25.4.2024 | Svátek má Marek


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Vládík 13.12.2005 8:46

Re: V tom zákoně je asi milion chyb

Kéž by si se nikdy nedostal (a) do situace, kdy ti to řešení nebude připadat pitomé.
Vládík 13.12.2005 8:45

Chci řídit svůj život až do konce

Jsem už hodně starý. Nikdy (již od prvních diskuzí na škole) jsem nechápal, jak může být někdo tak nadutě hloupý a hloupě nadutý, aby mi přikazoval, že musím trpět bez naděje na zmírnění. Nikdy jsem nechtěl a pokud mi to postihne nechci (!!!!) trpět v polovičním bezvědomí (tlumící léky) s vědomím, že už to nikdy nepřestane. Tedy s jedinou vyjímkou, kterou mi legislativní teroristé upírají. Děkuji všem, kteří mi pomohou neudělat hloupost v případě zkratkovitého jednání, ale dlouhodobě trpět nechci. Děkuji proto i všem, kteří mně případně umožní včas odejít. Jistě mnoha lidem neumožňuje takové řešení jejich víra - ti ať se řídí svojí vírou, ale ať ji nevtělují do zákonů, platících pro všechny.  Ještě poznámka: Dnes už takový člověk neumírá "přirozeně", ale je nepřirozeně uměle udržován při životě.
kocour 13.12.2005 8:25

V tom zákoně je asi milion chyb

o koncepci nemluvě a vy se všichni musíte soustředit na pitomou euthanasii. Ach jo.
Jarmila 13.12.2005 8:02

Původně jsem byla pro euthanásii

ale teprve nyní jsem si uvědomila všechna rizika s ní spojená, a tak říkám NE!! Kdo chce skutečně umřít, tak už si to vždycky nějak zařídí, a taky doktoři nejsou svatí a stejně pokoutně tak jako tak některým pacientům pomohou zemřít- ale legalizací euthanasie by se naše společnost skutečně dostala na šikmou plochu, směrem k různým hororům. A legalizace drog? No tak autore, vy liberálové to zkoušíme pořád, viďte? Tomu se říká metoda pomalu vařené žáby. Tak dlouho je společnost donekonečna přesvědčovaná,že o nic nejde, až se nakonec unaví- a mafiáni si prosadí svou. To se teď stalo i v případě snížení hranice sexu u dětí. Většina společnosti byla proti, ale pedofilové a mafiáni ze sexbyznysu si u posranců prosadili svou. Není nad to si vychovat konzumenty konzumního sexu v co nejranějším věku.
loula 13.12.2005 8:01

Re: Re: Souhlasím, že každý zodpovídá za způsob, jak se svým životem naloží.

souhlasím s tímto názorem, pouze si myslím, že bude velmí těžké v  některých případech odlišit, kdy nemoc je důsledkem "výstředního" způsobu života a kdy ne.
Guzmir 13.12.2005 7:57

Re: Souhlasím, že každý zodpovídá za způsob, jak se svým životem naloží.

Ano, v soucasnem "solidarnim" zdravotnim systemu to bohuzel nejde. Prijde vam fer, kdyz zdrave zijici clovek musi platit lecbu vsemoznych chorob prezirajicim se prasatum? Jedine individualni ucty tohle muzou vyresit. Kazdy at si zije jak chce, za svoje.
honzak 13.12.2005 7:13

z praxe je jasné

že i povolené drogy (alkohol, tabák) si obyvatelstvo opatřuje pokoutním způsobem (samohonky, pašované cigarety). Nicméně procento je řádově menší, než kdyby byla alkoholová a tabáková prohibice. A totéž se stane po legalizaci drog - pokoutních dealerů ubude, ale nezmizí. Ono totiž univerzální řešení neexistuje. U žádného problému.
Problém eutanazie bych po zkušenosti řešil tak, že bych ji rozdělil do dvou oblastí:
lékařské (přesně stanovené podmínky, kdy není žádná naděje (např. po těžkých mozkových příhodách). Podmíněno souhlasem všech příbuzných.
právnické (vlastní žádost u těžce somaticky nemocných, kteří mají "jasnou hlavu, majetek by šel na dobročinnost). 
 
vloula 13.12.2005 7:12

Souhlasím, že každý zodpovídá za způsob, jak se svým životem naloží.

Tedy ani legalizaci drog bych se nebránil. Ovšem pod podmínkou, že důsledkiy užívání drog si každý také ponese sám. Tedy v případě autonehody v důsledku alkoholu nebo drog plná náhrada škody, taktéž léčení následků požívání alkoholu, kouření nebo drogování,  atd atd.
Jsem pro pomoc těmto lidem, např osvětu ve školách o škodlivosti, odvykací léčba ( ale se spoluúčastí pacienta). Ale jsem proti tomu, aby společnost převzala na svá bedra řešení problémů, kteří tito lidé svoji konsumací drog přinášejí.
Jaroslav 13.12.2005 3:24

Drogy nebezpecne jsou

Prohlasit, ze drogy jsou nebezpecne proto, ze jsou zakazane je nehorazna blbost. I alkohol je skodlivy, prestoze je povoleny. Deleni na drogy lehke a tezke je rovnez nesnadne a legalizace jenom nekterych omamnych drog prinasi dalsi tezko resitelny problem - prekupnici potom namisto marihujany zacnou vice propagovat treba heroin nebo vselijake laboratorne splacane koktaily. O holandskem experimentu se uz moc nemluvi...... Takze kdyz legalizovat, tak vsechny drogy bez vyjimky! Je ocividne, ze zapadni civilizace se kvapem rozpada, tak mozna ty zfetovane svobodymilce to nebude tak bolet. Toz tak.
Dick 13.12.2005 2:53

Re: Povolena Eutanazie v Cesku - horor na obzoru

Souhlas s příspěvkem! Kombinace euthanasie a tuzemského ateismu, lidové morálky, vstřícnosti ošetřujícího personálu v nemocnicích a novinek mladého Drátha nám hrozí vylidněním jako za třiceti leté války...
WWW 13.12.2005 2:13

Povolena Eutanazie v Cesku - horor na obzoru

V zemi, kde v hlavnim meste je polovina zemrelych spalena bez obradu!! Nadeji na preziti maji starouskove chudobni, prozivajici posledni dny sveho zivota v zarizeni zvanem LDN ! Ovsem pod jedinou podminkou, ze jejich jedinym majetkem je pravidelne prichazejici duchod, ktery si pribuzni vyzvedavaji, protoze pobyt v LDN je bezplatny ! Tito starouskove doziji v klidu ! Ostatni budou mit smulu. Nedockavi dedicove uz se nebudou moci na jejich trapeni divat !! Takhle bude dedeckovi lepsi. nebude se trapit co s barakem a usporama v bance ! Pak se dedecek necha rozptylit, nezavreme ho preci do nejake mramorove bestie. Dedecek bude na krasne louce s ostatnima rozptylenyma zesnulyma, nebude tam sam, jako v nejake hrobce! Ani si na nas nevzpomene a my na nej taky ne !!!
G. Pašek 13.12.2005 1:32

V každé společnosti se najde "osvícenec" blb JUDr a la Hamerský a Gross . . . . .

Ach jo . .
zdeněk 13.12.2005 1:07

"Náš život nepatří druhým lidem ani společnosti či státu. "

vy jste právník, dovolím si ale nesouhlasit. Společnost mě života může zbavit(ne tedy v ČR) ale to není to podstatné. Podstatné je že stát by se měl starat o moje bezpečí, o to že mohu svobodně v této zemi žít. Já mám k tomuto státu díky tomu určité povinnosti. Jsou tedy obě strany mince, právo a povinnost. A i na ty povinnosti by se nemělo zapomenout.
zdeněk 13.12.2005 1:02

"Drogy nejsou problém "

Autore, jsou, i když milovníci pravdy,lásky a drog se nám již tolik let snaží vnutit opak.
 
Každá společnost má jistá pravidla, v žádné není neomezená svoboda. Jesliže tyto pravidla zrušíme, společnost zanikne, bude pohlcena jinou,  nebo se zavede tyranie a pravidla se stanou ještě přísnějšími.
 
V historii existuje tolik případů států,společenství,  které zanikly protože již nikdo nedodržoval pravidla(chcete-li zákony)  že nechápu proč se tatáž chyba stále opakuje. Ve slabosti demokracie má být její síla, nevím ale jestli neexistuje určitá hranice od které toto tvrzení neplatí.