např. živnostník, jehož činnost nění utajena a který poskytuje služby veřejně. Tedy i soukromník. Nemůže tedy platit a neplatí to, co zde pan Zaorálek tvrdí. Tedy to, že co není ze zákona povoleno je zakázáno. Je to nesmysl, jako ostatně mnoho věcí, které dotyčný tvrdí. U nás platí obecně to, že co není zákonem zakázáno, je povoleno a žádná snaha o právnické kličky a jiné ohlupování občanů zde není na místě. Je to stejné jako samotný pojem "veřejnoprávní televize". Pokud se má ČT nějak lišit od televizí jiných, musí to být znát již z významu jejího názvu. Aby bylo něco veřejnoprávní, musí to být veřejné a právní. To jsou ovšem všechny televize. Nebo chce snad pan Zaorálek a jemu podobní tvrdit, že Nova, Prima a další nejsou veřejné a právní? Jak je vidět, tvrdí to.Zaplétají se stále více do názvoslovných nesmyslů, které sami vymysleli a potírají tím to, co sami řekli. Není to nic jiného, než úporná snaha o zamlžení prostoru, o ohlupování lidí. Je s podivem, že podobné nesmyslné výlevy šíří i média. Ovšem ani zde se není čemu divit. Všechna média u nás jsou pod kuratelou politických stran a jejich představitelů, pana Zaorálka nevyjímaje.

K. Pořická 9.10.2010 22:47

Re: ..., tenhle Zaorálek, že? - alespoň pobaví...

jen mi uniká to naplňování tzv. veřejnoprávního prostoru tzv.otevřenou diskusí.Své si plní snad jen zpravodajská CT24. Ostatní tři kanály se tváří nepostradatelně a nezastupitelně,ale pokud se začtete do týdenního  programu, mohou je od minuty pronajmout licencí soukromníkům za stanovených podmínek (pod hrozbou ztráty licence definovat závaznou náplň).A současně s tím přestat vybírat měsíční televizní daň.U rozhlasu postupovat obdobně. Nebudem na tom hůř,knkurence povede k pestrosti a my všichni poplatníci ušetříme na hezčí Vánoce.

M. Prokop 9.10.2010 21:57

Re: Zábavný chlapík, tenhle Zaorálek, že?

Souhlas.

J. Kejkrt 9.10.2010 8:29

Zábavný chlapík, tenhle Zaorálek, že?

Kterápak asi politická strana měla největší vliv na složení hloučku paňáců, kteří znuvuinstalovali "Palcáta" Janečka do funkce řiditele ČT?

Jaké si pan Zaorálek vybral zástupce, takového má ředitele a ten má takové nápady ... Takže tady pláče v dopise pouze a jedině nad neschopností svou a svých soudruhů, neschopen prohlédnout, jakého ze sebe dělá šaška.

(ne že by v tom neměla prsty i ODS, ale ti alespoň veřejně nebrečí nad svým packalstvím)

V. Hošek 9.10.2010 5:37

Já zírám jak se ty paragrafy dají ohýbat

Vážený pane, kde jste byl, se svým výkladem, když nejprve za 100% a pak se ten poměr zmenšoval, když tento model výběru daně již pro Českou televizi realizoval jiný subjekt.