16.4.2024 | Svátek má Irena


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Hatina 9.9.2022 2:50

To se obávám že i tak jednoduchý případ může být složitější než se zdá. Jen tak pár bodů.

1) Jak asi předpokládám tak se do toho započítávají jen rozbité chodníky (viz příklady), nikoliv chodníky rozkopané (protože se tam několik měsíců něco pokládá, vedle se opravuje silnice, opravuje se dům,atd...) popř chodníky uzavřené, popř, když někde chodníky vůbec nejsou??

2) Tohle kritérium (jako i řada dalších) by asi mělo smysl jen v malých obcích, kde za všechno zodpovídá starosta, resp. kde se všechno rozhoduje na schůzi obecní rady. I ty chodníky, jeden po druhém, nebo jak. Ovšem stačí trochu větší město, kde se správa města rozpadá na jednotlivé odbory, a už vůbec není jasné, kdo za co zodpovídá, pan primátor nebo vedoucí, ředitel toho odboru?

3 Ono ostatně obec, město zase řídí koalice takže zase není tak úplně jasné, která strana nese zodpovědnost právě za chodníky, nebo jiná za kulturu, veřejnou dopravu, zaměstnanost, proslulost, atd?

4) Ostatně jak i v závěru uvedeno, spousta aktivit v obcích je závislé na dotacích. Dostanou dotace, mohou opravovat ve velkém chodníky, nebo stavět čističku. Bez toho ne. Ale dokonce až je dostanou. což je až někdy v průběhu roku,..

5) Velice zajímavá je zmínka v článku o tom že " Příjemným vedlejším efektem by byla de-facto databáze kvality práce firem, které takové zakázky dostávají." - Jenomže to by přece v tom indexu nebylo. Nebo snad ano? Zcela určitě ne, protože to by vedlo k ohromným právním sporům a žalobám od těch firem..

Čili ani tak jednoduchý index by příliš nic nevyřešil, A je otázka zda je nutné vymýšlet "now for something completely different! ", nebo hledat zkušenosti v zemích kde mají tu demokracii řádově mnohem déle než my. některé i v řádu staletí. Ono je možné že nic tak snadno spočítatelného a objektivního neexistuje,.a že od toho aby lidem radila které strany jsou "dobré a špatné" jsou tu naše drahá média ;-D

K. Machala 9.9.2022 1:36

Obecní je propojeno s rodinným, osobním a státním. Určitě bych měl větší radost z nrbudování chodníku, které přispělo k nižšímu dluhu veřejného sektoru a následně k nižší inflaci.

P. Válek 9.9.2022 0:37

Hm,řekl bych docela náhled,jak se podívat na volební programy.