21.4.2024 | Svátek má Alexandra


Diskuse k článku

MICHPRD: Špatný nápad stíhá špatný nápad

MICHPRD (tenhle vynález hodlám používat) pod vedením Mikuláše Mináře uspořádal další demonstraci, když účastníci stáli správně na značkách jako disciplinovaní vojáci svého už lehce dezorientovaného vůdce a tvořili vlastně krásnou krystalickou mřížku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
D. Stirsky 11.6.2020 5:46

A Halík? Četl jsem pár rozhovorů s ním, líbily se mně. Ale je to už starý pán a začíná se to, tj. věk - zcela logicky - projevovat. To nemyslím zle, jen konstatuji. Věk se ošálit nedá a moudří a čiperní staříci/babky - toť reklamní či knižní blud, čest výjimkám.

P. Victorin 11.6.2020 6:24

Pane Stirsky , zcela logicky se projevuje nedostatek zdravého úsudku a úctyhodného jednání i u ještě mladých jedinců, postižených jinak než nemocemi vyššího věku. Konkrétně jako u vás, který se zde jindy např. neštítíte opakovaně předkládat imbecilní psychiatrické quasi rady účastníkům jiného názoru než máte vy.

Doporučení: Nenavážejte se do spoluobčanů, kvůli jejich vyššímu věku než je váš, protože je to jednak hloupé a za druhé nevkusné... Kapišto?

P. Dvořák 11.6.2020 7:00

Skupino, neštítíte opakovaně předkládat imbecilní quasi rady účastníkům jiného názoru než máte vy.

"Kapišto"" se neptám, odpověď zde všichni znají.

P. Victorin 11.6.2020 9:12

P. Dvořáku - můžete smysluplně vysvětlit svou paranoidní představu, že jsem "skupina"? Děkuji!

P. Dvořák 11.6.2020 14:22

Nebudu se opakovat. Od doby, co jsem vám to vysvětlil, jste ke mě chováte jako hovado. Já to vždy jenom vracím.

P. Victorin 11.6.2020 16:06

P. Dvořáku - nevysvětlujete, nýbrž zase pouze patologicky lžete! Rv

V. Heidlerová 11.6.2020 7:09

Jé, já jsem vhodný objekt pro Vaše úvahy. Mně je 83,5 roku, tak už bych mohla a měla vyzmizíkovat. A baba ne a ne a ne. Háááááááááááááá Do toho, mladý muži!

D. Stirsky 11.6.2020 5:42

Nechci politiky s vizí, neb vize = vidění. A já nechci, aby sát řídili ezoterici. Jedinou výjimkou budiž kněžna Libuše. MCHV stále nechápou, že: 1. Chtějí-li cosi změnit, tak do politiky musí. Musí ukázat, jak se správně sedí na lopatě. 2. Každou demonstrací přihrávají AB (popř. SOD či THO) další body.

M. Moravcová 11.6.2020 8:30

Vize nerovná se vidění. Vize je vytyčený cíl, kterého chceme dosáhnout.

V. Heidlerová 11.6.2020 13:18

Paní Moravcová, velmi mne zamrzelo, že jste můj příspěvek označila jako špatně česky psaný. To se mi stalo poprvé. Čeština je totiž moje doména, studovala jsem ji, kromě dalších oborů. Proto Vás moc prosím, označte mi v textu chyby, případně přepište celý příspěvek, jak by měl správně vypadat, aby neurážel naši krásnou řeč. Na diskusi není prostor, proto Vám s důvěrou poskytuji e-mailovou adresu, na kterou mi laskavě přepište chybně napsaný text. Já se totiž za chyby stydím a snažím se je opravovat, ale tady jsem nějak v koncích, žádnou podstatnou chybu tam nespatřuji. Jen snad to, že píšu spíše podle starých pravidel JČ, protože jsem už prastará mandolina. Vím, že Vás obtěžuji, ale věřím, že mi pomůžete, i když ke mně nechováte sympatie. Moje adresa: verkaverkovata@seznam.cz

Obsah příspěvku je ovšem třeba posuzovat podle toho, na co reagoval. Vám určen nebyl. Věřím, že mi vyhovíte.

Z. Velínský 11.6.2020 2:59

Představitelé Milionu chvilek znovu jasně řekli, že nemají politické ambice. Celkem logicky a správně, protože nebyli nikým zvoleni. Znovu zopakovali, že jejich místo ve společnosti je organizovat protivládní demonstrace, nikoliv řídit úřady. Dělají to pro lidi, kteří chtějí proti současné politické reprezentaci protestovat. Někdo to organizovat musí a buďme rádi, že se toho někdo chopil. Na té poslední demonstraci také zřetelně vyjádřili nespokojenost nejen s činy vládnoucích politiků, ale i s naprostou pasivitou opozičních politiků. S vizí, co a jak by měla společnost dělat lépe, musí přijít politici. Proto byli zvolení, aby se takové práci věnovali, proto dostávají dostatečné prostředky, aby ji mohli dobře odvést. Jenže to vypadá, že vládnoucí politici prostředky určené na zaplacení odborných institucí a profesionálních poradců využívá úplně na jiné věci, a opoziční politici to nechávají běžet a nic lepšího nevymýšlejí.

A co Vy, pane Holásku? Vy jste zcela spokojen s konáním českých politiků? Vládních i opozičních? Pokud si odpovíte ano, pak se posmívejte dál. Protože když je všechno úplně v pořádku a všichni naši zvolení zastupitelé fungují bezvadně, pak jsou samozřejmě takové protestní aktivity jakéhosi občanského spolku směšné. Nebo že byste přeci jenom zas až tak úplně spokojený nebyl? Pak si ale myslím, že plané prdy jsou naopak Vaše komentáře k někomu, kdo se, na rozdíl od Vás, aspoň ozve, že to není v pořádku. Vaše domácí prdy z kavalce nemůžou vyřešit vůbec nic, jejich prdy na náměstích a v médiích možná ano.

P. Hatina 11.6.2020 4:09

Bohužel, toho že příjde politik s vizí až když je zvolen, toho si občané užili v posledních volebních obdobích dost, ať chtěli nebo ne. Takže touto cestou už asi ne, Samozřejmě že ty vize musí politik musí vyhlásit před volbama, a voliči si ho zvolí pouze pokud o ty vize stojí :)))

J. Hrdlička 11.6.2020 6:23

Politici nejsou žádná uzavřená kasta, kdokoliv může sdo politiky vstoupit. Jasný program a vize jsou daleko přesvědčivější než protestování, protestování, protestování,..... Kritizovat umí každý.

P. Victorin 11.6.2020 6:46

Z. Velínský - zřejmě dostatečně nechápete, že v každém civilizovaném demokratickém státě obecně musí platit nějaká "pravidla hry". V demokraciích tzv. západního typu, ke kterým naštěstí opět patříme, zmíněnými "pravidly hry" jsou demokratické volby, které Mikuláš Minář se svým spolkem nedemokraticky znevažuje, čím uráží vítěznou voličskou většinu svých spoluobčanů...

K demokracii samozřejmě též patří právo na třeba i imbecilní demonstrace, pokud nepřerostou v násilné nepokoje. Toto právo je nedostudovanému a nepracujícímu Mikuláši a jeho ctitelům třeba přiznat, ale při rozumné úvaze nelze shledat relevantní důvod, proč na tuto občanskou iniciativu nahlížet s úctou a respektem...

P. Dvořák 11.6.2020 7:04

Skupino, máte vlastně štěstí, že k demokracii samozřejmě též patří právo třeba i na vaše imbecilní reakce a názory, což vůbec při rozumné úvaze nelze shledat jako relevantní důvod, proč na ně nahlížet s úctou a respektem...

P. Victorin 11.6.2020 9:16

P. Dvořáku - žádám vás dnes již podruhé - můžete smysluplně vysvětlit svou paranoidní představu, že jsem "skupina"? Děkuji!

P. Brich 11.6.2020 14:38

Ale aby demokracie fungovala, musí demokratická pravidla respektovat i ti, co zrovna nezvítězili. Jinak se blížíme k vítěznému únoru.

V. Heidlerová 11.6.2020 15:05

Demokracie dává možnost občanské společnosti, aby v období mezi volbami nebyla pasivní, a pokud politici nesplnili sliby, očekávání, zpronevěřili se svému poslání, nejdou příkladem, jednají proti zájmům státu, nebo se vyjeví jejich temná minulost a lži, korupce atd. - pak musí zapůsobit občané jako zpětná vazba. To by zvolená většina politiků mohla s námi třískat jak s tenisovými míčky a těšit se z toho, že mlčíme jako ovce, nebo jen jsme mlčící stádo tupé a nemyslící.

R. Tichý 11.6.2020 6:59

Ani MCHPRD nepomaha a TOP09 klesa ke dnu....

Permanentni revoluce unavuje lidi i material, obvykle neprinasi nic dobreho. Navic bez CELOspolecensky vnimaneho tematu (vsichni pro nebo proti necemu).

J. Hausner 11.6.2020 2:10

Bravo pane Holásku, jsem nadšen, že to takhle dokážete napsat. Škoda, že to málo lidí čte. Ale to už je ten základní problém demokracie, Většina se spokojí s koblihami.

D. Müller 11.6.2020 1:12

Pan Holásek je fascinován jmenovaným spolkem jak kobrou. Je hezké, že ví, co by měli druzí dělat a jak to dělat. Proč to nejde dělat sám, když ví jak na to?Nechápu. Spolek a jeho příznivci se alespoň nebudou muset v budoucnu stydět, že proti zlovůli oligarchy a jeho klaky nic nedělali. Možná to dělají blbě, ale nesedí na zadku a něco pro to dělají.

M. Moravcová 11.6.2020 8:33

Ale ten spolek taky pouze ví, co by měli dělat ti druzí. Oni sami mají ručičky dozadu a myslí si, že si své cíle vyřvou amplionem.

H. Lukešová 11.6.2020 0:25

Tak česká katolická církev je na rozcestí, prosadí se konzervativní vlastenecký proud kardinála Dominika Duky nebo liberálně levicový odnárodněný promigrační kalouskovsko-schwarzenberkovský halíkovský proud. Halík se trvale naváží do kardinála Duky. Který proud převáží, uvidí čas.

P. Brich 11.6.2020 14:32

Bývalému kádrováku by ale purpurový klobouk slušel. Alespoň si na něj myslí.EU